Otsin reisikirja autoreisist Horvaatiasse

Oleksin ülimalt tänulik kellegi reisikirja eest, kes autoga lähiminevikus Horvaatias käinud.
Paari nädala pärast sõit ees ja kuna kaasas kaks last, siis viiks end meeleldi natuke kurssi, toetudes siis kellegi teise kogemustele.
Aitäh!

Kui kuskilt paremat inffi ei leia, siis võin muljetada. Reisikirja ei viitsinud seekord kirjutada. Sõitsin maa keskosa ja lõunaosa risti rästi läbi.
Aga mõningaid minu muljeid, ja ka teiste omi, võib siit OTSINGU abiga leida.

Reisikirja ei ole aga käisime selle aasta juunis 2 nädalasel reisil. Mis huvitab? Vöin kommenteerida kui küsimusi on.

Käisime samuti perega augustis paari nädalasel tripil Horvaatias-Montenegros. Mis konkreetsemalt huvitab?

Esialgu veel veidi pooliku Horvaatia sellesuvise reisikirja võib leida http://alar.planet.ee/horvaatia/

Huvitab tegelikult kõik. Eriti aga see teekond siit Horvaatiasse. Kuna meil kaks last kaasas ja vanem 2,5 aastane, siis olekski hea lugeda milliseid olukordi või juhtumisi võib teepeal ette tulla, kas Poolas, Tsehhis, Slovakkias teepeale ka mingeid parke, mänguplatse jms jääb, kus lapsega peatus teha ja mängida. Kuidas piiriületused läksid, kas oli ka passimist või ei kontrollitud midagi ja sõida aga. Kas Poola on tõesti ummikute maa nagu mu sugulane ütles, et Poolas veedavad perekonnad nädalavahetust nii, et korjavad oma pere autosse ja lähevad ummikutesse seisma :))
Ega midagi konkreetsemat küsida ei oskagi, seepärast ongi hea teiste kogemusi lugeda, et võib silma jääda midagi, mille peale poleks ise tullagi osanud, aga väärt info sellegipoolest.

Sai ise eelmise aastal käidud autoga Splitis. Slovakkiat soovitaks teede tõttu pigem vältida. Parem marsuut oleks peale Poolat läbi Tšehhi-Austria-Sloveenia. Seda siis sõidetavuse poole pealt. Mul endal tee peale jäävate vaatamis väärsuste jaoks aega ei olnud, seega sai valitud see kui kõige kiirem (mugavam) viis kohale jõudmiseks. Tagasi tulles tahtsin vaheldust ning sai tuldud otse läbi Ungari-Slovakkia ja veits sai oma otsust kirutud küll.