Otsin väikest, kuid ilmastikukindlat telki.

Ehk teate soovitada mõnda sellist või on kellgil pakkuda ? Telk peaks olema väike (1-2 kohaline), kompaktne, kuid ka piisavalt ilmastikukindel vastu pidamaks hoovihma. Ideaalis võiks telk olla ka kaitsevärvides. Pole vahet kas on kuppel või tavalise ehitusega.

Mina soovitaks sulle MSRi telki Fling, mida Eestist minuteada ei saa, aga neti kaudu tellides peaks võimalik olema. Näeb välja niimoodi: http://bp1.blogger.com/_ghJqZ1k4D4Y/Ro2kveBljZI/AAAAAAAAAVM/2UhwtwLLqLY/s1600-h/telk.jpg

Käib jube väikseks kokku, on kerge, ühekihiline, aga samas suhteliselt toekas - ei vaju ka pealesadanud lume all liiga alla. Ja ülespanek võtab ainult hetke.

0
0

Kas nii lahtise esikuga see tuult alla ei võta? Natuke kõhe tunne tekib vaadates. Ise eelistaks/soovitaks miskit kinnisemat/voolujoonelisemat igast küljest, kui jutt juba ilma peale läks.

0
0

Kui otsija ilmastikutingimus oli "peaks vstu pidama hoovihma", siis eeldan, et kõva tuulega kantidesse, näiteks puudetule Lapimaale, temaga minna ei taheta, et pigem selline "käisin sõpradega metsas, ei viitsi rasket seljakotti võtta, aga vihma peab ta, sunnik, pidama!" telk. Ja see omakorda tähendab, et vist ei otsita telki, mille eeskotta märjad saapad jmt jätta saab.

Ülalnimetatuga olen ma tuulise ilmaga telkinud küll, pealegi pilveseguses vihmas. Tuult päris alla ei võta, aga küljepealset loperdamist on omajagu - uni sai rahutu. Samas on ta, kurivaim, niiiiiiiii kerge ja käib niiiii (!) väikseks kokku, et... pikema seljastassimise ajal kannatab selle tuulise loperdamise ära küll, sest kokkuhoitud kaalu on ka omajagu. No ebanormaalselt kompaktne telk on!

0
0

BD turustab mitmeid ilmakindlaid ühekordseid telke - Bibleri "I Tent" on klassika, milles olen ise mitmeid torme kõrgmägedes mõnusasti üle elanud. Nende Superlights seerias on ka I-Tendile sarnaseid. Kui tahad nö. pommikindlust, siis tuleb valida 4 kaare konstruktsioonis Fizroy või Tempest, http://www.bdel.com/gear/tents_overview.php BD-d saab tellida Nõmme matkapoest Trekker. Soovitaksin ka proffide poolt kiidetud Mountain Hardware i EV telke http://www.mountainhardwear.com/en-EU/Subcategory.aspx?viewAll=false&top=1308&cat=1323&viewAll=false

0
0

Aga milline kahekordne telk oleks suhteliselt kerge, mahutaks 2 inimest (ehk 1 koos kottidega), ja kestaks? Mõtlen ikka 3e aastaaja telki.

0
0

No selliseid peaks murdu olema, eks kõik sõltub hinnast, margieelistusest ja kui kaugele oled valmis sellele järgi minema või kui kaua tellimise taga ootama.

Ma käin teist aastat oma Ferrino Blow Lightiga. Oleneb millega võrrelda, aga minu jaoks on selle 2,6kg selline.. mitte liiga raske ja pambu suurus ka paras. Üksinda käies piisavalt ruumi, vent toimib, kola mahub ära. Kahekesi saab ka hakkama, kolaga läheb küll kitsaks ja et kraam (2x 60+ kotti ning saapad) paremini varju all oleks, on kiusatus külgedel põlled alla lasta. Siis aga on hommikuks suht kindlalt ka kaared märjad.

Kestmisest, päike ei ole silmaga nähtavat kahju veel teinud, täiesti müstilisel kombel on tekkinud väike auk otse keset välistelgi katust, ilmselt kiiruga kokku lappimisel on mingi orgi otsa sattunud. Paikamine ei ole küll probleem, aga nüüd hoian igaks petteks ripstop teipi telgikotis. Alu vaiadega peab ka muidugi ettevaatlik olema, otsa koperdades lähevad maru kergelt kõveraks. Aga neid on jälle kerge sirgeks väänata. Kokkuvõttes selle raha eest (~2500) ikka asja on ja välja vahetama ei kipu, küll aga tahaks midagi tõsisemat sinna kõrvale. Ferrino see ilmselt olema ei saa, vihmas üles seadmisel ei tohiks sisetelgiga eraldi mässamist olla, vaaritada tahaks katuse all ja ise püsti seisev kuppel ei ole ka enam prioriteet.

Nüüd siis käingi aeg-ajalt Ebays Hillebergide oksjoneid piilumas :P

0
0

Ma ise olin sarnase valiku ees ca 1,5 aastat tagasi. Läbi sai käidud pea kõik matkatarbeid pakkuvad kauplused, pärast pikka kaalumist ostsin sellise tunneli: http://www.redfox.ee/item.php?item=406&lang=est tootja Tatonka, Eestis suht tundmatu Saksa firma - kuid julgen soovitada, kvaliteet on väga hea. On mägimatkadel vastu pidanud tunde kestnud lausvihmale ja tugevale tuulele. Lisaks ka lihtne üles panna (pärast mõningast harjutamist ca 1 minut) ja mis olulisim, kaalu ilma lisavaiadeta ainult 2,2kg. Hind muidugi pole kõige odavam, aga kõik siin maailmas on pisut kaubeldav :) Head otsustamist.

0
0

"Ehk teate soovitada mõnda sellist või on kellgil pakkuda ? Telk peaks olema väike (1-2 kohaline), kompaktne, kuid ka piisavalt ilmastikukindel vastu pidamaks hoovihma. Ideaalis võiks telk olla ka kaitsevärvides. Pole vahet kas on kuppel või tavalise ehitusega."

Hilleberg Rajd on kahele inimesele, väga kompaktne ning hoovihmadega ei tohiks probleeme olla. Tugeva tuule korral ma seda tarp-telki siiski ei valiks ;-) Ka kondensaat on probleemiks, sest see on ühekordne tarp-telk.

"Aga milline kahekordne telk oleks suhteliselt kerge, mahutaks 2 inimest (ehk 1 koos kottidega), ja kestaks? Mõtlen ikka 3e aastaaja telki."

Kui mõtled 3 aastaaja telki, mis mahutaks 1 inimene + kola ning oleks kerge, vastupidav, siis Hilleberg Akto. Vanem versioon oli 1,7kg, uuem 1,5 kg. Sobiks vist ka talveks, aga ei kanna vist lumekoormat välja. Kui tahad 4 aastaaja telki, siis Hilleberg Soulo on minuarvates selline telk, kaalub 2,1 kg.

Kui tahad kahekordset 2-inimese telki, siis Hilleberg Nallo 2 (2,1 kg) või pigem Nallo 2 GT oleks hea valik. Viimane kaalub 2,6 kg, kuid on halva ilma korral praktilisem. Raskemat telki mina tassida ei tahaks ning samuti ei meeldi mulle telgid, mille välistelk tuleb paigaldada pärast sisetelki.

http://www.hilleberg.se/

Ühekordseid telke leiab ka kergemaid, aga kondensaadiprobleemi tõttu ei julgeks ma neid pidevaks kasutamiseks soovitada. Kui ei ole just heavy-duty tingimused, siis on Hilleberg tarp-telk Rajd oma 950g kaaluga päris huvitav. Püstitamiseks vajab lisaks poste (275 g lisakaal), käimiskeppe või riputuspunkte. Samas on see ikkagi kompromiss.

Leidub ka Hillebergi telkide analooge ja kui eelarve pitsitab või nõudmised ei ole nii kõrged, siis tasub ka neid uurida. Endal nendega kogemused puuduvad, aga spetsifikatsioone uurides hakkab esimese asjana silma nende suurem kaal ja teised materjalid.

Hillebergi telkidel on üks halb omadus ja selleks on nende kõrge hind...

Hillebergi peaks Eestis müüma Matkasport, aga välismalt võib isegi kiiremini kätte saada. Hinnad on igal pool enam-vähem samad.

Tervitades, Devi

0
0

viska pilkpeale ka kompassis pakutavale, sealt mõne kaasaegse sõjaväetelgi ehk leiab, hea hinnaga

0
0

Üks märkus veel: eriti kuppeltelgi ostmisel soovitan proovida, kuidas te sinna sisse koos oma magamisvarustusega ära mahute. Näiteks Ferrino 210 cm pikkuse sisetelgiga kuppeltelk kaardub jalgade ja pea osast piisavalt järsult sissepoole, et olla minu jaoks häiriv. Ühekordsete telkide puhul on asi veel eriti hull, sest on oluline oma kolaga telgi seina vastu mitte minna.

Tervitades, Devi

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased