Paaditripid Krabil + saarte vahelised praamid

Tere!

Olen esimest korda Taisse minemas ja sooviksin targematelt muljeid küsida - nii ferryde kui paaditrippide kohta. Tahaks loota, et pakkujatel on ühtlane kvaliteet, aga igaks juhuks uurin, äkki keegi oskab kohe öelda, millist firmat vältida, või ehk on keegi, kellega kohe väga hea kogemus? 
Paaditrippide pakkujatest olen leinud nt: 

Sama küsimus ferryde kohta - kelle/mille kaudu oleks mõistlik osta piletid (või ei ole vahet?) ja kas igaks juhuks oleks mõistlik ette osta või saab alati kohapeal ka veel kohta? Vaja saada Phi Philt Koh Lipele ning sealt Ao Nangi. Minek Aprillis. Populaarsemad variandid tunduvad olevat phuketferry.com ja 12go.asia.

Tänud :) 

Firmanimesid enam ei mäleta, seega erinevate firmade kvaliteedi kohta ei oska öelda, küll on aga kvaliteedivahe kindlasti olemas.
Kohapeal ostad sa tuuripileti ilmselt mõnest tänavaletist, mida on kümneid või sadu, kuid nad müüvad samade firmade reisidele (ja neid firmasid on mõni üksik).
Pakutakse marsruudi järgi (näed seda-ja-seda saart, seda randa jne), mitte firmanime järgi. Seega kui konkreetset firmat tahad, siis püüa leida ostukoht, kus müüjal on asjast aimu - ma pakun, et kõik isegi ei tea, mis firmade reisidele nad müüvad või mis seal vahet on.

Ka sinu postitatud lingid võivad olla erinevate edasimüüjate vahenduslehed, mitte tingimata eraldi reisikorraldajad.

Reaalsed reisikorraldajad teevad omavahel ka koostööd - kui mõni reis jääb täielikult välja müümata, siis ei sõida mitte kaks pooltühja laeva, vaid püütakse ühendada omavahel reisijad. Efektiivsus on olulisem kui konkurents.

Regulaarferryd - ma ei ole veel mitte ainsatki korda näinud, et iial kellelegi oleks kohapeal öeldud "sorry, see laev on täis müüdud, me ei müü sinna rohkem pileteid". Olen sõitnud kümneid kordi, kümnetel marsruutidel.
Ma pigem ütleks, et kui pilet on eelnevalt ostetud, siis mitte keegi ei hoia sulle kuskil kohta. Lihtsalt need nimed prinditakse välja ja kui oma broneeringuga tuled, siis tõmmatakse nimekirjast maha ja antakse pilet vastu.
Aga et reaalselt välja müüdud laeva puhul oleks süsteem "siin on 6 reisijat eelmüügist piletid ostnud, hoiame igaks juhuks neid kohti, äkki tulevad viimasel hetkel" ma 0% usun, et keegi seda teeb.

@improved

Ma lihtsalt tõesti imestan, et kuuldavasti Tais (ja just seal piirkonnas) meeletus kogustes turiste, et kuidas siis paadi- ja laevakohad otsa ei saa :)
Aga tänud info eest!

Paadireise valides vaataksin pigem hoolikalt ilmateadet.

Kui on ikka tuuline/tormine, siis vabatahtlikult ei läheks "trippima".

Eelmise aasta kogemuse põhjal, olgu väljas kasvõi "tornaado", siis paatidega minnakse ikka merele. Aga mis merereis see selline on, kui sadamasse kohale jõudes tassitakse "laibad" laevast välja trepimademele lebama, kõik näos rohelised.

Ühesõnaga selline väike tähelepanek.

Muidu ise kasutasime täiesti juhuslikke vedajaid ning märkimisväärseid kvaliteedierisusi küll ei täheldanud.

Esimese korra kohta olete ikka väga karmi marsuudi valinud. 

Kuidas te Phi-Phile lähete? Kas Phuketilt? Krabilt?
Miks Phi-Phi'le vaja minna on , kas ööbite või sõidate läbi ? 
See et seal palju rahvast on , ega kõik ainult paatidega ei sõida :) Phi-Phi rannas on lõunaajal umbes 100 väiksemat ja suuremat paati kes toovad sadu turiste sinna mõneks tunniks . Veel paadid mis ainult panevad rahva maha ja võtavad uue peale. Eelmine kord oli saarel korraga umbes 300 vene turisti keda talutati linnavahel... veel purjus inglise , austraalia ja usa noored kes 24/7 pidu peavad...

@MärtT

Phi Phile Krabilt (Ao Nangist), peatume 2 ööd.

Nõustun esimese kommentaariga. Ette ei pea ostma, kohti jagub kõigile. Kui majutus Phi-Phil on ette broneeritud ja tasuta tühistamise võimaluseta, siis võib pileti eelnevalt ära osta. Kogemus näitab, et kohal olles on hind üldjuhul parem, kui internetist ostes, kuna internetis müüvad pileteid tavaliselt vahendajad (phuketferry, directferries jne). Pööra tähelepanu ka oma hotellile, kas sinna pääseb Ton Sai sadamast või pead sealt veel võtma laeva, et jõuda Laem Tong Beachile?

Mis puudutab erinevaid (paadi)trippe, siis mina soovitan kasutada Klook.com rakendust. Olen seda alati kasutanud ning teenus on suurepärane. Hinnad on isegi odavamad, kui tänavalt ostes. Lisaks peale igat reisi teenid ka boonuspunkte, mida hiljem saad kasutada. Rakenduses näed ära ka soovitud ekskursiooni kirjelduse, ajakava, inimesti hinnanguid ka kommentaare.

Kui minek on aprillis,siis see juba hooaja lõpp ja pole ehk nii ülerahvastust.Küll aga on ilm juba meie jaoks kuum.Eelmine aasta olime märtsis ja keskpäeval päikese käes oli suht palav.

Hetkel paistab ilm olevat +33 / Tundub nagu +37 , pole paha 

Vesi +29

Mainin veel juurde, et kui osta tänavalt paadi trippe siis väga kergesti kaubeldav on hinnast pool alla. Nt kui meie 4 saare tuuri eest küsiti 1600 nägu siis meie maksime 700 nägu. Alati tuleb kaubelda. samuti tuleb jälgida, et selle hinna sees oleks ka Rahvuspargi hind. Mõned pakkujad seda ei lisa, et tekitada odava hinna efekt.

Lisan veel, et Lipele edasi-tagasi sõidule kulutate kokku ca kaks päeva oma reisist, vahepeale kusjuures jääb mitu veidi suuremat imeilusat saart. 

Lihtsalt ei tundu mõistlik kahe pika laevaretke tegemine. Jumet oleks siis, kui Lipelt minnakse edasi Langkawile. 
Piletite pärast ette pabistada, pole mingit mõtet, kohapealt kõik vajalik saadaval. 
Phi-Phil trügimise jätaks kohe vahele, see vaatepilt on masendav.  

@kollane ja teised

Lipe on üks mu "dream-destination", seega siiski plaan minna. Plaanime seal peatuda pikemalt (5-6 päeva), seega usun, et on ok reisi suhtes. Kui jookseks kiirelt läbi, siis jah ilmselt oleks tüütu see tripp. Ja et "ei tundu mõistlik kahe pika laevaretke tegemine" - kui sinna juba minna, siis kuidagi tagasi ka vaja saada :) Tagasi, nagu aru saan, on enamus reisist mööda maad.

Mind isiklikult ei tõmba suur melu ja suuremad kuurordid, Phuket ja Pattaya jne ja tahaks just pisemaid "paradiisikaid" külastada. Kui keegi aga oskab soovitada miskit Koh Lipe sarnast lähemalt kandist, siis kuulan huviga :) Eks kõikide saartega ma veel tutvunud ei ole oma otsingutel.

Langkawile ilmselt seekord ei võimalda, aga tänud soovituste eest!   

Lipe on Tai parimaid rannakohti, igati soovitan. 

Koh Lipe mõnus koht, aga võtab aega sinna jõudmine tõepoolest.


Viibime hetkel Khao Lakis, Krabilt 2.5h sõitu või Phuketi lennujaamast 1.5h.
  
Superilusad rannad Coconut Beach ja White Sand Beach asuvad Khao Laki keskusest 10 min rolleriga. Liiklus võrreldes Phuketiga kordades rahulikum. Edasi Rayongi suunas paradiisisaar Koh Phayam. Rahulik piirkond, enamus turistid sakslased. Hotellidest valdav osa 4-5*
Sobib puhkamiseks, suuremaid pidusi ei toimu, samas kõik on olemas.

Äsja Phuketilt Kata Beachilt siia tulnud.. Sry ajaraiskamine tundus varem sealviibimine.
PS! Olen külastanud Krabi piirkonda, Phi-Phi saari, Koh Samuid - ka soovitan.

Hetkel Khao Lak/Koh Phayam meie lemmik  :)

Tai on uskumatult põnev riik, mida avastada, peab nautima!

 2 nädalase reisi puhul ilmselt ise sealtkandist Lipele minekut ette ei võtaks. Kunagi sai oldud Ao Nangis, sealt tehtud päevatripp PhiPhile ja mindud edasi Lantale. 2015 a oli see  väga mõnus ja chill saar kaunite randadega, mulle kui esmakordsele Tai külastajale hea rahulik rolleriga avastamiseks, väljalend oli tookord Phuketilt, aga ühe ööga aeg seal linnas ka piirdus.  Erinevaid päevatrippe ja laevareise iseenesest nautisin, toimusid need väga erinevate alustega, nt Ao Nang Lanta oli  vana “kalapaat” aga Lanta vahepeatusga PhiPhil ja sealt edasi Phuketile tõeliselt suure uue laevaga, palju ruumi erinevatel tekkidel päikesevõtuks ja ei loksutanud üldse. Praegu olen Lipel mis vaatamata paljudele turistidele on siiski mõnus väike saar omamoodi vibeiga, tulime  Langkawi kaudu ja tundub ka väga mõistlik. Bangkokki lennates ma ilmselt nii kaugele seigelda ei viitsiks.

Päevatrippidest oli Ao Nangist mõnus rentida oma longtail et minna täpselt siis ja sinna kuhu Soov, Lanta saarel
olles jäi parima mälestusena meelde päevatrip Koh Roki saarele, väga kaunis ja hea snorgeldamise, saarel endal nägime monitor lizardeid.