Tere! Mul oleks paar küsimust Namiibia kohta - Kas Namiibias kannatab ka ookeanis ujuda või on vesi liiga külm, kavatsen minna suvel ehk Aafrika talvel, (õhutemperatuur keskmiselt 18-25) ? Kui palju maksab bensiiniliiter, kui palju keskmiselt kampingus ööbimine oma varustusega (rendiauto katusetelgiga)? Kas autos peab ka bensiinikanister lisaks olema? Kas metsikult kuskil looduses ööbida on võimalik või on metsloomade pärast liiga riskantne? Oleksin tänulik, kui mõni Namiibias käinu vastaks!
Minule oli ujumiseks vesi liiga külm (umb 20 kraadi) ka detsembris, aga noh sõltub inimesest,mõned käivad ju talvel eestiski ujumas. Lisakanistri vajalikkus sõltub sinu teekonnast,kui sa plaanid sõita Angoola piiri äärde siis kindlasti,aga kui keerad Etoshast ranniku poole siis peaks välja vedama,kui igas tanklas paagi täis võtad.Ka meil oli olukord kus kütus peaagu lõppes,aga õnneks saime tankida ühes rantšos. Kämpingus ööbimine maksis vist umbes 200 eek. ja rantšos ööbimine umbes 400.eek. Bens. umb. 10. eek. aga soovitan sul täpsemalt uurida,sest minu reisist möödas 3 aastat, kahjuks ei mäleta hindasid enam.Aga kui sa natukene otsid,siis ka siin Tripis on Namiibia kohta väga palju infot. Namiibia on võrratult ilus maa ja vaatamist palju! Head reisi!
Plaan minna märtsis, ookeani vesi seal justkui üle 20 kraadi ei lähegi. Bensiinihinnad leidsin 7,07 - 7,38 NAD -i.
Seal peaks ilma tegema Lõuna-Atlandi hoovus, mis on KÜLM! Kaplinna juures Atlandil on vesi ca 15 kraadi, samas kõrval India ookeani poolel samal ajal üle 20 kraadi. Namiibia on küll juba põhja pool ja vesi selle võrra soojem.
Olin aasta tagasi detsembri lõpul Namiibias ja Swakopmundi rannas oli vesi täiesti ujutav, umbes nagu keskmisel Eesti suvepäeval. Õhk sealjuures peaaegu 30 kraadi, väga meeldib ja turvaline väike linnake, sisemaal on temperatuur kõrgem. Aga see on tõsi, et Cape Towni juurest tuleb üles ekvaatori poole külm hoovus, Lõuna-Aafrikas Cape Townis on vesi eriti külm, ehk 15 kraadi, ega üle viie minuti vastu ei pea, aga India ookeanis, Durbani kandis on vesi soe aga jälle muud hädad (röövlielement, ka haid pole päris välistatud ja suur osa rannaliivast on üleujutusega ära uhutud),
Vesi Eesti suvel (Namiibia talvel)on atlandis üsna külm. Aga maitse asi:) Praegused ööbimise hinnad on olenevalt kohast ca 60- 130 NS öö (campsite per person). Katuse all magamise hinnad varieeruvad suuresti, olenevalt kohast ja ajast (350-2000 NS). Lisakanister on mõistlik kaasas hoia, sest vahemaad suured. Samuti peaks autos olema alati ca 2l vett inimese kohta. Looduses ööbida saab, kui ööbija on mõistlik (hoiad telgi ukse alati kinni, silmad ja kõrvad lahti ja ei võta muid ebamõistlikke riske). Place to be.
Tere, head Tripikad!
Asusin end Namiibia viisa taotlemise tingimustega kurssi viima, kuid mõnele küsimusele vastust ei leidnud. Helsingis asuva saatkonna e-mail ja kodulehel olev küsimuse esitamise platvorm paraku ei funktsioneeri. Küsimused on järgmised:
Saatkonna lehel märgitu kohaselt saadavad nad Soome piires passi tagasi listasu (10 eurot) eest. Kas kellelgi on kogemust, kas saatkond on nõus saatma passe tagasi ka Eestisse ja millise tasu eest?
Kas majutuse olemasolu tõendamine tähendab seda, et esitada tuleb kõigi ööde kohta broneering? Isegi, kui ööbimiskohtasid on palju (mul tuleb ilmselt 7)? Seda nõuet pole raske järgida, kuid tundub … tavapäratu.
Abi eest suured tänud ette!
1. miski raha panin kaasa, ja saatsid tagasi kenasti2. ei olnud lôpuni miskit vaja3. neil see fb messneger ja telo töötas ilusti suhtlemisel4. kui lendan TAAG’iga - siis vôid saada ka Angolasse miski layoveri, ent siis viisat vaja