Päev Frankfurdis - mida teha?

[[img 2192]]Kindlasti on paljudel reisijatel tulnud veeta tund-paar või isegi päev Frankfurdis, sest tegu on Euroopa sõlmjaamaga ja pahatihti jääb saabumise-äralennu vahele suurem ports aega.

Mida selle ajaga peale hakata? Sõita linna? Igatahes, kuid kui palju maksab rongipilet?

Kas keegi teab mõnda lahedat näitust, vaatamisväärsust, parki, poodi, kultuskõrtsi vms kus poole päeva jagu aega parajaks teha ja mitte liiga palju eurosid kulutada?

Teema on iseäranis aktuaalne Lufthansa-pakkumise valguses, sest lähikuudel tundub päris paljudel eestlastel Frankfurti asja olevat ;)

Tundub, et rongipilet on 3.10 eurot/üks ots. Pole enam aastaid Frankfurdis käinud. Aga mõni aasta tagasi avati esimene pilvelõhkuja külastajatele. Main Tower, 4.50 pilet ja kindlalt ilusad vaated linnale. Pilvelõhkujad ongi tegelt vist kõige omapärasemad vaatamisväärsused seal. Vanalinn pommitati suht puru viimases sõjas.

Ehk jätta Frankfurt hoopis mängust välja ja teha aega parajaks mõnusates ülikoolilinnades Heidelbergis või Wiesbadenis? Sõit ei tohiks rongiga sinna üle poole-kolmveerandi tunni võtta. Aga palju on pilet? Kui juba 200 kr edasi-tagasi läheb, siis pole asjal vist mõtet...

Heidelberg on küll ilus Saksa linn, aga rong sinna maksab tõenäoliselt üle 200 krooni/ots.

Ilus-loogiline rongiinfo

Frankfurdi lähiümbruses on aga ka muid paiku, kuhu pääseb ka S-Bahniga ja seega odavamalt. Arvuta pileti hinda Reini äärne ülikoolilinn Mainz, kuurortlinn Wiesbaden, Frankfurdist põhja poole jäävas Taunuse mäestikus olevad väikelinnad (näit. Kronberg, Königstein).

Frankfurdi-ümbruse rongide kaardid asuvad siin (RMV-Schienennetzplan)

kuidas on lood neti-ühendusega? kui palju maksab ja mis firma "boksides" tasuks käia?

Kui eespool mainiti Heidelbergi, siis lossi keldris on säilinud veinivaadid, mis väärivad vaatamist. Üka neist mahutab ca 221 tonni veini ja on eramaja suurune,teine veidi väiksem. Vaadid lossi keldrites on suhteliselt harva säilinud.

Ühe ostukeskuse katuselt (kuskil Douglase lähedal oli) on täiesti tasuta suurepärane vaade pilvelõhkujatele :)

see ostukeskuse katus on Zeil tänaval mis on ühtlasi ka kõige suurem kaubandustänav.

Main toweri katusele tasub minna küll.

Kõige olulisem on siis seal ära fikseerida Sachsenhauseni rajoon ja kohe sinna põrutada apfelweini jooma mis on igatahes parem kui õlu kuigi vajab harjumist

Vaatasin internetist, et Frankfurdis on praegu vaid 3 kraadi sooja? Kuidas tegelikult, kas tõesti nii külm?

Frankfurt am Main jättis suhteliselt kompaktse linna mulje. Olulisematesse kohtadesse kesklinnas sai jalutada 15 minutiga. Kuna II Maailmasõja ajal pommitati linn peaaegu maatasa pole seal vana eriti palju säilinud.

Linna visiitkaardiks ongi pilvelõhkujad ja teiselt poolt jõge avanev "kilukarbisiluett". Kui muuseumites käia tahtmist pole siis võiks esmalt jalutada vanalinnas. Enamus paarikümnest säilunud või taastatud keskaegsest hoonest asub Römerbergi väljakul. Sealsamas ligidal paikneb ka Toomkirik.

Frankfurdi kuulsamaid asukaid on kindlasti Goethe kelle uhkes 1960. aastatel taastatud sünnimajas asub muuseum.

Kui minna edasi Maini jõe suunas ning ületada see Eiserner Steg silla kaudu näebki teisel pool jõge Frankfurdi "Mainhattani" siluetti.

Linna põhiliseim vaatamisväärsus on kindlasti vaade Main Toweri vaateplatvormilt 200 meetri kõrguselt. Seda kohta tasub kindlasti külastada. Ülevalt linnale ja pilvelõhkujatele avanev pilt on lummav. Praegu maksab täiskasvanupilet 5 eurot ja lapsepilet 3.50.

Main Toweri ligidal asub ka Euroopa Keskpanga hoone oma hiigelsuure euro märgiga.

Ning muidugi poodlemistänav Zeil.

Siin on mainimata loomaaed. Midagi väga erilist ei ole, aga lahe elamus ikkagi.