Pagas lennult teisele lennule

Tere! Sooviks infot ,lend Phuket-Helsinki. 2,5 tunni pärast uus lend Helsinki-Tallinn. Küsimus selline ,kas H-T lennupilet peab olema paberkandjal või piisab telefonist ette näitamisel Phuketil ,kui soovin et pagas transporditakse otse H-T  lennule.

Kui mõlemad lennud on ühe broneeringu all ja sama e-piletiga, siis läheb registreeritud pagas automaatselt otse Tallinna välja. Kui sa just ise ei avalda soovi seda Helsinkis välja võtta.

Kui lennud on eraldi (e-piletite numbrid on erinevad), siis ei saagi pagasit otse Tallinna saata vaid pead selle ise Helsinkis välja võtma ja uuesti registreerima Tallinna saatmiseks.

Üldjuhul piisab lennujaamas jätkulennu puhul lihtsalt passi esitamisest. Jätkulendu näeb teenindaja ise oma süsteemis. Eraldi lendude puhul ei huvita sinu järgnev lend algpunktis mitte kedagi.

P.S. Teema küsimuse juurde oleks hea olnud lisada lennufirma nimi ning info broneerimise/piletite kohta. See teeb vastamise lihtsamaks. Meie ju ei tea, kas sinu lennupilet(id) on HKT-HEL-TLN või hoopis HKT-HEL ja HEL-TLN (ehk siis kas oled ostnud mõlemad lennud koos või hoopis eraldi.

0
0

Phuket-Helsinki pilet olemas. Helsinki-Tallinn piletit veel pole.Tänud vastamast.

0
0

Kui mõlemad vedajad on Finnair, siis ei tohiks olla mingit probleemi ka eraldi piletitega pagasi kohe Phuketilt Tallinna saatmisel.

Tegelikkuses on see võimalik ka enamuse erinevate vedajate puhul, kelledest reeglina enamusel on omavahel interline lepingud.

Kuid siis sõltub see eeskätt check-ini töötaja heatahtlikusest ning ka oskusest.

Mina olen paljukordselt pagasit saatnud erinevate piletitega päris algusest päris lõpuni ja isegi lennufirmade vahel, kelledel omavehl üldse seos puudub, näiteks esimesed 2 lendu Emiratesiga ja siis täiesti eraldiseisva piletiga Lufthansaga. Pagas alati kenasti lõpplennujaamas lindil oodanud.

2
0

Sellest on siin enne ka pikalt juttu olnud.  Kui see Phuket-Tallinn on näiteks mingi tsarter ei hakka keegi su pagasit kuhugi liigutama.

0
0

Interline lepingud võivad reisjate ja pagase lõikes erinevad olla. Eraldi piletite puhul on vedaja vastutus reeglina pelgalt enda pileti piires (suurim erand on One World alliantsi lennufirmad kes võtavad vastutuse eraldi piletite puhul ka siis kui on tegu mitmete piletitega alliantsi piirides) ja seega ollakse ettevaatlikud läbivate check-ini tegemistel nii reisijatele kui pagasile ka siis kui lepingud ning süsteemi tehnilised tingimused seda võimaldavad. Edasine sõltub tõepoolest juba check-ini töötaja heatahtlikusest ja oskusest. Kunagi olin olukorras, et oli Air France pilet, mis lõpes Helsingis ja Finnairi pilet sealt edasi. Sellel ajal toimus juba ka Air France koodi jagamine Finnair lennule ning oleks võinud eeldada, et tehakse läbiv check-in - seda siiski ei tehtud.

0
0

Charteri osas nõus, pagasi “lõpuni saatmine” on ikka tavalennufirmade ja liinilendude teema.

Samas märgin ära, et pagasi lõpumi saatmine j checkin lennule ei pea ning minu juhtudel ka ei ole seotud olnud. Pagas võetakse vastu ning transiitlennujaamas peab järgmine vedaja selle enda süsteemis aktsepteerima minule pardakaarti väljastades. Ehk siis toodud näite kohta: Emirates võttis pagasi ja vormistas selle Tallinnani, Frankfurdis sain LH pardakaardi ning näitasin neile pagasilipikut. Pagas oli selles etapis “on hold”, LH veendus selle jõudmises FRA-sse ning manifestis edasi oma lennule.

Päris aus olla, siis ei ole muidugi 100% kindel, et seda kõikide reisijatega tehakse. Minul oli EK Firsti pilet ja see tekitab enamasti olukorra,  kus püütakse rohkem.

Aga teoreetiliselt ja tehniliselt on võimalik — see on selge.

2
0

Mul pole Star alliance puhul näteks teinekord see toiminud, isgi kui mõlemad liikmed on.

0
0

Teemaalgatajal pole isegi HEL-TLL piletit veel, seega ka mitte lendu, millele pagasit edasi saata.

1
0

One World on ainus allianss, kes on ametlikult öelnud, et sobivad ka eraldi piletid pagasi läbivaks check-iniks. Star Alliance ja Sky Team pole sellist deklaratsiooni teinud.

0
0

@mehisk. Aga nagu praktikast teame, toimub ja toimib selline asi ka teistel allianssidel ning ka aliansiväliselt (EK ei kuulu kuuugi, LH on StarAlliance, suurima ja esimese lennufirmade liidu liige) :)

0
0

Ongi nii!

Pagasi puhul on juhuslikus tunduvalt suurem kui reisijate puhul. Ma olen alati öelnud, et pagasi puhul mingite lubaduste andmine ühte või teistpidi on vastustundetu. Saab öelda ainult, mis on eeldatav stsenaarium teatud oludes - EK/LH vahel on vajalik lepingud olemas pagasi veoks kuid eraldi piletite puhul seda garanteerida ei saa, kuigi eeldused selleks on loodud. Olen olnud ka olukordades kus on sama vedaja lennud ühel piletil, kuid lendude vahe on olnud keskmisest pikem ning pagas tuli seetõttu vahepeal välja võta. Samas olen olnud ka olukorras kus oli vaheööbimine ja pagas läks lõpuni.

1
0

Tänan kõiki vastamast! Hel-Tal lennupilet ka ostetud.Kuna ikka erinevad lennufirmad siis võtan ikka paberkandjal lennupileti ka kaasa.

0
0

Kui Phuket Helsinki on TUI lend, siis pead vahepeal välja võtma pagasi.

0
0

Puh-Hel on Qatar Airwayls

0
0

Qatar ja Finnair on mõlemad One World vedajad seega on eeldused loodud selleks, et pagasi saab saata Phuketist Tallinna.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased