Aegunud

Tänan kõiki vastajaid!

Lihtsalt ääremärkusena: 

valides küsimusele "Kui tihti valite välismaale minekuks pakettreisi?" vastuseks "Ei vali mitte kunagi" ei ole sisuliselt ju küsimustikku võimalik edasi täita.

Kui ma ei vali kunagi pakettreisi, siis on võimatu ausalt vastata järgnevale küsimusele "Mis ajal eelistate kasutada pakettreise?"

Täitsin küsimustiku aga palju asju nagu puudu.
Nt valin pakettreisi, sest pakutakse charter reise kohtadesse, kuhu nt Tallinnast või Riiast otselende ei tehta. Ehk siis, et oma 7 päeva puhkust puhates veeta, mitte sellest 4 päeva lennujaamades.

Kui sellise küsimustiku põhjal tehakse lõputööd ja see ka ära hinnatakse, siis ma ei imesta üldse, miks meil riigis kõik sassis on. Puudu on ju küsitluse elementaarsed osad, ehk sotsiaalne grupp(sissetulek, elujärg jne). Samuti puudub pakettreisi üldiseolemuse filosoofiline lähenemine - miks üldse sellist tüüpi reisi valida. Samuti ei eristata kaugreise ja lähireise, mis on pakettreiside AO. Lasteteema oleks ka hea sisse tuua. Viimasel ajal on üha popimaks saanud laevakruiisid, need on ka üldjuhul pakettreisid, mis võiks märkimist saada. Puudu on ka maksmisega seotud aspektid(reisilaen). Ning torisemise lõpetuseks: pooled pakettreisijad valivad hotelli basseini olemasolu põhjal ja seda küsimustikus üldse pole.

Soe soovitus, mine käi viimasehetke pakettreisil kähku ära ja tee küsimustik ringi juba kogemuste põhiselt.

Sama siin. Ei vali kunagi pakettreisi ja kõik reisid panen ise kokku. Siis ei saagi enam täita.

Kommentaarid tegid uudishimulikuks ja täitsin ära, aga ei saanud küsimustiku mõttest aru. Tegurid ja näitajad jms olid esitatud pakettreisi kohta (kas loodus on oluline jne), aga mul on reisimiseks ikka samad põhjused, lähen paketiga või iseseisvalt. Mingit eristamist ei olnud, mis puhul eelistan ühte või teist, või mis ma tahan, et paketis teisiti oleks, et ma teda eelistaksin iseseisvale. Pealkirjas osutatud ostuotsuse kujunemine jäi täiesti avamata, teada saab ainult, mis kanalitest broneeritakse, kui inimene on põhimõttelise otsuse paketi kasuks juba teinud. Muidugi oleks tulnud kohe nimetada, et küsimustik on neile, kes pakettreisil käinud. Olen veidi hämmeldunud, et Tartu Ülikool aktsepteerib sellist ankeedi taset lõputöö kirjutamisel.

Täitsin ka ära. Tekkisid üsna samad küsimused. Ja teiste poole palvega pöördudes võiks pisut hoolsam olla - algpostituses näen kolme kirjaviga.

Mul oli eesti keel pehme kolm aga ma leidsin 6 viga :P

To apeks, teised ärge lugege, ma ei taha ortograafiast probleemi teha, aga kui minu poole sajandi eest õpitud keelereeglid veel kehtivad, siis näen isegi viit viga, kaks on komavead (suhtumine emakeelde) ja kolm on lohakusvead (suhtumine lugejasse). Tere järel peab olema koma, sest ´kõik reisihuvilised´ on üte ja üte eraldatakse komaga. Koma peab olema ka ´millised´ ees. Lohakusvead sõnades ´millieeid, paketreise, paketteise´. Aga jäägu see ääremärkuseks, põhiline on Tripis ikka sisu ja ärgu keegi pahaks pangu ega häbenegu teistele head nõu anda keele pärast!

maree, tänan konstruktiivse kriitika eest! Nüüd ei olnud mina hoolas ja karma toimimises ei pea kahtlema :)