Paluks nõuandeid algajale reisiplaneeriale

Plaan on minna septembri- oktoobri jooksul reisile, 2 täiskasvanut. Oleme tudengid niiet mida soodsam seda parem :) , max. eelarve on 350-400. Sooviks minna asukohta kus oleks midagi teha(kohalikku elu, vaatamisväärsusi näha) ja ka võimalik rannas logeleda, ilmastik võiks olla umbes eesti suvi või soojem ja, et saaks ka meres ujuda veel. Ainukese asukohana välistaks Sharmi, kuna seal juba käidud rohkem.

Küsimused mille kohta lootsin abi saada on:

1) Kuhu minna sel ajal?

2) Kas soodsam on reis ise kokku panna või osta paketireis?

3) Kui paketireis siis kas on targem oodata viimase hetke pakkumisi, või tasub juba ennem reisipakkumisi otsida?

4) Kui ise reis kokku panna siis ka küsimus, et millal tasub lennupileteid ja hotelle bookima hakata?

Rohkem erilisi soove ei ole, lihtsalt sooviks saada head nö. value for money reisi. Esmapilgul mõtted on olnud Türgi(kuna seal ei ole käidud) ja Barcelona kuna Ryanairiga saaks soodsalt kohale. Bulgaaria ka, aga seal vist sel ajal juba külmem.

Suur äitäh kõigi soovituste eest!

  1. Eks sõltubki sellest, kuna minna kas septembris või oktoobris.
    Septembris on sihtkohtade valik suurem, kui eesmärk on ka rannamõnusid nautida.

Näiteks: Ryanairiga Milano Bergamo-> Veneetsia -> Lido

Barcelona idee on ka hea, kui saate lennupiletid ok hinnaga (vast 150-180 eur ok hind). Bulgaaria septembri 1. pooles ka ok.

  1. Soodsam ja ajaliselt ratsionaalsem on paketireis, kui eesmärk on lennata otse Tallinnast kuurortsihtkohta, kuhu tavaliselt liinilendudega saab min. 2 ümberistumisega ja suurema ajakuluga.

  2. Jah, sest 350-400 eur jääb letihinnaga paketireisi jaoks tavaliselt väheks. Kuid siiski tuleb pakkumistel silma peal hoida pidevalt!

  3. Mida varem seda parem. Alustada tuleb lennupiletitest ja siis alles hotell. Lennupiltite hindu tuleb pidevalt jälgida, võrrelda, et tekiks ette kujutus, mis on soodne hind või et satuks mõnele soodusmüügile peale.

Suur äitäh, natukene sai pilt selgemaks.

Lisan siia, et rendikorter võib tulla soodsam, kui hotell.
Üks leht, kust võib korterite hindu vaadata on http://www.homelidays.co.uk/

Tänud, äkki veel soovitusi mis lehtedel silma peal hoida? Lastminute.ee olen vaadanud ise.

Lendusid saate vaadata ka skyscanner.net, soovitav mitte märkida konkreetne kuupäev, vaid nt. september 2013, siis võimalik kogu kuud näha kalendrina.

Juhul, kui kodumajutus on ka variant, siis see leht on abiks: https://www.airbnb.co.uk

Fuerteventura ja Kreeta (Sitia) on minu kogemusel olnud üks soodsamaid (majutus, autorent jne.)

Lennupiletite osas tasuks vaadata eelkõige Ryanairi enda lehekülge, seal on soodukad suhteliselt koguaeg. Praegu peaks olema vist sooduspiletite müük kuni septembri alguseni. Tavaliselt on neil nn soodusmüük u 3 kuud ette.

Skyscanner on hea, sest pakub nii traditsioonilisi lennufirmasid kui odavaid lendajaid (lehe all vasakus nurgas tuleb klikkida pärast otsingut ka non-protected transfers). Lisaks saab Skyscanneris otsida piletid Everywhere, mis on päris mugav:)

Euroopast algavate reiside puhul on hea Holidaypirates.com - palju väga soodsaid diile.

Tere,

Mina lähen näiteks oktoobris Ibizale. Sel ajal on tipphooaeg juba möödas ja saarel saab rahulikult puhata ning ringi sõita. Keskmine õhutemperatuur on 24kraadi ja vesi vesi pidi ka sama soe olema. Me sõidame kolmekesi ja lennupiletid + hotell üheksaks ööks lähevad kokku maksma kuni 800€. http://trip.ee/content/oktoobris-ibizale.html