Palun abi õigeagselt tehtud PCR testiga Itaaliasse

Tere

See pühapäeval Tallinna lennujaamast 17.10 kell 21.50 lend Milaanosse, sinna jõuame 23:45 nende aja järgi. Synlabi pandi lastele testi tegemise aeg reedel, so 15.10 kell 18:45. Nüüd mul küsimus, kui Reisirargalt.ee lehel on kirjas:

  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR- või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul enne riiki sisenemist) kohta.

Ehk siis kui vastuse saan laupäeval 16.10 siis on ok jah? Kõik on nii segane. 

Ja mis see 72h selle testiga veel oli? Sellest pole reisitargalt lehel midagi juttu.

Vastust oodates

Marju

Ka laupäeval tehtud testi aeg on täiesti piisav, vastuse saab hiljemalt öösel kätte aga kindlasti see lisada siis PLC -sse ehk ELi digitaalse reisija asukoha vormi. Ise küll olen vaktsineeritud ja käisime just Milano Bergamo kaudu ning sinna minnes mõõdeti ainult kehatemperatuuri.

Itaalia jaoks kehtib nii PCR kui ka antigeen 48 tundi. Reedel kell 18.45 tehtud test lõpetab Itaalia jaoks kehtivuse pühapäeval kell 18.45 (kohaliku aja järgi kell 17.45) ja seega pole see piisav.

Õhtuse lennu jaoks võib testi teha vabalt laupäeva hommikul ja saab tuelmuse pühapäevaks kätte. Või siis laupäeval sobival hetkel antigeen, mille vastuse saab peale testi.

Arvestatakse alati testi tegemise aega ja mitte vastuse saamise aega.

Erinevates riikides erinevad reeglid, osad riigid lepivad 72h teised 48h-ga.

Kuid oma viimatistest testidest (sellest on juba ca 6 kuud möödas) on meeles, et kirja läks ikka testi tegemise aeg....

Küsiks, kas Milanost tagasi tulles peab ka testi lastele tegema, et lennukile pääseda?

Aitäh ja kohe palju targem :)

Ekslik info kustutatud.

Itaalia muutis alates 1.septembrist reisitingimusi.

Nüüd peab ka Itaaliast lahkudes vaktsineerimata inimene tegema testi mille kehtivusaeg on 48 tundi. Lennujaamade lehtedel on  info olemas. Samuti saab testi teha ka lennujaamas aga seal peab vaatama kellaaegu.

Ise broneerisin Milano Synlabi aja, et enne Eestisse tulekut test teha.

Jah, vastabki tõele. See läheb selle ühistranspordi piirangu alla, et ühistaransporti kasutades peab olema üks kolmest paberist.

Kas testi kohustus on alates 6-eluaastast? Ja kui riigist väljumisel on test positiivne, siis jäädki Itaaliasse?:)

Lennukile minnes arvestatakse siseriikliku piirangut. Seega on alla 12. a. tõendist vabad.

Riiki sisenemisel on teised piirangud ja siis on jah piiriks 6.

Kui riigist väljudes on test positiivne, siis jah, peab jääma karantiini. Kui positiivse tulemi saab lennujaamas, siis nad vist paigutavad oma äranägemise järgi sobivasse hotelli. Lennukile kindlasti ei lasta.

Soovitaks teemaalgatajale dubleerida kõik oma tõendid. Juhuks, kui miskit läheb katki, kaob ära, mida iganes juhtub, on mingiski telefonis teave olemas. Googelda oma teekonnal, kohti, kus saad testida, sest läheb vaja. Tagasi tuleku testi tee 2 tk. ja erinevates kohtades, igaks juhuks, et vältida ebakõla. Kui on mõlemad pos. siis on tõesti "Palju õnne!" Siis on hotell ja karantiin oma kulu ja kirjadega. Kogemus oma lähiringist. Minu teada võttis Itaalia mõne nädala eest kasutusele vaktsiinipassi. See otseselt ei ahista mittevaxituid, ent ebamugavustega peab arvestama. Põhja-Itaalia on alati olnud natuke seaduskuulekam, kui lõuna Itaalia. Kas on see lähedus saksakeelsetele, siiani "ordnungit" armastavatele riikidele, mida ei takista ka Alpide ja Dolomiitide mäed, ei tea. Paar isiklikku kogemust. Outlett  linnak di Piave, mitte kaugel Veneetsiast, reede, hooaja lõpu suured aled, rahvast murdu, tegin parklas paar tiiru, et kohta leida. Kõikides linnakusse sisenemis kohtades tõendite kontroll, kuigi avatud ala, kandsid kõik maske. Karabinjeerid peatasid 8ksa liikmelise, välimuse järgi hindud, kontrollimiseks. Meie lauast u 10-12 m kaugusel. Ühel härral oli mingi probleem telefoniga, arvata on , et oli tühjaks saanud. Nüüd tõmbaks korraks paralleele ühe siiani "tiigri hüppel "oleva digiriigiga, kus politseil ei olnud isegi telef. et koode kontrollida.(Nüüdseks on vist telef. soetatud.) Karabinjeer avas koti, mis oli kaetud solar materjaliga, sebis nati juhtmetega ja arvatavalt kotis oleva akupanga toel sai ta hindu telefonist kätte talle vajaliku info. Ehk, siis , kui tahetakse kontrollida, siis ka kontrollitakse. Negatiivne test näppu ja edu Itaalias!

Kasutan veel teemat ära. Kui lendan hommikul Milaanosse ja sealt õhtul edasi Lõuna-Itaaliasse, siis kas teine lend läheb siseriikliku transpordi alla? Mina olen vaktsineeritud, aga pean arvestama laste testide ajaga (alla 12-aastased).

Alla 12. a. pole siseriiklikuks eluks teste vaja. Saavad testita nii restorani, muuseumisse kui ka lennukile ja rongi.

Ainult riiki sisenemisel on karmimad piirangud.

http://www.italia.it/en/useful-info/covid-19-updates-information-for-tourists.html

Seal - 

COVID-19 DIGITAL GREEN CERTIFICATE TRAVEL AND ACCESS TO CULTURAL AND RECREATIONAL EVENTS