Palun Malaisia soovitusi

Olen enamus postitused siin Malaisia kohta labilugenud ja vaike ettekujutus on juba hakanud tekkima. Kuid uurin, kas keegi on viimaste aastate jooksul Malaisias kainud ja oskab soovitada, et kuhu kindlasti tasuks minna kui aeg piiratud...oleme kohapeal vaid 6 paeva ning lendame Singapouri. Kindlasti ei ole plaanis shopingut teha vaid naha natuke ehedamat Malaisiat naha - kultuuri, loodust aga tahaks ka vaga helesinise vee aares rannal peesitada.
Vaike "aga" asja juures on see, et ma olen rase, malaariatablette votta ei saa, niiet vihmametsad jaavad jargmist korda ootama :)

Endal oli mote lennata Singapourist Air Asiaga suht kohe yles Petangi ja siis Langkawile, kuid Trip-st loen, et tasuks hoopis laane kalda saari kylastada, mis ehedamad ja puhtamad...keegi mainis ka Melaka linna, mis ilusaimaid linnasid Malaisias. Ja mis trantspordi vahendit soovitate, sest kaardilt on naha, et vahemaad on ikka vagagi suured...

Igaljuhul on koik soovitused ja ideed vagagi teretulnud!

Tanud juba ette,
Kristel

Tulime just Malaisiast, käisime Penangi saarel, Langkawil ja Kuala Lumpuris. Nendest kolmest soovitaks Langkawit. Seal on superilusaid randu, kus vesi nii puhas ja selge, et kaelast saadik veel olles näeb ka varbaid. Saab ka nuusutada džunglit, ilma tõsisema metsamatkata - Seven Wells Waterfalli juures. Sealt läheb ka mäetippu kuulus Cable Car. Koopad olevat väga lahedad, ise sinna ei jõudnud - Cave of Legends ja Cave of Bats. Laps sai suure elamuse Wildlife Pargis. Rentisime lennujaamast ülisoodsa hinnaga auto. Kütus maksab poole vähem kui meil. Vasakpoolse liiklusega harjub, liikluskultuur oli igati ok. Paljud kohad jäid meil nägemata, kindlasti lähme tagasi :)
Penangi saarel oli vahva Butterfly Park, samuti on seal ka võimalik vihmametsaga tutvust teha. Malaariatablette ei kasutanud, sest reaalset ohtu nendes piirkondades ei esinevat. Penang jäi elamuste poolest lahjemaks. Seal me autot ei rentinud, mida pärast kahetsesime, sest vaatamata väga korralikele liinibussidele ja suhteliselt odavatele taksodele, jäi ikka palju nägemata. Omalkäel ringiliikumine on parim.
Palju on reklaamitud Penangi Snake Temple'it, aga sellepeale ei soovita vähest aega kulutada. Meie ootused olid nii suured ja need paar madu, ok 4-5 madu, kes olid liikumatult mingite vaasis olevate okste otsas, ei suutnud mingit elamust tekitada.
Loomulikult on mõlemad saared turismile orienteeritud, aga sellest ei pea ju välja tegema, kui ei taha. Hinnad tundusid Langkawil soodsamad vastupidiselt foorumites loetule.

Neljapäeval tulin just Malaisiast, olin seal 9ndast novemrist. Melaka ja Cameron highlands KINDLASTI!!!! Melakas jaluta pikki jõge pikalt edasi, hästi hästi ilus on. Pimedas ka (seal om majadel hästi ilusad valgustused)!
Cameron highlandsis mäejalamil olevad tee istandused on super. Kui sa aga rase oled siis ma ei tea, kui võimalus on siis rentige auto ja sõitke ise istanduste vahel ringi. Me tegime matkaraja number üks (rasedale mittesobiv) mis minule (tavaliselt väga meelsasti matkan ja ka raskeid radu) aga see oli küll üle mõistuse. Olin enda peale nii vihane, et sinna läksin, jalanõud hõõrusid jalad ka veriseks ja soppa oli rohkem kui oskasin arvata. Aga kui raja lõpuni tegime ja mäest alla tulema hakkasime siis saime pöidlaküüdiga mingile ehitajate masina peale, istusime auto kastis ja kui siis jalamilt tee istandused paistma hakkasid siis mul tõesti vajus vist lõug maani. Cameron highlandsis näeb kindlasti ühe päevaga ära kui väga tahta, nii et siis arvestage 2 ööd seal ehk? Seal mingid lühikesed matkarajad ka ja kosed, aga peate kohapeal uurima kui sobivad need rasedatele on.
Melakas ehk 2 päeva kindlasti, aga seda ka siis kiires tempos, kolmega võiks juba rahulikumalt võtta.
Kui saartele ja randa tahate siis mina soovitaks pigem Pulau Pangkori. Langkawi oli ka ilus aga kuna teil on niiiii vähe aega Malaisia jaoks siis ma pigem ei läheks Langkawile sest see on ikka päris suur saar ja nii vähese ajaga lihtsalt ei jõua ringi vaadata seal, selle arvelt jääb muud kohad Malaisias nägemata. Pangkori oli rohkem selline, kus mina sain paremini lõõgastuda ja ei olnud mingit tempot peal, et nüüd kuskile pidevalt sõita ja ringi vaadata. Mõnus väike saar ja paremad rannad sellel saarel on läänekaldal.
Kuala Lumpuris mulle meeldis Petrona tornid, eriti öösel/pimedas (ma olen vist üks suur öiste linnade fänn). Ühesõnaga kui KL'i satute siis minge neid vaatama aga nii vähese aja tõttu võib KL vabalt ära jätta. Batu koopad tundusid minule väga mõtetu kohana (vabandan kui keegi teisiti arvab).

Cameron Highlands-Melaka-Pualu Pangkor oleks teile selles suhtes hea valik et nad ei asu üksteisest just liiga kaugel ja säästaksite aega pikkadest sõitudest ja näeksite siiski vägevaid kohti.
Idakaldal vist peaks praegu moonsoon olema, seega sinna pole mõtet minna. Aga igaks juhuks kontrollige üle.

Olen soovituste järgi Pulau Pangkori juurde jäänud ja sooviks sinna hirmsasti trippida. Kuna sain soodsad lennupiletid Singapuri, siis alguspunktist sihtkohta jõudmine tundub kuidagi keeruline, ei lähe otselendu,ei sõida sinna otse ei buss ega rong. On kohapeal käiduil äkki soovitusi või oleks lihtsam tee valida lend Langkawile? Peale saarel pleesitamist tahaks kindlasti ära käia ka Kuala Lumpuris, Melakas ja lõpuks jõuda tagasi Singapuri ja seda kõike 15 päeva sees. Kuulaksin meeleldi kõigi lahendusi.

Kaja

Kui aega vähe, siis soovitan Kuala Lumpuri arvelt seda kokku hoida. Kuala Lumpuri kahjuks räägivad minu arvates lennujaama kaugus linnast (loe: transpordile tuleb rohkem raha kulutada), suurlinnale omane räpasus (eriti pärast Singapuri), vaatamisväärsustest on vbl ainult Petronase tornid need, mida vaadata (mida mujal ei ole). Batu koopad linnast väljas,kuid Euroopas leiab vägevamaid koopaid (nt. Sloveenias Postojna). Seega,kui Sa väga shoppinguhuviline pole,siis tasub seda loobumise mõtet kaaluda.

Tundub mõistlik, kuna ma tõesti ei fänna väga suurlinnu. Olen suur sõber eri rahvaste köökide suhtes ja mõtlesin seetõttu linnas ringi seigelda, aga loodetavasti suudab Melaka kõike seda ja pealekauba kultuurielamusi pakkuda. Tänud!

Melakas sa ei pettu! Kui huvi siis Cameron higlands ka, ma ei väsi seda kiitmast! Ja jutukas räägib õiget juttu, KL jäta vahele või vaata ainult Petronas towerseid.
Ei ole raske Pualu Pangkorile saada ja säästad rohkem aega kui Langkawile minnes. PP-le peaksid LP järgi saama Berjaya Airiga (tuleb KL Sultan Abdul Aziz Shah Airport, RM275). Kõrghooajal läheb sinna praam, 10RM edasi-tagasi pilet. Praam väljub Lumutist. Seega lihtsalt võtad bussi Lumutisse ja sealt praamile, väga mugav oli. Soovitan praamil juba kaasreisjatega tutvust teha, et äkki on keegi samasse külakesse minemas kuhu sinagi, sest siis saate taksot (roosat minibussi) jagada. Minibusside hinnad on seatud terve bussi peale, kui üksi reisid siis tuleb päris kirves.

Kuna ma üksi reisin ja mu orienteerumisvõime on väga piiratud, siis üksi ringi trippida naljalt ei julge. Cameron Highlandsi on nii palju kiidetud, et tuleb see ilmselt KLiga asendada. Singapurist saab bussiga otse Lumutisse, nii et no problem. Tänud kõikide soovituste eest :)

Palun nõuannet Cameron Highlandsi osas. Plaanis on Penangilt suunduda Highlandsi (jaanuaris), kuna aga täpne minekupäev selgub jooksvalt, siis kas kohale minnes leiab sealt odavamapoolset öömaja? Samuti, kas on vahet, kas bussipiletid osta enne ära või vahetult enne minekut bussijaamast?
Kõik viited on teretulnud, ka Highlandi vaatamisväärsuste kohta!

Cameron Highland'sis soovitan kohapealt öömaja vaadata. Sest nagu ikka kehtib reegel, et walk-in hinnad on paremad. Aga! Tähelepanu soovitaksin pöörata sellele, et kui teie minek satub nädalavahetusele või riiklikule või mõnele muule pühale (siin on neid tihti :)), siis võib majutusega probleeme tekkida - sellisel juhul soovitan majutus ette broneerida. Siseturistide seas on see väga hinnatud koht ning meie minek sattus nädalavahetusele, kus kõik majutusasutused olid välja müüdud (õnneks langes siiski üks broneering hilja õhtul pika ootamise peale ära ja meil õnnestus tuba hingehinna eest saada).
Bussipiletite osas soovitan otsustada kohapeal, kas osta ette või vahetult enne sõitu. Kuna busse läheb sinna tihti ja palju, lisaks erinevad reisibürood, kes paketireise pakuvad, siis probleemi ei tohiks tekkida. See on rohkem teie eelistuse küsimus.
Erilisi vaatamisväärsusi seal ei ole. Teeistandused, maasikaistandused, džungel, kosed. Kui meeldib looduses töllerdada, siis soovitan erinevaid matkaradu avastada. Või rentida ratas või roller ja ringi sõita. Samas võin öelda, et kui olete varem käinud teeistandustes nt Indias, Sri Lankal või mujal, siis jäävad Cameron Highland'si omad ikka väga lahjaks. Samas kui ei ole, siis on kindlasti elamus omaette.

Jumboman, aitäh. Kas tead ka konkreetset head öömaja või kohta, kus oleks parim peatuda? Teeistandusi pole tõesti varem näinud, aga peamiselt tahaks džunglis matkata. Kas seal pakutakse ka giidi ja kas sealsetel matkaradadel on giid üldse vajalik?

Igaks juhuks lisan, et nii palju, kui olen netis Cameron Highlandsi kohta uurinud, siis teeistandused pidavat esmaspäeviti kinni olema.
Kuna endalgi jaanuaris plaan sinna minna, siis oskab keegi ehk asjalikku nõu anda või soovitada mõnd konkreetset kohalikku firmat, mis sinna tuure teeb ja millega endal hea kogemus on (või siis millist firmat hoopis vältida)?

KList Cameron Higlandsi sõidab päevas busse palju. Sama päeva hommikul sain lõunasele bussile pileti Pudu Sentralist (35 MYR, 5h sõitu).
Kohapeal linnas Tanah Rata ehk Cameron Higlandsi bussijaamas juba ootavad ees hotellide esindajad kes pakuvad oma hotellis öömaja. Kui vaja 200-300 m käia, siis ootavad koos oma bussiga. Odavamad hosteli voodikohad kuni 20, kahesed toad umb 50-80 MYR. Kallimates hotellides hinnad 75-140.
Fathers Guesthouse ja Daniels Lodge on odavamad nn backbackerite kohad. Toas üle 15 voodi- hind oli 15 MYR (ca 3,8 €) nägu. Majas oli ka kaheseid tube.
Iga hostel ja võõrastemaja pakub giidiga matku ümbruskonnas kuhu jala ei saa- sisaldavad nii teeistandust, 1h matka "džunglis", maasikavälu kui liblikafarmi, kõike saab kombineeritult ja eraldi. Selline 1/2 päevane matk maksis 50 MYR. Matkarajad ümbruskonnas on märgitud, hostel annab sulle tasuta kaardi ja muudkui matka. Tasuta.
Möödunud aasta detsembris oli seal päris mudane, hea kui on olemas head matkasaapad või Malaisiast ostetud paarieurosed kummitennised- campung adidased.

Detsembris on ka laste koolivaheaeg ja Cameron Higlands on kohalike seas pop koht, eriti nädalavahetustel. Kui rändad dets-jaan Malaisa poolsaare osas (KL, Panang, Melacca, Langkawi jne) siis tasub 10 MYRi eest kohalik telefonikaart osta ja eelnevalt päev varem või ka sama päeva hommikul tel. teel kohta kinni panna. Küsivad su eesnime, mingit bron tasu pole.

Oma hostelist saad ka bookida bussi (marsa) Penangi. Sõit 4h, hind 38 kohalikku.
Hääd reisi!

Tirinipi, tänud vastuse eest. Mul satub Cameron Highlandsi minek just nädalavahetusele (25. jaanuari paiku, mis on reede), on ka siis lootust saada mõni soodne ööbimiskoht kohapealt või peaks pigem juba praegu midagi ette bronnima? Eelnevalt on siin kommenteeritud, et võib tekkida probleeme.

Annete, saatsin privaatsõnumi.

Annete, arvan et pole vajadust pabistamiseks. Jõudsin ise ka reede pealelõunal. Bussipeatuses olid kahe erineva külalistemaja tüübid (nn sisseviskajad) vastas. Hosteli kõige odavamas ühistoas sain küll tol päeval viimase koha, aga 2-seid tube oli veel küll.
Mõned bussis olevad farangid läksid omal käel linna hotelle otsima- ei jäänud keegi peavarjuta. Väikse linna kohta umb 5 odavamat ja kümmekond kallimat hotelli
Fathers Guesthouse on kolinud vanast Briti sõjaväe hoonest uude moodsasse majja, samadel omanikel on teine hostel südalinnas veel (Gerard`s), küll nad koha leiavad. Aga kui sa ise tunned end turvalisemalt ette kohta broneerides, siis tee ära.
Vahvaid matku!