Palun nõu Nepaali sõiduks

Soovime lennata oktoobris (ca 17-27) Nepaali. Olen otsinud erinevatest lennupiletite broneerimissüsteemidest pakutavaid pileteid. Skyscanner 943 eurot, Bookinghouse 945 eurot. Vaadatud erinevate lennufirmade kodulehekülgedelt, veelgi kallim. Finnair lendab nii,et tagasi tulles (kui ei taha ööläbi lennujaamas olla) tuleb vormistada India viisa + ööbimine. Kahjuks olema ka seotud enam-vähem kindla perioodiga.
Lugenud, et Nepaali ongi kallis lennata. Kas eelnimetatud hinnad on nö mõistlikud või tasuks veel oodata ja otsida?
Plaanis võtta kohapealt ringreis Pokhara-Chitwan (5-7 päeva). Kas keegi oskab öelda, millise hinnaga ta kohapealt sellise reisi sai ja äkki ka midagi soovitada?
Tänud ette!

Varakevadel sõbrapäeva paiku pakkus Finnair koos India Õhuga oktoobriks pileteid 690€, kas see just kõige soodsam oli, ei oska öelda. Pokhara ja Chitwan peaks lõdvalt olema tehtav omal käel, bussid ju liiguvad, võib ju koha peal vajalikke variante uurida ja kaaluda,väikeseid matkabüroosid on Katmandus kümnete kaupa

Kathmandusse on tõesti suhteliselt kallis (kui näiteks Delhiga võrrelda). Seetõttu ongi reeglina soodsaim Delhisse ja sealt rongi-bussiga edasi. Aga kui ajapiirangud on peal, on sellest soovitusest vähe kasu.
Aeg-ajalt on siiski ka Kathmandusse sooduspakkumisi olnud. Näiteks Etihad Saksamaalt, Turkish Airlines Istanbulist (vahel ka Saksamaalt), Jet Airways Brüsselist. Kuna minek on oktoobris, siis vaataks, kas augustis keegi tuleb millegagi välja. Kui tõenäoline see on, on raske öelda, arvestades, et oktoober on Nepaalis tippturismikuu.
Praegu on üks variant 16-29 oktoober algusega Helsingist Malaysia Airlines via AMS ja KUL hinnaga 840 eurot. Lendamist on niimoodi muidugi parasjagu. Või siis Frankfurdist Air China 667 eurot. Üldiselt tasubki vaadata, mis hindu Euroopa sõlmjaamadest pakutakse.

Lennupiletid Nepali ongi kallid, sest Euroopast on lende ja lennata soovijaid vähe. Soodsaid hindu Nepaali lendamiseks leiab üliharva ja see on pigem hea juhus. Tean, et mõned on soodsamad hinnad leidnud nii, et lendavad läbi Doha (Katar). Osad lähevad tõesti Delhi kaudu, kuid tean seltskonda, kellel Delhi–Kathmandu närvipinge väga kõrgeks ajas ja seda India poolel.
Pokhara-Chitwan pole reisisihiks üldse halb variant. Seal on fantastilised mäed (Annapurna, Dhaulagiri, Manaslu jne), palju kaunist budistlikku arhitektuuri ja inimesed, kelle omapärast elustiili võibki jääda jälgima. Kui on aga soovi näha metsikumat Nepali, võiks minna ülerahvastatud Pokharast eemale loode või lääne poole. Sealsed üksildased mägikülad, vähekasutatavad mägimatkarajad ja tiibetlaste rõõmsameelsed kloostrid ... 5-7 päevaga ei jõua Nepalis kuigi palju, sest teed on viletsad ja mägisel alal jalgsi matkamine on aeganõudev. Nepali tasub minna minimaalselt kaheks nädalaks. Sisemaiselt kaugemale liikumiseks tuleb kindlasti kasutada siselende, mitte busse.
Väga oluline on valida sinna mineku aega. Mina soovitan minna oktoobris või novembris. Mis siis, et oktoober on seal jah tippkuu. Siis sajab vähe ja temperatuurid on ka talutavad. Suvel sajab Pokharas ühes kuus rohkem kui Eestis terve aasta jooksul. Koos kõrgete temperatuuridega on see väga raskesti talutav. 200 km loode pool on aga kohti, kus vihma sajab üldse haruharva.
Nepali minnes tasub teada, et mõnedesse piirkondadesse minekuks on vaja spetsiaalset matkaluba. See võib maksta sama palju kui lennureis Nepali. Lisaks tuleb arvestada, et paljudes kohtades on väljas sõjaväepatrullid, kes dokumente kontrollivad. Ma pole siiski kuulnud, et sealsed patrullid raha nuiaksid nagu nt Tais või Birmas kuulda on olnud.
Ise olen Nepalis käinud ühe korra, kuid mõned tuttavad kolm korda. Kui soov midagi konkreetsemalt küsida, võib kirjutada mulle mailile katrinp555@gmail.com

Piletid olemas, 740 euri Tallinn-Kathmandu-Tallinn (Finnair ja Air India), lennukopaniide kodukatelt bronnitud ja väljaostetud.

Minu arvates selle lennu kohta hea hind. Veel paremaid hindu leiab harva.

Tere,

Vaatan praegu pileteid Katmandusse oktoober-november,
SASi ja Qatariga 730 eurot; 
Air France ja Jet airways (20h sinna, 29h tagasi) hinnaks 625 eurot. Varem pole kunagi monitoorinud pileteid sinna kanti, kas need on ok hinnad? Kas juhtuvad olema sinna soodukad?
Plaanis sõita sinna umbes 25 päevaks.

Maksin täpselt aasta tagasi Qatari piletite eest 512 eurot (märts-aprill). Lennuaeg oli 16-17h.
See oli loomulikult kampaania - sellel aastal olen ka jälginud, aga seni midagi normaalse lennuajaga alla 700 pole näinud.