Palun nõuandeid Napolist-Ischia saarele parvlaevaga.

Tere! Plaan septembri lõpus 

Ischia saarele reisida  omal käel, Napolisse asi selge aga kuidas edasi, kuidas kõige targem saada sadamasse ja sealt saarele? Lisan et murdsin  raskelt jalaluu ja reisin ratastoolis  koos mehega. Kui kallis on Napolis taksosõit näit. lennujaama ja sadama vahel, kui palju kulub laevale ja üldse ratastooliga pääseb? Saaks mingi töötava lingi sama kohta, mul pole aimugi mis firma laev sinna sõidab? Ei taha reisipakkujatele ka üle maksta, meeldib ise  proovida :)

Praami info leiab nt siit: https://www.ischiainsider.com/en/ferry-schedule

Pileteid saab ka sadamast hõlpsalt osta. Hind 12-20euri kanti. Lennujaamast saab sadamasse bussiga või taksoga. Takso ca 20, hind oleneb ka, kas päeval/öösel.

2
0

Sadama ala on lai. Jätke natuke varu aega, et õige koht üles leida. Kuigi reisin palju ei leidnud ka internetist kohe üles, et kus see õige laev just läheb. Lennujaamast läheb otse buss sadamasse, käib suhteliselt tihti. Meil oli ööbimine võetud kohe sadams juurde, et saaks jala hommikul laevale rahulikult.

2
0

Bussi ja taksoga saab jah kenasti sadamasse (Molo Beverello), taksoga öösel u 25-30€. Kui kohapeal pilet osta, siis peaks olema vähemalt 30 min varem kohal - juuni algul oli saba üsna korralik. 

Caremar’iga sai pileti ka ette osta, aga sadamas pidi paberpileti välja trükkima - Napolis oli selleks eraldi ekraan. Sadamas viidandus oli kehv, nii et tasub inimestelt küsida, milline on õige saba. 

https://mobile.caremar.it/en/destinations/napoli/

2
0

Bussiga lennujaama minnes, nägime, et see oli ülitäis. Võtsime takso, kuna mitme inimesega sõites on hind pea sama. Ratastool ja antud buss? Julgen kahelda. Võibolla on bussi kodulehel täpsemalt kirjas. Laevadega vast saab hakkama, aga peaks ka tingimuste kohta kodulehelt uurima.

www.directferries.fi Siin kirjas praamide ajakavad, keelt saab vahetada, netist ostes tasub siis otsida ülesse firma koduleht ja osta sealt, arvestama peab et neti piletiga tuleb ikka minna kassast läbi ja vahetada päris pileti vastu.

https://www.sitasudtrasporti.it/orari

Bussid

0
0

Laevapileteid ostes on kirjas et check-in on 1 tund varem. Kellel kogemust-see algab 1 tund enne väljumist või lõpeb? Ehk kas pääseb laevale ka siis kui olen sadamas 15-20 min enne väljumist?

0
0

30 min varem pidi kohal olema, aga yldiselt said kôik peale, kes ka viimasel hetkel jooksid :-)

0
0

Üldiselt oli Napoli lahe kandis niimoodi, et kui kassast ostsid, läksid sama piletiga otse laeva peale. Kui interneti ost, siis pidi kassas nn voucheri pileti vastu vahetama. Mingit eraldi check inni ei märganud.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased