Parim viirusevaba keskkond

 Mõtlesin siis, ehk inimesed tahavad jagada lahedaid mõtteid, millised on parimad viirusevabad keskkonnad, kus nad hetkel käivad või elavad.

 Paljud inimesed on läinud oma suvilatesse või maakodudesse, sest seal saab kergema vaevaga olla linnamürast eemal ja vabalt looduse keskel.  

  Nagu ka uudistest mainiti, siis Viru raba ja veel mõned kohad on päris ülerahvastatud ja seal võib olla suurem oht viirusega nakatuda. Samas eraldatust peaks meil olema piisavalt 30,6 inimest km² kohta(2018a) Statistikaameti järgi.

 Põhjarannikul leidub palju kohti, kus rahvast on vähe või tõesti minimaalselt, ise käisin Lobi poolsaarel, kus sai nähtud tõesti mõnda üksikut inimest, kes piisavat kauget distantsi hoidsid, samas looduse hääli ja merelaineid kuulata oli väga rahustav.

Veel häid mõtteid?

No kellel suvilat või maakodu ei ole, võivad tulla minu juurde. Kõik hinnad on läbiräägitavad. Kindlasti ei tee ma siin reklaami!!! Ümberringi on mets, inimesi ei ole, täielikult riskivaba piirkond.

Ma võiks enda juurde maale ka võtta karantiini +35 naisterahva :)

Mets ja puutumatu loodus, tiik ja saun Kesk-Eestis. Kirjuta mulle sõnumisse

Hannes Võrnol oli ühes filmis ori. Äkki võtaks ka mõne, kevadtööd algamas.

Mul on maal suur hunnik puid lõhkuda. Omaette tuba garanteeritud. Naisi ei julge kutsuda, äkki oma naine loeb seda kuulutust.... Mehi ka väga ei ei julge kutsuda, äkki naabrid vaatavad viltu. Seega vist lootusetu seis?

Parim viirusevaba keskkond on ikkagi loodus ja looduses liikumine. Juba ainult seetõttu, et värskes õhus liikumine tugevdab organismi, ventileerib kopsupõhja, kiirendab ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi.
See kodus kopitamine võib ju aidata mingi aeg viirus(t)e vastu, aga hiljem oled sellevõrra nõrgem ja korjad esimese ettejuhtuva viiruse tänavalt või töö juurest üles.  See lõputu kätepesemine ja üledesinfitseerimine pärsib oluliselt immuunsüsteemi tööd.

Varahommikul sörkjooks mööda merekallast, see annab energiat. Inimestega kokku ei puutu. Pärast seda saun. 

Õhtu poole, aga enne pimedat, sõidan autoga Tallinna külje alla, metsa, ja kondan seal tunnikese. Kasemahl on jooksma pandud, see on siis nagu "ametlik põhjus".. Aga mul ei ole kiiret, jalutan kaseni suure ringiga. Kasemahla tilgub kena viis liitrit ööpäevas. Puhas, selge, magus. 

Sellised väga lihtsad, aga toonust tõstvad tegevused. Mina olen seda usku, et terves (füüsiliselt vormis) kehas on vähem stressi ja vähem haiguseid.
Keldrisse sulgumine võib olla lahendus kuuks või kaheks, aga pikemas perspektiivis mõjub see tervisele (nii vaimsele kui füüsilisele) kindlasti laastavalt ja kahju on suurem kui kasu.

mõni arvab et Linux , teine et Mac :-)