Pass

Tere kas keegi teag kas on v6imalik teha lapsele kaks passi? Mul beebil on Saksa pass kuna sünnitasin ta Saksamaal, mees on ka sakslane. Aga kas ma saaksin lapsele teha veel ühe passi (Eesti passi)

Ja veel küsimus et ma kuskil kuulsin, ei tea muidugi et kas vastab see t6ele aga on v6imlik saada eestipoolt lasterahasid v6i lastetoetust. Kas keegi teab ka sellest midagi.
Palun andke teada kui keegi teab midagi sellest?

Ette tänades.
.
.
.
!

See ei peaks võimalik olema. Pass on kodakondsuse tunnistus - Eesti pass tõendab, et isik on Eesti kodanik. Selle saamiseks peab su laps oma olemasolevast (Saksa) kodakondsusest loobuma. Nagu Porilase viidatud leht ütleb: "Kui laps on mõne teise riigi kodakondsuses - tõend, et laps vabastatakse senisest kodakondsusest seoses Eesti kodakondsuse saamisega."

Ehk siis - kuna Eesti riik ei tunnista topeltkodakondsust, ei peaks Saksa ja Eesti passi korraga "tegemine" võimalik olema.

(Kindlasti on inimesi, kel on mingi triki läbi nii Eesti pass kui mõne välisriigi oma. Aga ma ei usu, et KMA praegu sellise asja läbi laseks.)

Kui oled Eesti kodanik on su lapsel õigus saada sünnijärgselt Eesti kodakondsus, seda ka siis et tal muu kodakondsus on juba olemas. pöördu saatkonna poole.
Lapsetoetust saad kui oled Eesti maksumaksja.

Su laps saab Eesti passi, kui Sinul on Eesti pass. Olin samas olukorras 6 aastat tagasi, tean. Kahjuks jäi meil see asi pooleli, kuna andsin oma Eesti passi ära.

Kummaline vasturääkivus Eesti seadustes. Topeltkodakondsus ei ole lubatud, aga lastele synnijärgselt antakse kyll.
'Kindlasti on inimesi, kel on mingi triki läbi nii Eesti pass kui mõne välisriigi oma' - see on vöimalik juhul, kui teine kodumaa lubab topeltkodakondsust ja kui taotletakse just seda teist, mitte eesti kodakondsust.

On küll jah vastuolu.
Asi on põhiseaduse § 8-s:
§ 8. Igal lapsel, kelle vanematest üks on Eesti kodanik, on õigus Eesti kodakondsusele sünnilt.

Igaühel, kes on alaealisena kaotanud Eesti kodakondsuse, on õigus selle taastamisele.

Kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud Eesti kodakondsust.

nipitirr, siin ei ole ju mingit vastuolu? Kodakondsuse seadus - https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1042868 - seletab selgelt, et Eesti kodanikuks saamise eeltingimuseks on misiganes muu riigi kodakondsusest loobumine. Kui miskipärast juhtub eksitus ja vahetpole beebi jääb siiski ka Saksa riigi kodanikuks, rakendub kodakondsuse seaduse §3.

Saatkond selgitab seda kindlasti paremini ja palju õigemini :)

Minu arusaamist mööda on topeltkodakondsus lubatud vaid sellisel juhul, kui too muu kodakondsus on omandatud ajal, mil eesti ei saanud oma kodakondsust anda, kuigi inimesel selline õigus oli (mõni esivanem oli eesti kodakondne 1939.a.)

Nii ehk naa on soovitav otse kas saatkonnast või KMA-st järele uurida.

Lapse puhul, kelle sündides vähemalt üks tema vanematest oli Eesti kodanik, ei saa rääkida kodakondsuse taotlemisest, sest selle on ta juba sünniga automaatselt kaasa saanud. Seega on lapsel ka õigus Eesti passile, kui vanem seda taotleb. Kahe passiga lapsi on palju ja mingit probleemi pole. Teoreetiliselt peaks inimene 18-aastaseks saades valima, kumma kodakondsuse jätab.