Passikontroll Madeiral

Tere terekest! Palun abi inimestelt, kes on Madeiral käinud või omavad järgnevat infot: nimelt, mind huvitab see, kas lennukilt maha tulles Eesti kodanik peab läbima passikontrolli? Või seoses Schengeniga liitumisele, ei ole passi vaja näidata Madeirale saabudes? Suured tänud

sul on otsaesisel kirjas, et oled eestlane? või mismoodi piirikontroll aru saab, et eestlane oled ja passi näitama ei pea?

0
0

Ma tänan Sind, et kulutasid oma väärtuslikku aega, et mulle vastata. Sellest oli palju abi!

Küsimuse esitasin selle tõttu, et paljudes lennujaamades on kaks eraldi väljapääsu, üks EL liikmesriigi kodanikele ja teine nendele, kes ei ole ELs. Inimesed, kes on ELs ei pea läbima passi kontrolli. e

0
0

Kahjuks ei märgi unetu millal ta reisida kavatseb. Nimelt kaob passikontroll lennujaamades 30. märtsil.

0
0

Nädal tagasi oli asi nii, et kui lennukilt maha tulime, siis esimene jaotus oli kohe selline:

  • eletronic passports
  • other passports (ehk kogu lennukitäis oli selles teises ja vahet polnud mis riigi kodanik, kõigilt küsiti)
0
0

Mina küll ei mäleta, et umbes aasta tagasi minult keegi passi oleks küsinud. Lendasin aga otse Helsingist. Seega sõltub passi kontrollimine vast ikka sellest, kust lennuk õhku tõusis, mitte, mis passiga oled.

0
0

Mina lendasin Londonist Easy-Jetiga. Ei oska öelda, mis kaudu siis Helsingist tulles lennujaama sisenetakse või on see kontroll seal siis suvaline või asukohariigist/lennufirmast sõltuv. Aga kuna tulin nädal tagasi, mäletan seda vägagi täpselt. Jalutasime lennukilt maha (st ei mingit bussi ega muud transat) ja kohe hoonesse, kus siis eelnevalt mainitud jaotus oli esimene järjekord. Lennukis oli loomulikult palju britte ja madeiralasi-portugaallasi, aga ka muid eurooplasi. Imestasingi, et kellelgi neist polnud "electronic passporti" - jäi mulje nagu oleks mingi arengumaade seltskond teab mis high-tech riiki sattunud:)

0
0

Londonil vist ei ole Schengeni viisaruumiga midagi pistmist?

0
0

Passikontrolli ehk pole, aga pahatihti lennukisse sisenedes kontrollitakse pabereid.

0
0

Minu arvates on sellest Shengeni viisaruumist ikka meedias piisavalt infot olnud. Aga jah passikontroll Scengeni lepinguga ühinenud riiki sisenedes ei sõltu siseneja kodakondsusest. Sõltub sellest, kas sisenetakse teisest Schengeni lepingu riigist või väljastpoolt Scengeni ühist viisaruumi. Kui sisenetakse väljastpoolt toimub passikontroll kõigile sisenejatele. Kui lepinguosalisest riigist, siis ei toimu seda kellegile. Loomulikult peab aga dokument ikka kaasas olema ja eriti veel lennukiga reisides, sest turvakontroll ja check-in toimuvad ikka. Ja silvermanile teadmiseks: Suurbritannia ei ole ühinenud Schengeni lepinguga.

0
0

jütsile teadmiseks: ma tean seda väga hästi isegi. Aga aitäh.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased