perega 2 kuuks Lõuna-Hispaaniasse

Tere! Plaanime perega minna osktoobris Lõuna-Hispaaniasse ja seal u 2 kuuks korteri rentida. Otsisin küll, aga ei leidnud ideaalset linnakest. Ehk keegi oskab soovitada vaiksemat mereäärset linnakest, kus parke ja rohelist ka oleks. Turiste ja ööelu pigem vähem...h

Aga miks mitte Estepona hoopis?!

Kui minna oktoobris kaheks kuuks, siis tuleb seal olla ka novembris. Paraku on novembri ilm Vahemere rannikul lihtsalt sitt: sajab, tuuline, jahe. Seega peaks valima sellise paiga, kus novembris on valida "tubaseid tegevusi" või on hea ühendus sisemaaga, et veidi ringi sõita. Kui valida ainult oktoobri-novembri ilma järgi Lõuna-Hispaaniast, siis võiks vaadata Almeria või Huelva poole.

Kataloonias (pole küll lõunas:)) leiab korterimajutust näiteks l'Ampollasse. Armas väikelinn, läheduses palju vaadata ja nautida: Tarragona, Reus, Miravet, Terra Alta mäestik, Horta de San Joan, Peniscola jne. Majutusvõimaluste kohta leiad lisainfi siit: http://www.villahispaanias.eu/et/

Tahaksin veel lisada mõned mõtted. See on normaalne, kui siin elavad eestlased lisavad siia nimistusse kohanimesid, kus ise elavad või kus on ise käinud ning teavad rääkida. Oktoobris saab 2 aastat ajast, mil siia elama asusime ning oleme asukohaga elamise mõttes väga rahul. Küll aga ma ei saaks nõustuda kellegi väidetega ilma suhtes. Kõik aastad on erinevad ja nõu anda ilma suhtes, et vot just seal ja seal on kõige parem ilm, pole õiglane, see on minu isiklik arvamus. Aastal 2011 kui oktoobris tulime, olid kenad soojad ilmad mis jätkusid ka novembris:tõsi, olid mõned paaripäevased vihmased ilmad. 2012 aastal aga oli väga väga vihmane november. Mida siis sellest järeldada? Ilma kohta kindlat nõuannet poleks vaja anda, võib väga valesti soovitada. Ette ei tea midagi. Küll aga saan öelda, et meie kandis pole olnud üleujutusi nagu paljudes muudes kohtades lõunas. Veel selline märge, et kui tegemist perekonnaga, kus ka lapsed on olemas, siis võiks ka nendega arvestada. Võõras riigis oleks lastele vaja eesti keelt kõnelevaid lapsi aeg ajalt seltsiks. Nii et asju, millega arvestada oleks vaja, et puhkus kenasti sujuks kõigile pereliikmetele,on mitut laadi.Ega siis vihm pole see kõige hullem, mis tuju rikub.Saabub uus päev ja jälle päike särab, pole suvist rammestavat kuumust, ringi saab jalutada linna peal, parkides, kus toimuvad tasuta kontserdid ja etendused. Mere ääres saab viibida kasvõi iga päev, see on päeva ilusamaid hetki, eriti päikese loojumise ajal. Lastele mänguväljakud mere ääres. Mägesid imetleda ja ka ise ette võtta rekt mõne mäe tippu. Kui on suuremad lapsed, saavad nad kaasa minna, kui veel väikesed, saate ehk hoida anda nad mõne eestlase juurde. Tahaks uskuda, et vahet pole kuhu pere puhkama lõpuks sõidab ja oma valiku teeb, et kui selles paigas on mõni eestlane juba elamas, et aitaks perel üürikorteri leida. Sellega ei tohiks probleeme olla.Vaja ainult teada anda, kui suurt korterit vajatakse ja mis on max tasu? Saime ise asjakohast abi ühelt eestlannalt, kui siia saabusime ja samas aitame nüüd hea meelega nõuga ka teisi!

Kõik öeldu kehtib ainult Estepona kohta! Muus osas, mis puudutab teisi linnu, ma sõna võtta ei oska

Remark, kus on mul selline lause, et Estepona on parim koht? Mitte midagi sellist ma ei kirjutanud. Õnne leidmisest pole ka juttu ma teinud.Kuna ma just kirjutasin,et pole muude linnade elu-oluga kursis, siis ei halvusta ma ühetgi teist linna. Kas ikka peab kohe õelutsema, pealegi oli mu jutt rohkem teema algatajale,tema arupärimisele.

Väga vahet ei ole kuhu maandute. Olles seal kaks kuud, võtate raudselt rendiauto ja liigute ringi. Kui muidugi see kavas ei olnud, siis kaaluge seda. Enamus mere/ookeani äärseid linnasid on väga vinged ja omamoodi ilusad, Cadizist - Murciani. Oktoobris enam nii palju turiste ka ei ole, seega popimad kohad - Benalmadena, Torremolinos, Marbella ei ole enam väga üle rahvastatud ja üürihinnad paremad.

Remark, inimesed on ju erinevad ja maitse üle pole mõtet vaielda. Tegelikult on sel sügis-talve perioodil just siia talvituma tulemas kaks perekonda lastega ja nad leidsid selle linna ise, sest on selle koha enda jaoks avastanud juba varem. Ju neile siis ikka siin meeldib.Kas panite tähele, et ei soovita turistide piirkonda ja pere pole huvitatud ööelust.See tõmbab juba linnade valiku natukene koomale. Marbellas on alati turiste ja käib üsna vilgas ööelu. Oktoober-november ikkagi suht kallid üürihinnad lühikese perioodi eest.Kuna Teie, Remark ütlesite et siin on turistilõks, mida sellega silmas peate? Oletan, et Te pole siin üldse ise käinudki, muidu nii väita üldse ei saaks.

Kui aus olla, siis mina ootasin esimesest kohtumiset Marbella ja üldse Costa del Sol-ga enamat. Lihtsalt ei tea, ei haakinud seal miski. Minu võitis Costa Brava. Empuriabrava, Cadaques ja fantastiline Cap de Creus piirkond, kus ammutas inspiratsiooni ei keegi muu kui Salvador Dali.