Perega puhkama 2-3 kuuks

Plaan oleks alates märtsist minna koos perega paariks kuuks eemale külmast kodukliimast :) Sooviks elada kohas , kus elamiskulud võimalikult väikesed ( toit, korteri-maja rent, internet). Kindlasti peaks olema see koht , kus võimalik püsiinternetiühendus paigaldada. Kui ulmeline on see ettevõtmine? Meie peres on 5-aastane laps, koer , mina (olen ärasõidu hetkel 6-kuud lapseootel) ja siis loomulikult mees :D Plaan oleks sünnitamise ajaks ikka kodumaale tagasi tulla.

Kui keeruline on üldse koera väljaspool Euroopat transportida? Pikk lennureis koos ümberistumistega jne.Kas kellegil on kogemusi? Tean, et peavad olema tehtud vaktsiinid ja see marutaudi antikehade tiitertest. Sihtkoha variandid oleksid:

Austraalia - ( tean , et ei ole odav riik aga kuna meil mingi sissetulek ka Eestist tulemas siis natuke lihtsam aga pole välistatud ka mehel kohapeal töötamine :) Filipiinid- Boracay Malaisia- Kuala Lumpur

Kellel on kogemusi välja toodud riikidega? Mida kindlasti silmas pidada jne? Võib pakkuda ka teisi sihtkohti aga peaasi , et soe, odav elada ja arstiabi tasemel.

Austraaliasse koeraga ei saa. Ja lõpprasedana ei lasta sind lennuki peale. Täiesti utoopiline mõte mu meelest. Kui on tõesti meeletu soov kusagile eemale minna, siis Kanaarid on lähim natukenegi soe koht. Ise rasedana ei riskiks, minu veel sündimata lapse tervis on kindlasti olulisem kui egoistlik plaan päikest nautida.

Koera peate küll siis hoiule jätma. Tai. Saate siit otse.

Põhimõtteliselt saab koeraga reisida küll, aga tuleb arvestada, et koera lennukipilet on sageli kallim, kui sinu enda oma + sihtkohariigi nõuded (veel hullem kui transiit läbi Rootsi või Suurbritannia).

Arvesta ka sellega, et reisikindlustus alates teatud rasedusnädalast ravikulusid ei hüvita. Seega kui peaksid arstiabi vajama, tuleb see kõik omast taskust kinni maksta ning üldiselt see pole üldse odav lõbu.

Super idee, ainult koer ja rasedus teevad idee raskemini realiseeritavaks :) Koera ise kaasa kindlasti ei hakkaks võtma nii kaugele ja lõpurasedana ei tahaks ka nii pikka lendu ette võtta. Tai-Malaysia kindlasti tore koht veeta paar kuud. Saab vahepeal olla suurlinnas, vaheapeal rannas jne. Suhteliselt soodne, inimesed sõbralikud, soe, transpordiühendused ka pikkadel vahemaadel väga head. Kuigi ma ise ka raseduse ajal palju reisisin, siis sinna kanti ikkagi ei kipuks enam nii viimasel minutil. Vähemalt see, mis ma nende meditsiinisüsteemist mäletan, küll head ei tõota :) Pluss see, et tõesti kindlustus kulusid ei kata.

Ilmselt teeksin Sinu asemel märtsis kas lühema reisi Aasiasse nt. kuu aega või siis tegelikult märtsis-aprillis-mais kannatab ka Euroopas reisida. Saab minna nii autoga või lennukiga või siis kombineerida vastavalt vajadusele. Euroopas on kindlasti ka kohti, kus on võimalik mõistliku hinna eest elamine rentida ja elust mõnu tunda :)

2007 suvel juhtunud lugu, kui üks 6. kuud rase eestlanna Türki suvitama läks ja seal enneagne sünnitus algas...pärast oli jama kui palju.

http://linnugripp.postimees.ee/070907/samalteemal.php?AID=273043

Kahtlen kas valitus ja haigekassa ka masuajal nii helded on, et need kulud kinni maksaksid.

Parem püsi Eestis, kuni laps sündind ja natuke suurem ning minge siis terve perega puhkama. Pole ise küll rase olnud ja ei saa ka olema, aga usun, et ega see rasedana reisimine ikka mingi õige puhkus ka pole.

"Plaan oleks sünnitamise ajaks ikka kodumaale tagasi tulla."

Sünnitamise ajaks? Mis on sinu arust "sünnitamise aeg"?

Ma tean kahte last, kes ongi selsamal 6. kuul sündinud. (Mõlemad nüüd "suured" ja terved.) Ja tean veel mõnda last, kelle isa ei olnud sünnitamise juures - ehkki oli kindel peresünnituse plaan, oli isa õigel hetkel välismaal, sest "aega oli ju veel küll".

Teiselt poolt on lennukis või filipiinidel sünnitamine kahtlemata elu elamus. Tee ära ja kirjuta pärast meile ka, kas oli hea.

:D Aitähh kõigile vastanutele.

Saan aru , et tõepoolest on risk reisida ükskõik kuhu riiki, seepärast uuringi , et milline riik oleks kõige tervise-pere sõbralikum? Soovitage mõnda toredat Euroopas asuvat riiki ? Tõenäoliselt peame tõesti kutsale siin ajutise pesa leidma, Loodame, et karvu maha selle ajaga ei aja, suurest masendusest.

Tripp-le : Loomulikult ei saa sünnitust ette planeerida ja ei juhtu ka midagi kui sünnitan teises riigis, peaasi et arstiabi oleks tasemel ja see õigeaegselt toimuks.

Soovitage mõnda toredat Euroopas asuvat puhkuse kohta .

Kõike seda koos - soojus märtsis Euroopas, odav majutus ja korralik arstiabi - on ehk liiga palju nõuda? Soojust Euroopas märtsis? Sellist soojust nagu Sina tahaksid kindlasti märtsis Euroopas ei ole. Eriti veel siis, kui on selline karm talv, kus on igal pool külm ja enam-vähem igal pool Euroopas sadas lund, ka Lõuna - Euroopas, kus tavaliselt ei saja lund (v.a. mägedes). Soojuse poolest nüüd küll ei oska eriti soovitada. Äkki Hispaanias on veidi soojem? Võib-olla tõesti on Kanaarid need, kus on veidi soojem. Odav majutus? Euroopast näiteks Hispaanias on odavam majutus. Korralik arstiabi? Nagu aru sain on Sulle see kõige tähtsam. Näiteks Prantsusmaal on väga korralik arstiabi. Samas kui nüüd kõike seda kokku võtta, siis täiuslikku kohta Sa märtsis Euroopasse puhkama minnes (Sinu tingimustel) ei leia, kuna Euroopas on siiski veidi külmem ja märtsis Sa ei leia sellist kohta, kus oleks väga soe.