Perega suvel Rooma

Tere,

Tahame perega (2 täiskasvanut ja 2 väikest last) suvel Rooma minna. Praegu uurin võimalusi ja soovingi infot, kuidas seda reisi planeerima hakata. Kas etem on minna omal käel või reisibüroo kaudu? Kas oskate soovitada mõna head ja soodsat ööbimiskohta?

Kui väikesed on väikelapsed? Reisibüroo kaudu on üldjuhul linnaekskursioonid sellised kõnni (jookse) üritused.
Omal käel - soodne lennureis kuid ümberistumistega, hea ja soodne hostel kuid linnaservas. Keeruline on kellelgi soovitusi anda.

Üks laps on 7-aastane ja teine 1-aastane. Uurisin reisibüroodes pakutavat ja kahjuks meie vajadustele sobivat paketti ma ei leidnud.
Kuidas leida hea ja soodne majutuskoht? Olen algaja ja ei teagi, kust alustada.

Kuidas leida hea ja soodne majutuskoht?

Alustuseks on näiteks http://booking.com päris hea - lööge asukoht ning kuupäevad sisse ja asuge tööle. Saate kätte nii faktid: asukoha kaardil, hinnad, tingimused (nt kas hommikusöök on hinnas; check-in/out ajad) kui ka kasutajate hinnangu. Soovi korral võite ka http://tripadvisor.com 'ist samade hotellide kohta hinnanguid uurida.

Endal kogemus puudub, kuid palju kiidetakse http://www.airbnb.com/ mis vahendab nö kodumajutusi. Teie jaoks võib isegi sobivam olla.

Mõlemad on tuntud ja soliidsed kohad, mille kaudu tellides tüssusaamise võimalus on pea olematu.

Meie leidsime omle siit lehelt http://www.vrbo.com/ rendikorteri. Valisime kesklinna piirkonda väikese aiakesega korteri. Liikusime jala ja lõunal tulime oma aeda puhkama. Käisime oktoobri keskel ja ilm oli parajalt mõnus linnas liikumiseks.
Nii väikeste lastega on omal käel minek ainumõeldav. Suvel on väga palav, rahvast palju.

Meie saime palju infot siit, www.victoriasteps.com . Alates majutusest, ekskursioonidest kuni heade söögikohtadeni välja.

Küsin veel, et mis kuus on plaanis minna? Sealsed südasuvised temperatuurid on põhjamaalasest täiskasvanulegi päris rasked taluda. Kui ajaliselt võimalik, tasub eelistada kevadet või sügist, lisaks mõnusamale ilmale ka vähem turiste ning madalamad hinnad.

Üks link veel lugemiseks: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/europe-western-europe/italy

Plaan oli alguses minna mais. Samas pean natuke veel eeltööd tegema ja puhkused siis vastavalt reisiplaanile seadma. Suured tänu teile linkide eest!

Maikuu on juba päris hea aeg, aprill oleks parem. Ise kogenud, et märts võib külma kevade puhul ka seal jahe olla.

Reisiajavahemik paigas, hakkab otsingumäng. Majutuse leidmine näiteks eespool toodud linkidelt ja sellele sobivate lendude leidmine (või vastupidi). Lendude otsimiseks sobib alustuseks näiteks http://www.bookinghouse.ee/ või ka ingliskeelne http://matrix.itasoftware.com.

Enne lennupiletite otsimist tasub mõelda, kas ei ole võimalik lendu alustada näiteks Riiast või Helsingist. See välistaks ümberistumiste pikad ooteajad, mis lastega on eriti ebameeldivad.

Lennuki- ja hotellipiletid olemas tuleb mingi eeltöö teha ka Rooma kohta. Mida soovite vaadata, vajadusel saab enamuse vaatamisväärsuste piletid netist ära osta. Linnast üldmulje saamiseks on kõige parem variant ühel esimestest päevadest kasutada http://www.city-sightseeing.com/tours/italy/rome.htm Hop On Hop Off bussi. Kokku läheb see teil küll maksma ca 45 eurot, kuid kõii põhilised vaatamisväärsused näete ära, soovi korral lähete maha ja jätkate sõitu järgmise bussiga.

Küsin veel ühte asja. Kes on käinud, kui suure eelarvega tuleb arvestada? Saan aru, et kulutused on erinevad, aga mõtlen sellist keskmist (piletid, öömaja, muuseumid? Olen ise arvestanud 2000 ja nüüd mõtlen, kas see on reaalne. Internetist lugesin, et on võimalik osta ka Rooma pass, millega saab ühistransporti kasutada ja muuseumitele kehtib mingi soodushind.

Laias laastus võiks arvestada 100 eurot majutusele (kui ei ole liiga nõudlikud) pluss muud kulutused.

Riiast läheb rooma otselend.