Perega Taisse elama

Tere

Kes on kolinud perega Taisse, tahaks teada kuidas te viisa probleemid lehendasite? Käiste iga 3 kuu tagant lastega riigist väljas? Ja korterit/maja soovitatakse ka võtta vähemalt aastaks, aga kirjutati ka, et kui liiga tihti väljas käid ja oma viisat pikendad nii siis ei pruugita riiki sisse lasta. Mis siis renditud majast ja asjadest saab? Oskab keegi targem ehk hüva nõua anda. Plaan oleks kuksil aastaks vähemalt minna:)

Küsiks mitte paha pärast, vaid puhtalt huvist, et mis sunnib inimesi elama kolima riiki kus neid ei soovita näha pikemajaliselt ja igatmoodi kotitakse?

Võin sellele küsimusele vastata-see on vaheldus rutiinile,see on seiklushimu ja see on mingis mõttes ka enda proovile panek.Kus meid siis ikka nii kangesti oodatakse,aga meid,eestlseid jätkub igasse maailma nurka ja miks mitte siis Tai,kus on soe ja nii ülihuvitav.Mu lähedane tuttav elab seal juba aastaid ja on vägagi rahul.Eestimaa lund käib aastas korra vaatamas.

troopica, seiklused ja enda proovilepanek on üks asi, teine on lastega kuhugi elama kolimine, seal on suur vahe. Pere tuleb üleval ka pidada ja Tais sa ametlikult töötada ei tohi, kui suudad kaugtööga raha teenida vöi seda on aastateks piisavalt olemas, siis ehk leiab soodsa kliimaga riigi, kus ei pea mingeid viisarunne tegema ja ei juhtu, et ühel päeval sind sealt runnilt enam oma koju ei lastagi.

Aastaks äkki oleks mõistlik teha juba education visa. Peaks väga lihtne olema asjaajamjne. Ehk siis, sinu koolikene asjatab minu arust kõik asjatamised ja sina vaid annad neile plekki. Äkki on suurusjärk umbes 1000 euri. See siis aastaks. Pole ise veel kasutanud, aga tundub kuidagi kõige mõistlikum lahendus. Jah õige, peale selle saad ju veel aasta aega tai keelt näiteks õppida. Sea sa ju kindlasti sooviksid seal pikemalt viibies.

Kindlasti on taimaal tore elada kah. Edu teile.

Kohalikud naised rääkisid, et turiste vihatakse seal. Mitte kõik ja kindlasti sõltub kohaliku elaniku majanduslikust olukorrast. Probleem on just rahas! Turist on rikas ja meie läheme sinna nende riiki odavat elu nautima ja kui jootraha ka ei anna... Mida teha Taimaal mugavaks elamiseks/puhkamiseks. Lähed lõbutsema, siis joo. Jootraha pole mõtet palju anda, neil muidugi on vaja seda kuna palgad tõesti väikesed. Lõpptulemus on ikka see, et oled üks rumal turist ja kodus mõtled miks oma raha ära andsid. Eriti kui tead, et see naeratus ja kõik muu on võlts. Tee oma asja seal ja ära usalda kohalikke, kaastundest pole mõtet rahaliselt lahke olla. Kõnnid kõnniteel, ka sealt tõmmatakse mobiiltelefone ja tahvelarvuteid käest. Politsei ei taha isegi kohalikke väga aidata. Kui maksad, siis on teine lugu. Kõik on odav ja tänu sellele kultad ka palju raha. Näed pahurat turisti vaidlemas maksumuses, siis tõenäoliselt on tegemist mitmekordse külastajaga.
6 kuud on seal kindlasti väga mõnus olla, kuid igal hetkel peab seal mõtlema, et nemad suhtuvad turistidesse, kui lõputusse rahaauku. Kui suudate igasuguseid kõike seda vältida, siis jääb tagasitulles positiivne elamus.

Kohalikke solvata ei tohi! Viisakas keeldumine on sellisel puhul kõige olulisem.

Palun inimesed ei ole vaja hirmutada, olen Tais kordi reisinud, ainus mis nuud on pisut teisiti, sisse on marssinud ebaviisakad vene turistid, kes k'ituvad nagu peremehed, mitte kui kulalised. Jah aastaid tagasi oli taikate suhtumine pisut teine st lahkem, kuid pole hullu midagi kui ise oled viisakas nende suhtes, saad vastu sama kohtlemise. Kindlasti mine ja naudi seda eluolu, kaob ka vajadus uskuda @mida naised r''kisid@.

Elasin lapse ja mehega aasta aega Tais ( laps oli 2 kuune kui läksime) kirjuta mulle sõnumitesse!