Perega Yuacatani

Tere,

Plaanime võimalusel jaanuari alguses lennata kuuks ajaks Tallinnast Cancuni. Cancunis pikemalt ei peatuks vaid sõidaks kohe ülesse poole. Kuna reisime koos 8 kuuse lapsega, ootaksin hea meelega soovitusi reisi kohta. Hetkel ei ole riiki sisenedes vaja testi teha. Kuid segaseks on jäänud info lendude osas. Kui vahemaandumine peaks olema näiteks Frankfurdis, siis kas sealne lennujaam võib negatiivse testi sertifikaati nõuda? 

Esialgne plaan oleks 2 nädalat ringi rännata ja 2 nädalat puhata. Kas peale Playa del Carmeni ja Tulumi on veel toredaid kohti kuhu veidi pikemaks paikseks jääda? 

Kas lennupiletid oleks mõistlik (arvestades olukorda) osta lennufirmalt otse või ei oma see nii palju tähtsust?

Ette tänades,

Paula

Mehhikos on olukord halb. Kindlasti tasub head tervisekindlustust omada. Tulumist väga ülespoole ise ei läheks. Playa del Carmen lapsega reisimiseks suht mõtetu minu arvates (kui just ei armasta kuurorte ja nende ostutänavaid. Ise oleks veidi Cancunis, siis liiguks ülesse poole. Mulle väga meeldis see hotell: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499445-d596004-Reviews-Grand_Palladium_White_Sand_Resort_Spa-Akumal_Yucatan_Peninsula.html

Lapsega reisides väga mõnus pikemaks peatuseks. Kahe nädalaga igav ei hakanud, Sviidid mõistliku hinnaga, teenindus sväga hea. 

Tulum meeldis. Cancunis tasub ka mõned päevad veeta. Püramiidid tasub ära vaadata, Cenote külastus ka tore.

Tere, suured tänud vastuse eest! 

Küsiksin veel täpsustavalt, et mida te halva olukorra all silmas peate? Vaadates erinevaid radareid, on tundunud Yucatan võrdlemisi turvaline. Alles hiljuti avati uuesti rannad ja ohuradar langetati oranzist kollasele.

Loen koha peal elavate inimeste jutte olukorrast. Usun, et hotellides saab turvaliselt olla. Kohalike seas on levimus suur, testimine puudulik ja kallis.

Tere,

Piletid osta kindlalt otse lennufirmalt. Lõpetasime alles märtsi piletite jandi läbi ticket.fi ja siiani pole neilt ega lennufirmadelt (Delta, AirFrance ja Airbaltic) rahasid tagasi saanud. Saime lõpuks Swedbanki kindlustuselt uute piletite raha tagasi. (Sinna saime, tagasi tuleku piletid pidime uued ostma).

Playa del Carmenit ei soovita üldse, sõitsime sealt korra läbi ja olime ülimalt õnnelikud, et ei olnud sinna ööbimist võtnud vaid selle asemel ööbisime Puerto Muroleses. Ööbisime Vela's Condos korteris ja jäime väga rahule. Kui poleks tagasilennu pileteid saanud oleks ilmselt pikemaks ajaks sinna jäänud elama

Playa del Carmen oli 2 nädala jooksul ainuke koht, kus tundsime ennast ebaturvaliselt. Tänavad tühjad, politsei automaatidega patrullimas. Liikluses punase fooritule taha jäädes silmanähtavas narkoobes mees kakerdas autode vahel, peksis klaase. 

Tulum oli meil reisi viimane sihtkoht ja selleks ajaks olid juba kõik hotellid ja tänavad inimestest tühjad, mõned üksikud söögikohad lahti. Hetkeseisu ei oska seal öelda, aga meie ootused Tulumile olid suured ja kohapeale jõudes olime natuke pettunud. Rand tuuline, vesi vetikaid täis, tänavad tühjad. Samas kuna meil oli auto siis sõitsime iga päev erinevasse Cenotesse ja kokkuvõttes jäime kogu reisiga väga rahule koroona teemale vaata.

Kõige rohkem jäime rahule Holboxi saarega. Samas seda võis ka mõjutada see, et olime seal reisi alguses kui koroona teema ei olnud veel nii hull.

Suured tänud informatiivse ülevaate eest. Olen ise Mehhikos varasemalt käinud ning Playa del Carmeni ja Tulumiga tuttav. Playa del Carmenis on hetkel lihtsalt võrdlemisi soodsad hinnad elamiseks ehk peamegi plaani, et kas jätta sealne korter nö baasiks ja teha päevaseid/paari päevaseid trippe või siiski võtta öömajad erinevatesse kohtadesse. 

Holboxi saar tundub endalegi hetkel põnev, sest sinna ei ole veel jõudnud.

Keerake palun nüüd oma kaardid õigetpidi, kavatsete Cancunist ülesse sõita. Teoorias võiks veel lugeda Holboxi üleval olevaks, sinnagi tuleb enne sõita läände.

Saate nüüd miinustada.

Holbox ise on väike rahulik saar, peale lebotamise ja kalal käimise midagi teha pole. Ja viimasegi eest küsitakse korralikku hinda.

Toidu- ja muu kaubandus praktiliselt puudub.

Aga ranna poolest mulle meeldis.

Holbox on külalik, siis Isla Mujeres linnalik.

Vetikatega on nagu on.  Oleneb tuulest.

Kui mina läheks keerulisel ajal, siis rendiks oma elamise ja väldiks rahvast palju võimalik. 

Auto reniks täiskindlustusega.

Plaanime perega 6 täiskasvanut + 2 last minna Yukatanile veebruaris 2022 Playa del Carmeni nädal + Tulum nädal autodega. Eelmine kord olime Cancun + Tulum rendiautoga. Kaks küsimust, kas on mingeid muid kohti, mida soovitate Playa del Carmeni asemel? Kuistkohast leida normaalseid hindu? Praegu leian ainult kalleid ja väga kalleid hindu:)

Saan aru, et hindu otsid ikka majutuse kohta, mitte netis paljukirutud Mehhiko autorentijate kohta? 

Tead ju isegi, et “norm  hinnad” on ju väga suhteline môiste, aga neid leiab sageli internetist ;-). Sõltub ju majutuse liigist ja mugavustest. Kas apartement või luksuslik hotell jne.

Sinu külastamata kohtadest  polnud selle aasta aprillis paha ka Cozumel, kuhu sai praamiga ka rendiautoga (autopraami  sadam on natuke teises kohas, kui reisijate kiirlaevade sadam Carmenis). Aega ja raha läheb natuke rohkem autoga ülesõiduks (paar  tundi varem kohale!) ja ka väljumisi vaid mõned päevas, aga ei pea pagasit laeva tassima ega saarele tiiru peale tehes kohalikke taksojuhte nuumama. Muud väiksemad saared (Holbox, Isla Mujeres) eeldavad ilmselt auto mandrile mahajätmist.

Olin ise rahul nii öiselt lennult saabudes 4- tärni basseini ja hommikusöögiga hotelliga Cancuni lennujaama piirkonnas ainult 40+ eur kahele  koos transferiga hotelli, kui ka 4-tärniste basseinide jms-ga “All Inclusive” rannahotellidega Cozumeli saarel 100 eur, Carmenis (Playacar piirkond) 140 eur ja  Cancuni Hotel Zone rannaribal makstes u. 150 eur öö kahele. 

Jaanuarist-märtsini netis surfates leidus kahele inimesele aprilliks palju nii paarikümne euroseid majutusi aga ka 500+ euriseid õöbimisi, suuremaid apartemente ei otsinud. Aga norm. hind on alati valikute, võimaluste ja  elustiili küsimus.