Perereis matkaautoga läbi Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Rootsi - jagan kogemusi

Jagan kogemusi aprillis 2019 toimunud perereisist matkaautoga ümber Läänemere.

Tere ,päris tublilt ja põhjalikult kirjutatud.
Ma olen sõitnud seda ringi 2. korda aga vastupidi.Ehk laevaga Rootsi ja sealt Taani ,Saksa ja Poola kaudu tagsi. Siis ei pea ,,kuskil,, olema mingil konkreetsel ajal  Stok sadamas.
Lisaks Muutub puhkusereis sujuvalt üle ka Poolas poeralliks..
Mölemal korral külastasime ka Legolandi ja Copenhagenis lõbustusparke(Pakken) .
Legoland on muidugi täielik raha röövel ja tulevikus ei plaani enam minna.Selle asemel on Poolas olemas palju ilusamaid ja puhtamaid kohti. Lisaks saab Poola lõbustusparkides normaalselt süüa,Legoland on pigem rämpstoidu peal ,kus burger maksab üle 10 eur.
Kõiki lõbustusparke leiate lehelt www.parkmania.pl
Mina sõidan Rootsist-Taani alati Helsingborg-Helsingör laevaga .Malmö sillale ei roni. Silla ja laeva hind on sama ,aga laevaga tuleb vähem kilomeetreid ja saab korra autost välja.
Samuti saab osta 2. Taani väina piletid (Helsinborg-Helsingör ja Rodby-Puttgarden) Stena line korraga Helsingborgist ja tuleb hoopis soodsam.
Legolandi suundudes muidugi tulime tagasi Saksamaal Flensburg ja Hamburgi kaudu.
Hamburg i ümbrus on muidugi liikluse tropp, ummik teise järel.Hamburgis külastasime allveelaeva
Sellel aastal käisime just alles Poolas sõiduautoga ja ööbisime hotellides. külastasime Krakovi turismimagneteid, Auschwitz (lastega sisse ei läinud) ja lõbustusparke Zator is
energylandia.pl ja zatorland.pl
Wieliczka soolakaevnduses olime varem juba käinud.
Suvel plaanime minna Saksamaale Rosenheimi tuttavatele külla läbi Austria.
Samuti jälle sõiduautoga .Olen vedanud varem haagiselamut aga see on jube tüütu.


Väga hea blogipostitus. :) 

peepmeez, mitu päeva teil reis kestis, kui Legolandis ja lõbustuspargis käisite? Kus ööbisite reisi jooksul? 

Plaan ka matkaautoga läbi Rootsi Taani Legolandi minna ning Saksa-Poola kaudu tagasi. Kogun ideid, mida tee peal veel huvitavat teha/vaadata. 
Taanis on väga palju matkaautodele paikasid.
Parim mis näinud on see Saksamaa piiril Flensburgi juures.
https://fricamp.dk/?gclid=CjwKCAjw_MnmBRAoEiwAPRRWW3N-UHKycEhkKd1nf59zrMia8lFPapZiU7ytY8xdjrqN8gA-V-2A8hoCqFwQAvD_BwE
Seal on kõik mis vaja.
Ainult basseini ja vee kasutamine on piiratud .Need käivad kiibiga jakuna käisime korduvalt basseinis ,tuli pärast 5 eur eest juurde maksta.
Legolandi juures saab ka ööbida ,aga matkaauto koht mingi 60 eur .Kasulikum on sõita natuke kaugemale ööbima.

Tänud peepmeez ja laurapaula!

Valisime ringireisi just sellise suunaga, sest meile tundus tüütu pärast pikka autoreisi läbida Läti-Leedu, mis on tavaliselt lihtsalt "lihtsalt sõit" ja eelistasime pigem mõnust puhkust laevas (lastele oli ka laevasõit motivaatoriks, mida oodata). Aga jah nagu öeldud, sõltume sellisel juhul laeva väljumisajast. Tagantjärele tarkusena võiks arvestada reisi sisse ühe lisapäeva, juhuks kui peaks juhtuma midagi plaanivälist ja ootamatut.
Legoland seekord reisiplaanidesse ei mahtunud, sest hetkel on meie lapsed Legolandi jaoks veel väikesed ja kuna seal viibimiseks tuleks arvestada terve päevaga, siis ka ajaliselt ei jõudnud. Samal põhjusel jätsime seekord välja suurlinnad - sinna sõitmine võtab aega ja sealolemine võtab aega.
Siinkohal nõustun peepmeeziga, et Poola on väga ilus riik, kaasaegne ja meie mõistes kindlasti ka odav.  Poolas seiklesime aastavahetuse ajal, külastades Warsavit, Krakowit ja kõike sinna vahelejäävat.