Perereis matkaautoga läbi Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani, Rootsi - jagan kogemusi

Jagan kogemusi aprillis 2019 toimunud perereisist matkaautoga ümber Läänemere. Blogi saab lugeda https://www.moover.ee/perereis-matkaautoga-euroopasse-aprillis-2019/

1
2

Tere ,päris tublilt ja põhjalikult kirjutatud.Ma olen sõitnud seda ringi 2. korda aga vastupidi.Ehk laevaga Rootsi ja sealt Taani ,Saksa ja Poola kaudu tagsi. Siis ei pea ,,kuskil,, olema mingil konkreetsel ajal  Stok sadamas. Lisaks Muutub puhkusereis sujuvalt üle ka Poolas poeralliks..Mölemal korral külastasime ka Legolandi ja Copenhagenis lõbustusparke(Pakken) .Legoland on muidugi täielik raha röövel ja tulevikus ei plaani enam minna.Selle asemel on Poolas olemas palju ilusamaid ja puhtamaid kohti. Lisaks saab Poola lõbustusparkides normaalselt süüa,Legoland on pigem rämpstoidu peal ,kus burger maksab üle 10 eur.Kõiki lõbustusparke leiate lehelt www.parkmania.plMina sõidan Rootsist-Taani alati Helsingborg-Helsingör laevaga .Malmö sillale ei roni. Silla ja laeva hind on sama ,aga laevaga tuleb vähem kilomeetreid ja saab korra autost välja. Samuti saab osta 2. Taani väina piletid (Helsinborg-Helsingör ja Rodby-Puttgarden) Stena line korraga Helsingborgist ja tuleb hoopis soodsam.Legolandi suundudes muidugi tulime tagasi Saksamaal Flensburg ja Hamburgi kaudu.Hamburg i ümbrus on muidugi liikluse tropp, ummik teise järel.Hamburgis külastasime allveelaeva Sellel aastal käisime just alles Poolas sõiduautoga ja ööbisime hotellides. külastasime Krakovi turismimagneteid, Auschwitz (lastega sisse ei läinud) ja lõbustusparke Zator is energylandia.pl ja zatorland.plWieliczka soolakaevnduses olime varem juba käinud.Suvel plaanime minna Saksamaale Rosenheimi tuttavatele külla läbi Austria.Samuti jälle sõiduautoga .Olen vedanud varem haagiselamut aga see on jube tüütu.

2
0

Väga hea blogipostitus. :) peepmeez, mitu päeva teil reis kestis, kui Legolandis ja lõbustuspargis käisite? Kus ööbisite reisi jooksul? Plaan ka matkaautoga läbi Rootsi Taani Legolandi minna ning Saksa-Poola kaudu tagasi. Kogun ideid, mida tee peal veel huvitavat teha/vaadata. 

1
0

Taanis on väga palju matkaautodele paikasid.Parim mis näinud on see Saksamaa piiril Flensburgi juures.https://fricamp.dk/?gclid=CjwKCAjw_MnmBRAoEiwAPRRWW3N-UHKycEhkKd1nf59zrMia8lFPapZiU7ytY8xdjrqN8gA-V-2A8hoCqFwQAvD_BwESeal on kõik mis vaja.Ainult basseini ja vee kasutamine on piiratud .Need käivad kiibiga jakuna käisime korduvalt basseinis ,tuli pärast 5 eur eest juurde maksta.Legolandi juures saab ka ööbida ,aga matkaauto koht mingi 60 eur .Kasulikum on sõita natuke kaugemale ööbima.

1
0

Kopenhagenis tasub minna paadisõidule.Võtsime tunnise reisi, mis sõidab keskuses kitsaste kanalite peal. Canal Tours Copenhagen .Asub Nyhavn.Aga matkaautoga sinna ligi ei pääse ja parkida poleks kuhugi. Me olime seekord sõiduautoga ja saime jätta auto parkimismajasse ,mis polnud ka eriti odav.Maaliline ilus vanaliin sadade söögikohtade ja butiikidega.Meie reis kestis umbes 8 päeva ,lapsi eriti peale lõbustuspargi midagi ei huvita kahjuks.Käisime ka Hamburgis Allvelaeva s mis meeldis minule väga ,et saab sisse ronida.Lisaks tankide muuseum  Pantzermuseum Munster Hamburgi lähedal ja samuti  mõlemas Berliini loomaaias.(erinevatel reisidel kord  ühes ja teine sõit teises)Berlinis oleme varem seiklenud korduvalt (haagiselamuga) ,Seal vanal lennuväljal Luftwaffe lennumuseum.

1
0

Tänud peepmeez ja laurapaula!Valisime ringireisi just sellise suunaga, sest meile tundus tüütu pärast pikka autoreisi läbida Läti-Leedu, mis on tavaliselt lihtsalt "lihtsalt sõit" ja eelistasime pigem mõnust puhkust laevas (lastele oli ka laevasõit motivaatoriks, mida oodata). Aga jah nagu öeldud, sõltume sellisel juhul laeva väljumisajast. Tagantjärele tarkusena võiks arvestada reisi sisse ühe lisapäeva, juhuks kui peaks juhtuma midagi plaanivälist ja ootamatut.Legoland seekord reisiplaanidesse ei mahtunud, sest hetkel on meie lapsed Legolandi jaoks veel väikesed ja kuna seal viibimiseks tuleks arvestada terve päevaga, siis ka ajaliselt ei jõudnud. Samal põhjusel jätsime seekord välja suurlinnad - sinna sõitmine võtab aega ja sealolemine võtab aega.Siinkohal nõustun peepmeeziga, et Poola on väga ilus riik, kaasaegne ja meie mõistes kindlasti ka odav.  Poolas seiklesime aastavahetuse ajal, külastades Warsavit, Krakowit ja kõike sinna vahelejäävat. 

0
0

Taanist tulleshttps://www.serengeti-park.de/https://www.heide-park.de/

1
0

Poola on viimased 20 aastat Eestist turvalisem olnud, ise tuuritasin seal juba 2000ndate alguses ja ei suutnud ära imestada, miks eestlased Poolasse nii üleolevalt suhtuvad ja seda nii ohtlikuks paigaks peavad. Kusjuures poolakatel oli Balti riikidest umbes samasugune arvamine, et hea kui sealt eluga tagasi saab :) omajagu oli neil muidugi õigus, nt veel 2006. aastal oli nt tapmiste osas 100.000 elaniku kohta Eestis 6,7 tapmist, Poolas aga 1,3... https://knoema.com/atlas/PolandIse soovitan Poola läbimisel teha peatus Lodzis, Berliini-Varssavi kiirteest jääb see vaid 10 km kaugusele. Linnas on pea miljon elanikku, aga teed suured ja ummikud puuduvad. Peatänav Piotrkowska on mitme km pikkune jalakäijate ala restoranide ja tänavamuusikaga. Lastele on suur Ahhaa-taoline teaduskeskus, loomaaed, (nuku)filmimuuseum: http://www.orangesmile.com/travelguide/lodz/familychildren--513922.htm Varssavis võib käia seal paari aasta eest avatud ülestõusu muuseumis või sealses laste teaduskeskuses (kuigi see võib ülerahvastatud olla). Bialystoki lähedal on vahva väike Suprasli linnake õigeusu kloostri ja nii luteri kui katoliku kirikuga. Augustowis saab laevaga sõita, Suwalki külje all on Wigry rahvuspark.  Enne Poolat aga tasub teha kõrvalepõige Spreewaldi, kus saab nt perega süsta rentida ning sealses kanalirägastikus orienteeruda.  Veel jääb tee äärde Berliini ja Poola piiri vahel asuv Irrlandia park maisilabürindi ja lasteatraktsioonidega:  http://www.irrlandia.de/en/

2
0

Just lõpetasin ise oma reisi, mis pigem väljakutse oli. 9 päeva, 5920 km, 12 riiki (Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Prantsusmaa-Luxembourg-Belgia-Holland-Taani-Norra-Rootsi-Soome) ja ühtlasi käisin ka Galdhoppigeni tipus ära (Norra kõrgeim tipp, üliäge kogemus, lumetormiga see võetud sai). Autoks polnud küll matkaauto, tavaline Mazda 5 ajas asja ära. Aga seda enam meeldisid mulle majutused, mis airbnb kaudu olid broneeritud. Ülilahedad pered, inimesed, kodud. Tutvud kohalikega, ajad juttu veiniklaasi taga. Äge!Kõik kulges nagu kellavärk, aga kaks pettumust reisil oli: esiteks räige väljapressimine Taani väina ületamisel, sest mitte ühtegi silti, hinda ega  infot sillamaksu kohta ei olnud. 71 eurot lajatati lihtsalt nagu muuseas - tagasi ka pöörata ei saanud. Oleks teadnud, oleks laevaga läinud Taanist Rootsi poolele. Teiseks täpselt samasugused ootamatud teemaksud Norras, millest kuidagi mööda ei saanud. Proovisin "kaval olla" ja läksin külavahateedele - ka seal olid maksupostid üleval.. Ja Norra pidavat maailma rikkaim riik olema? Isegi kohalikud, kelle juures ööbisin, kirusid seda teemaksu nii kus jube.. Mis siis veel vaesest eestlasest rääkida..Aga üldplaanis - maanteed Euroopas on väga heas korras, enamasti isegi üliheas korras. Vist ainult paar teeremonti tuli ette, aga ei midagi hullu. Luxembourgis üllatas meeldivalt 1,199 eurot maksev bensiin ja 3 eurot maksev Chenet` vein. Luxembourg oli minu hinnangul üldse Euroopa kõige ilusam ja meeldivam riik. Ei mingeid teemakse, isegi kiiruskaameraid vist mitte.Teed üliheas korras, hinnad madalad, rahvas stressivaba. Bensiinijaamad vahetult enne piiri - et ikka paagi ilusasti täis saaksid enne "kallimasse" tsooni minekut. Soe ja ilus ilm. Kitsed, lambad, hobused aasadel..Aga lõpuks - jõuad Eestisse ja saad aru, et see on ikkagi maailma parim riik elamiseks. Jõuad sadamasse ja saad aru, et oled kodus. 

3
0

9 päeva ja 6000 km on lihtsalt autoga sõitmine,ei mingit puhkust.Ma sõidan tööreisil Lõuna saksamaale ise 2 .päeva üle 2000 km . Perega aga 4.päeva.Poola on vahepeal ja seal on nii palju ilusaid kohti.

1
0

6000/9=666,666 ja kui nüüd saada selle tripi keskmiseks 75km/h, no see ju rekkajuhi tööpäev

1
0

Aitäh kommentaari eest, VäikeLotti! Olen nõus, Taani väina ületamise teemaksu kohta on keeruline eelnevat infot leida. Norra on meie augustikuises reisiplaanis :)

0
0

Kas need on õiged kohad sillamaksu arvestamiseks? https://www.oresundsbron.com/en/priceshttps://www.storebaelt.dk/english/toll-chargesPlaanime sõita marsruudil Billund - Malmö

0
0

Sinna Malmö sillale pole mõtet üldse ronida .Ma käin alati .Helsingborg -Helsingör  praamiga .Hind on sama kui sillal ,aga Stockholmi suundudes vähem kilomeetreid ja saab pikal sõidul autost välja puhata korraks.Laev käib päeval iga 20 min tagant.

1
0

Mis kiiks sul nende rekkadega on, Aivart67, et seda igasse postitusse lisad?

0
0

sis153, esimene link tundub täitsa õiget infot andvat.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased