Palun kogenumate nõu - kui palju aega peaks arvestama Machu Picchu külastamiseks, alates Limast ja Limasse tagasi? Ja soovitage palun ka mõnda kohalikku reisikorraldaja kontakti selle tripi jaoks. Kas nt Cusco's on mõtet pikemalt peatuda?
Veel tahaks külastada mõnda lähiriiki: Colombia, Venezuela, Boliivia, Ecuador. Palun soovitage, muljetage, mida ja miks võiks külastada;)
Sõltub, kas Sa tahad minna ainult Machu Picchule (rongiga Cuscost) või oled huvitatud Inca Trail´i matkast. Minu kogemus Inca Trailil on siin: http://trip.ee/content/machu-picchu/soovitusi-inca-trail%C2%B4i-matka-korraldajate-osas.html
Cusco on väga tore linn ja sealt saab võtta ka päevase ekskursiooni lähedalasuvatesse Inca varemetesse/kindlustesse nagu Ollantaytambo, Sacsayhuaman, Pisac, Chinchero jt. Need on väga ilusad kohad ja väärivad külastamist. Cusco ise samuti väärt vähemalt ühte päeva.
Kui Soov teha Inca trail´i, siis peaks Cuscos vähemalt 2-3 päeva aklimatiseeruma, sest kõrguste vahe on päris suur. Minu soovitatud korraldaja leiad ülalviidatud lingil, me jäime Llama Path´iga ülimalt rahule.
Limast Cuscosse me läksime lennukiga, oli üsna soodne. Pikemalt sel teemal on räägitud siin: http://www.trip.ee/node/51778 Tagasi tulime bussiga läbi Nazca, kus viibisime samuti 1,5 päeva. Nazca maajoonised (Nazca lines) on minu meelest väga põnevad vaadata. Liikusime Cuscost ööbussiga Nazcasse, olime seal 1,5 päeva ja sõitsime seejärel bussiga Limasse. Limas pikemalt ei peatunud. Bussid olid ülimugavad, pakuti süüa jne. Bussipiletid ostsime online: http://www.cruzdelsur.com.pe/
Anna teada, kui saab veel midagi soovitada. Peruu oli üliäge ja sinna plaanis tagasi minna mingi hetk.
Suur tänu info eest. Oskad öelda, kui valida see rongiga käimise variant, palju siis peaks arvestama Cuscost edasi-tagasi? - kui pikalt rong sõidab, kui suur MAchu Picchu on, et kohapeal vabalt ja kiirustamata kõik üle ja läbi vaadata? Ja kas piletite ette ostmine on vajalik vaid inca traili puhul - rongiga külastamise korral lähen lihtsalt letti ja kohe saan, samaks päevaks?
Nazca mõte on huvitav. Aga seal ei ole vist ilma lõbusõidulennukita midagi teha - maa pealt, mäe otsast ei näe midagi? Kust kohast selliste trippide hinnainfot saab?
Kas Iquitos käisid? Kas malaaria rohte on mõtet võtta?
Alustuseks: kui palju sul aega on? Machu Picchule rongiga minekuks saad osta Cuscos sellise reisi: hommikul Inka org kuni Ollantaytamboni, õhtuse rongiga sealt Aquas Calientesesse, ööbimine seal ja hommikul vara bussiga üles Machu Picchule. Terve päev Machul, tagasi alla Calientesesse, ööbimine. Hommikul rongiga Ollantaytambosse, seal ootab buss või auto mis viib Cuscosse. Hind on mõistlik, sest see rong on tegelikult vaid kohalikele, ainult üks vagun gringodele. Keegi ei puhu vagunis flööti ega nuru raha. Meie käisime nii ja olime väga rahul. Inka Trailile ei saanud, sest hooajaks on kõik ette broneeritud vähemalt mitu kuud. Naiivselt lootsime, et vähemalt lühikesele Inka Trailile saame koha kindlasti, kuid asi on tõesti karm, kui kohti pole siis ei saa. Cusco keskväljakul on palju turismifirmasid, kes pakuvad sellist teenust. Cuscost soovitan sõita kas rongi või bussiga Punosse, seal käia Titicaca järvel. Edasi sõita La Pazi. Sealt Uyunisse, võtta 3 päevane jeebi tuur mööda soolajärve ja laguune. Tõeline sürr! Leppida kokku, et ei tule tagasi Uyunisse, vaid kaugeimas punktis lõpetad ja lähed Santiago de Atacamasse. Transport on hinna sees. Sealt hakkad tagasi üles Peruu poole mööda rannikut sõitma, kuni Arequipani. Seal veedad mõned päevad nt. Colca kanjonit vaadates. Öise bussiga Nazcasse. Hommikul organiseerid end mingi lennuki peale, kohalikud hotellide - kohvikute pidajad on huvitatud ja teevad põhitöö ära. Sealt edasi bussiga Lima poole.
Nazca joontest. Mõningaid jooniseid saab vaadata ka vaatetornilt, kuid täit pilti sealt ei saa. Meil oli kuuene seltskond ja kolm läks lendama, kolm ei läinud. Need, kes lendama ei läinud, läksid vaatetorni, mis on suure maantee ääres. Midagi sealt isegi natuke näeb, nii palju kui ma teiste piltidelt vaatasin. Aga ainult selle pärast ma Nazcasse ei läheks. Nn ülelende jooniste üle korraldavad kõik reisibürood linnas. Meil polnud eriti aega ja väga midagi ei planeerinud, peale bussipiletite, mille olime siiski ette ostnud. Majutuse panime kinni Cuzcos olles (võin otsida vajadusel, mis oli meie hosteli nimi). Majutuskohta jõudes võtsime sealt samast pärastlõunase tuuri Chauchilla kalmistule (Cementerio de Chauchilla), mis oli väga huvitav ajaloolises mõttes. Ja siis hommikuks broneerisime hostelist Nazca joonte lennu. Valida oli poole- ja ühetunniste lendude vahel. Ühetunnine lendab ka üle Palpa joonte. Kuna ühetunnisele on väiksem nõudlus, siis seda tuleks kauem oodata. Tagantjärgi saan öelda, et oli väga mõistlik, et me pooletunnisega piirdusime:) Hommikul võeti auto peale ja viisi väikesesse Nazca lennujaama. Firmat, kelle kaudu pidime lendama, isegi ei mäleta enam. Kokkuvõttes tegelikult pakub reaalselt lende ainult paar suuremat tegijat, ülejäänud vist ostavad nendelt teenuse. Igatahes tuli lennujaamas üsna elavas järjekorras meil mitu tundi oodata, aga samaga tegeles ka valdav osa muud rahvast lennujaamast. Ootasime vist ca 2 tundi äkki isegi. Lennukid on väikesed, kõige suuremad ca 14-kohalised vist. Olime enne lugenud, et tasuks merehaiguse vastu rohtu võtta. Kuigi meist keegi merehaige reeglina pole, siis igaks juhuks võtsime rohud sisse. See on absoluutselt "must", võin täiesti kinnitada. Kuivõrd lennatakse madalal ja sisuliselt tiirutatakse jooniste kohal ja lisaks veel küll ühe küll teise tiiva suunas, siis pea hakas ringi käima üsna pea. Siis hakkas rahvas oksendama, kohe väga mitu inimest. Ka mu reisikaaslane, kuigi olime merehaiguse rohtu võtnud. Ma olin ka äärepeal selle seltskonnaga ühinemas, aga leidsin nipi, et on väheke parem, kui vaadata ainult alla ja mitte pilkugi tiiva või lennuki / salongi peale. Siis maa liigub ja on veidi parem olla. Nii kui pilk jäi pidama mõnel mitteliikuval objektil, läks süda pahaks. Kui lõpuks maa peale saime, olid jalad all värisemas. Aga õnneks suutsin halvima ära hoida, kuigi napilt:) Sellele vaatamata oli lennukilt avanev pilt väga muljetavaldav. Joonised on uskumatult ilusad ja vaade täiesti eriline. Ma ei kahetse kohe üldse, et selle tegevuse ette võtsime. Jooniste mastaapsus on lihtsalt uskumatu. Ja hetk, kui tunned ära, mis asi see on seal all - ahv, lind vms. Väga super. Selle tripi eest maksime kuskil 100 USDi kanti. Täpselt enam ei mäleta, aasta oli 2013 ka. Aga äkki oli 85 USDi vms. Igati soovitan seda ette võtta, kui süda vähegi kannatab:)
Machu Picchule rongiga minekust ei oska rääkida. Küll aga müüakse minu teada ka rongipiletid väga varakult välja. Aga seda saad ise vaadata: http://www.perurail.com/ MP piletite kohta täpselt ei tea, sest me tulime Inca trail´iga. Machu PIcchul tasuks võtta rahulikult aega, kohe mitu tundi kulub. Me olime vist umbes 3 tundi, sellele lisaks veel ronisime ka Huayna Picchu tippu (see võttis meil kokku ca 2+ h vist) - soovitan seda väga, ülalt Machu Picchule avanev vaade on lummav. Machu Picchule minnes (kui lähed rongiga) uuri, kas sinna saab sisse ka päikesetõusuks, et saaks seda vaadata nn Päikeseväravast. Igal juhul tasuks tulla võimalikult vara, et vältida turistide massi.
Miks mitte näiteks Choquequirao? http://www.bbc.com/travel/story/20150212-perus-other-lost-city
Kui rääkida Amazonasesse minemisest, siis kumb on parem sisenemiskoht: Iquitos või Puerto Maldonado? Iseenesest viimane on Cuscole lähemal ja kui sealt saadav dzungli kogemus oleks vähegi arvestatav, valiksin selle. Peale metsa ja loomade tahaks näha põliselanikke ja võtta osa šamaani rituaalist. Iquitos'es on see kõik olemas, aga kas ka Puerto Maldonado's? Viimase kohta ei ole just kuigi palju infot.
Puerto Maldonado lähedal on Tambopata rahvuspark, mis on ligipääsetav ainult mööda jõge. On dzungel ja on loomad-linnud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tambopata_National_Reserve
Iquitosega ei oska võrrelda, kuna pole sinna veel jõudnud.
Nasca lennureisi planeerimisel võiks arvestada, et väga uduse ilmaga lende ei toimu. Lennureis maksis vist 100 või 110 USD.
Paar aastat tagasi uurisid siin foorumis Manause ja Amazonase kohta. Käisid ära? Siis pole Peruus selle peale mõtet aega ja raha kulutada. Ise käisime Tambopata rahvuspargis. Oli metsa, jõge ja järvi. Nägime mõningaid loomi, palju putukaid ja linde. Arvan, et su ootused dzungliretkele on kõrgemad, kui see mida seal näed. Kohalik giid saatis meid metsaretkedel, näitas ja rääkis palju huvitavat. Trummi ei löönud seal keegi.
to uza: heh;) käisin. Tookord valisin dzunglireisi kus pidavat hinna sees olema ayahuasca tee tseremoonia samaaniga, Manause vahendaja väitel. Metsas vastas olnud dzungli rahvas rääkis aga, et on mingi eksitus juhtunud, agent on vist hulluks läinud ja loomulikult mingit tseremooniat ei ole ega tule. Seda praktiseeritakse vaid Peruus. Nüüd kui Peruu reis on ees, siis tahaks selle pulli ikkagi ära teha. Dzungli pakette ja kirjeldusi vaadates on tõesti kõik sama, mis Brasiilias, ka rooasd delfiinid. Veel oleks huvi näha ehtsaid põliselanikke, matsese indiaanlasi, aga nemad on nii sügaval metsas et tavaliste turistidele mõeldud metsajalutuskäigu pakettide raames ei pakuta. Nii jääbki üle vaid teejoomine;) Seda, tuleb välja, saab aga edukalt teha Cuscos ja lähiümbruses. Ja kuna dzungliseiklust korrata ei ole väga huvi, siis nüüd vabaneski korraga reisis 5-6 päeva, millega ma veel ei teagi mida peale hakata. Ehk mõni naaberriik? Kui tuleks vaid hea idee kuhu ja miks minna...