Peterburg

Kui lähme Tallinnast kruiisiga Peterburi,siis kuids on kõige lihtsam jõuda Talvepalee juurde,kaugel see sadamast asub?

  1. ava google maps (täpsemalt vaata oma eelmisest postitusest)
  2. Peterhofi asemel seal kirjuta Talvepalee
  3. tee edasi samamoodi nagu ma sind su eelmises postituses juhendasin

Muids, eesti keeles kirjutatakse KUIDAS mitte kuids.

Muids,lihtsalt a sisse toksimine võtab palju aega,aga eksimine on inimlik,olin mõtetega juba reisil.Vabandan,et see Teid häiris.

Hellekas, kui Google kaardiga hätta jääd, kirjuta. Siis seda ka, et millega jänni jäid. kui ühe korra selgeks saad, siis saad aru, kui lihtne ja mugev see kõik on, vaja vaid alguses natuke näppida ja proovida seda kaardivärki

Suur tänu Andres olete väga tore ,abivalmis inimene.

kui esimest korda St. Peterburg´is, siis on see paras pähkel PETRODVORETZ´is omal käel poole päevaga ära käia! Kui ilm ilus ja pargile lisaks ka lossi tahta külastada, läheb pool päeva juba sabades seismiseks.

NB! Peterhof on pea Tartu suurune linn, mille merepoolses servas, mitte keskel, asub endine tsaaripere suveresidents !

kiireim ja kindlaim variant, aga mitte odavaim, on veetee! Tiiburid St. Peterburis väljuvad hooajal iga poole tunni tagant kailt Admiraliteetskaja 2 (Lõvidega silla lähedal, metroojaamad Admiralitetskaja või Gostinnõi Dvor). Laevad viivad otse pargi merepoolsesse pääslasse, kus on väiksemad järjekorrad.
Saab ka maršuutaksodega erinevates metroojaamadest. vt. lisatud linki. Sõiduaeg tund ja pisut peale. Tuleb täpselt teada, kus maha lähed. Vastasel korral tuleb ette võtta tülikas jalutuskäik parki sissepääsuni.
El rongiga jaamast Baltiisky läheb pisut kauem kui tund. Maha tulla jaamas Novõi Peterhoff ja sealt siis veel bussi või marsakaga pargi värava lähistele.

http://www.peterhof-express.com/about/art-how_to_get_to_peterhof.htm

Kui mina käisin peterburis, siis see kohustuslik marsruuttakso viis meid talvepaleele üpris lähedale. Ning kaart anti ka kaasa, et kuhu suunda need kõige tähtsamad vaatamisväärsused jäävad.

Siin teemas räägitakse nüüd erinevatest asjadest :)
Talvepalee ehk Ermitaaž on sadama lähedal, kesklinnas asuv kunstimuuseum. Metroopeatus Admiraltejskaja.
Petrodvorets ehk Peterhof ehk Fontanõ on midagi muud. Selle kohta tegi teemaalgataja varem eraldi teema ja sinna sai talle ka pikalt vastatud.

Talvepalees hoidke enne sisenemist silmad lahti. Ehkki kassajärjekorrad on pikad, on tükk maad enne kassajärjekordi mingis seinaäärses varjualuses piletimüügiautomaadid, kus järjekorda ei ole. Sealt ostetud piletitega saab järjekorrast mööda jalutada ja otse sisse, sest see pikk järjekord on kassajärjekord, mitte sisenemisjärjekord.
Konks - piletiautomaadis ei ole müügil kõige odavamaid pileteid, millega pääseb ainult Talvepaleesse (võib-olla nüüd juba on; kontrollige üle). Seal on ainult nn komplektpiletid, millega pääseb ka mujale kambritesse ja muuseumidesse, kuid hinnavahe ei ole nii suur, et odavama hinna nimel seda pikka odavamate piletite järjekorda seista tasuks. Võtke automaadist kõige odavam pilet (äkki oli 350 rubla ringis? ei mäleta enam täpselt) ja saate kohe ilma järjekorrata sisse, mis ühepäevase reisi ajalimiidi puhul on oluline.

Meil on reisi hinna sees bussi City Bus teenus.Peatused on:Sea Station Terminal,edasi Sokos Vasilievsky,siis Sokos Palace Brige,siis Saint Isaac Sguare.Kus oleks kõige mõistlikum väljuda?Peale lõunat tuleb sama teed tagasi sadamasse.

See, kus kõige mõistlikum väljuda, sõltub sellest, kuhu minna tahad :-))
Kui eesmärgiks on Peterburi ajaloolise osaga tutvuda siis Iisaku katedraali juurde sõitmine on ilmselt kõige mõttekam.
Vii laevafirma kodulehel olev kaart kokku Google kaardiga ja voilaa...
Iisaku katedraali (v.k. Исаа́киевский Собо́р) lähedal on nii linna üks sümbolitest Vaskratsanik (Медный всадник) kui ka Talvepalee (Зимний дворец) ja Paleeväljak (Дворцовая площадь).