Phnom Penh - Siem Reap - Sihanoukville transport

Tere!
Kuidas soovitate reisi planeerida, kui saabume lennukiga Phnom Penhi. Plaan oleks kindlasti ära käia Siem Reapis ja edasi veedaks enamus aega ranniku ääres - Sihanoukville, saared (Koh Rong, Koh Rong Samloem), Kep jne.
Olen uurinud nii busside, vanide kui ka lendude kohta. Mis marsruut oleks kõige mõsitlikum? Millist liiklusvahendit soovitate?
Aitäh!

Kui rahakott lubab siis lennukit Phnom Penhist Siem Reapi ja taas lennukiga Siem Reapist Sihanukville ja sealt vanniga Phnom Penhi. Lennukiga on ajakulu koige vaiksem. Kui ei kannata siis jaab vaid buss/van. Bussiga Phnom Penhist Siem Reapi 6.5 tundi soitu ja Siem Reapist Sihanukkville 12 tundi - kuhu saab ka oobussiga. Edu planeerimises ja head reisi.

Ise läksime Phnom Penhist Siem Peapi bussiga, Siem Reapist Sihanukvillesse ei olnud suur osa seltskonnast enam tänu saadud kogemusele nõus bussiga sõitma ja läksime lennukiga. Bussireis maksis vist 10$, samas teed olid kohutavad, lend 125$, aga eks soodsalt reisimine ongi kompromiss mugavuse ja hinna vahel.

mõistlik oleks kohe maha tulla S-Reapis sealt mereäärde ja tagasi P-Penhist,

endal kogemus ööbussiga mis lagunes 2 korda , 2 kord 60km enne S Villet sai lihtsalt võetud teepelt suva van ja otsemaid randa

Nõus Aivart67 ga. Selline trip oleks kõige mõistlikum. aga ka Jimi soovitus on hea. siiski soovitaks Seamist Sihanoukvillesse võtta 18 dollariline ööbuss, kus ka võimalik reaalselt pikutada. 10 dollariline on jama ruudus. Seda muidugi, kui ei kannata lennupiletit rahakott. Lennukiga see teema, et lendab mitu firmat, ja piletihinnad erinevad. Võib juhtuda et Skyankor on odavam kui Ankor airline. Phnomist seami lendab vist ka Bayonair. Tasub uurida. Olen mõnda aega praegu Cambodiast ära olnud ja võimalik et lennufirmasid on ka juba juurde tekkinud. Koh Rongi saare jätaks mina küll ära, kuid see minu arvamus. Samloem on ilusam ja puhtam veel. Koh rong kohutavalt ülerahvastatud. Selle asemel veedaksin hoopis mõne päeva Kepi rannikul Koh Tonsayl (rabbitislandil).

Teed on KOOOOOOOOHUTAVAD. Ei taha enam seda lõputut õudust läbi teha. Soovitaks kui vähegi kannatab lennukiga minna.
Phnom Penh-Sihanoukville tee kannatab ka bussiga välja.

To maxs, millal viimati sõitsid Seam Reapist Sivillesse?? teeromont on lõppenud ja teed pole enam KOOOOOOOOHUTAVAD :)

Tänud vastuste eest!
Hetkel plaan siis Phnom Pehnist bussiga (võimalik, et ööbussiga) Siem Reapi, kust omakorda lennukiga Sihanouki. Sealt saartele ja edasi Kepi. Sealt vaniga alguspunkti Phnom Pehni ja lennukiga külma Eestisse.
Seoses lennukiga tekkis uus küsimus. Leidsime piletid (Siem Reap - Sihanoukville), mis maksavad 49 euri nägu üks ots. Lennufirma on Hahn Air. Kas tegemist usaldusväärse firmaga? Teine variant oleks Angkor Air 72$. On kogemusi?

To Rebeka: Hahn Airi kohta küsi vahest Jimilt, äkki teab lähemalt. tundub suht uuesm asi olevat. Ankor Air on normaalne ja on veel olemas ka Sky Ankor Air, neil teinekord paremad pakkumised kui AnkorAiril.

Pole kahjuks yhtegi tuttavat kes oleks kasutanud Hahn Air teenuseid aga tundub kyll et on tegemist igati normaalse firmaga.

Rebekaga:

Kasutasime tuttavatega Hahn Airi käesoleva aasta veebruarikuus. Tegemist on Saksamaal baseeruva lennupiletite vahendajaga, kelle läbi saime pileti Sky Angkor Airlines'ile.

Meie planeeritud lennu väljumisaeg muutus, aga Hahn Air andis sellest koheselt teada. Kõik toimis efektiivselt (saksa täpsusega) ja meie jäime rahule.

Julgen soovitada.

Phnom Penhist Siem Reapi tuleb kindlasti sõita kiirlaevaga. 35$ ots. Viimane osa reisist on küll suht lage veteväli, aga ikkagi kiirem ja parem kui bussiga loksuda. Siem Reapist kõige parem võtta lennuk Shinukki, aga bronnida ette ära, võib juhtuda et on välja müüdud kui tahad homme lennata.

Kiirlaeva puhul tuleb eelnevalt uurida, kas need ikka sõidavad! On juhtunud kuival perioodil, et jõgi on nii madal, et laevad ei sõida. Viimane lõpp Seami poole peabki olema lage veeväli, sest sõidetakse Tonle Sapi järvel. Aga jõetrip iseenesest huvitav.

Sai hiljuti sõidetud Vaniga seda otsa, 5,5 tundi koos 45 min. söögipeatusega. Pilet oli koos Phnom Penhi hotellist pealevõtmisega $11 ja ajaliselt tuli vahe lennukiga võrreldes kuskil ainult poolteist tundi vani kahjuks.
Soovitav oleks muidugi kohe kohad paika panna, et viimasesse ritta ei satuks.

Oskab keegi komenteerida/aidata Sky Angkorair leheküljel olevaid piletite hindu. Sisestasin From Siemreap-Cambodia To Sihanoukville-Cambodia ja hinnad 30-80dollarit. Momondo lehel pakub cambodian Ankor Air hinnaks 132 euri. Hinnavahe on päris suur,,,

Mis häda ajab neid pileteid siis läbi Momondo ostma? Jusiis Momondo ei leia neid odavama hinnaga tariife. Täiesti tavaline väiksemate lennufirmade ja mingite promohindade puhul.

Kui edasi liigud bronnima siis tulevad maksud juurde, ainuüksi lennujaama maksud on 26 dollarit.

Kuskohas need juurde tulevad?

Mina näen küll, et otsinguga leitud 56 USD pilet koosneb 40 USD pilet ja 16 USD Airport Tax.
Tegin huvi poolest bronnimise protseduuri kuni maksmiseni ja mingit hinnamuutust ei tulnud. Nii nagu oli algul 56, nii jäi Grand Total 56 ka kuni krediitkaardi sisestamiseni ja maksmiseni.

No ongi ju, 30+26 on ju ka 56 !!! Ļõpus võib see kajastuda mitut moodi. Alghind võib 10 usd ka olla, siis panevad veel kütuselisamaksu juurde!

Hind 56 tuleb lennupileti otsingu tulemusena ja see ei muutu bronnimise käigus.
Maksud on selle hinna sees.

postimage

postimage

postimage

Paar nädalat tagasi sai oldud taas Kambodžas ja liigutud marsruudil Siem Reap-Phnom Penh-Sihanoukville-Koh Kong (Tai piir).

1)Siem Reap-Phnom Penh bussiga, vedajaks Rith Mony, hind $5/reisija. Tee on korda tehtud, sõit sujus igati mõnusalt. Meile sobivalt oli Phnom Penhis võimalik maha minna otse raudteejaama kõrval, kuna oli kindel plaan sõita rongiga Sihanoukville'i ja seega saime kohe piletid ära osta.

2)Phnom Penh-Sihanoukville rongiga, hind $7/reisija, 11-aastane laps sai sõita tasuta, kusjuures määratud istekohaga. Väga õdus sõitmine, vagun pooltühi, meie 6-sest seltskonnast laiutas igaüks vähemalt 2-l istmel. Vana rongihuvilisena nautisin sõitu igati. Liin on mitte ammu taaskäivitatud ja maksab tähele panna, et vähemalt hetkel sõidab rong üldiselt reedel, laupäeval ja pühapäeval, kuid meie sealoleku ajal sattusid olema pühad ja väljumised toimusid ka muudel nädalapäevadel. Sama rongiga on võimalik sõita ka Takeosse ja Kampotisse. Nimetatud jaamades peatub rong ca 15 min ja perroonilt võimalik osta igasugu söödavat kraami, õlut jne. Rohkem peatusi pole. Sõidu kestus 7 tundi. Vaated sõidu ajal ilusad. Kui tänu konditsioneerile liiga jahe hakkab, paned selle lihtsalt kinni. Ja hämmastaval kombel rong nii väljus kui saabus minuti pealt vastavalt sõiduplaanile.

3)Sihanoukville-Koh Kong bussiga, vedajaks Virak Buntham, hind $8/reisija. Polegi midagi erilist öelda, tavaline normaalne sõitmine.

Triipkoodi soovitatud Koh Tonsay'd soovitan ka ise. Mõnus koht. Sai seal käidud paar aastat tagasi.
Lisan omalt poolt valikusse Koh Ta Kiev'i Sihanoukville'i lähedal. Sama mõnus saareke, kus (endiselt veel) võimalik leida (peaaegu) inimtühje randu. Olin seal teist korda ja kui hiinlased vahepeal saarest kasiinoresorti ei tee, lähen ka kolmandat korda. Paadid lähevad Otres Beach'ilt, ent kui saarele on ka ööbimine võetud, on tuktukiga paadi väljumiskohta viimine hinnas.