Piiriületused Balkanimaades

Tere. Kas sealkandis piisab ID-kaardist või vajalik ka pass? Nt kui liikuda Bosnia ja Hertsegoviinast Horvaatiasse, Montenegrosse ja Serbiasse? Liikumine maad mööda.

Tänud!

Kõigisse Balkanimaadesse saab EL-i ID-kaardiga. Kosovo oli viimane, kuhu Eesti vananenud ID-kaartidega ei pääsenud, aga nad muutsid mõned aastad tagasi seadust ja nüüd pääseb ka Eesti ID-kaardiga riiki.

Kõigi riikide vastavaid seadusi ei viitsi otsima hakata, kui tekib jälle vaidlus, et väljaspool EL-i on ID-kaart olematu dokument jne jne.

Mõnes riigis võib olla teenuseid, mida erafirmad välismaise ID-kaardiga ei paku. Aastaid tagasi oli Albaanias ühest firmast SIM-kaarti ostes vaja passi. See on u 10 aasta jooksul Balkanil reisides ainus kord, kus ID-kaart ei kõlband. Piiridel pole kunagi probleeme olnud. Ei lennujaamades ega maismaapiiridel.

2
1

umbes kuu aega tagasi käinud ja võin kinnitada et absoluutselt kõikidest Balkani piiridest saab üle ID kaardiga. Alati on kahtlemata hea kui pass on kaasas, aga saab ID kaardiga üle küll.

4
0

Tere! Meil löödi Serbias tempel passi nii sisse kui väljasõidul.

2
0

Muidugi pandi kui sa passi esitasid, miks siis mitte panna.

2
0

Siin on Välisministeeriumi ametlik kinnitus: https://reisitargalt.vm.ee/kontrolli-reisidokumente/

2
0

Seiklesin paar nädalat tagasi Balkanimaades (IG: captu_red_moments). Enamus kohtades küsiti piiril passi - hakkas see pull pihta Rumeenia piiril.

0
0

Ja kui oleks andnud ID kaardi, oleks ka üle piiri saanud. Aga reisil on alati hea omada kahte, teineteisest eraldi hoitavat, isikutunnistust.

7
1

Tere! Sõltub ka piirivalvuri tujust.

1
2

2023 juunis läbisime Bosnia, Serbia, Horvaatia autoga. Ainult ID kaart olemas ja probleeme polnud. Läks väga lihtsalt ja kiirelt.

0
0

Albaania asub ka samas regioonis ja seal löödi 2023 suvel passi tempel. Montenegro poolt tulles. Montenegro tembeldas ka passi riigist lahkudes ja riiki hiljem sisenedes. Aega võttis piiriületus ca 20 minutit ehk kiirelt. Üldiselt tasub reisides nii pass kui id kaart kaasa võtta.

0
0

Montenegros ja Horvaatias piisas id kaardist. Bulgaariast sõitsin läbi Serbia Eestisse, siis sai seda passi asja uuritud, kuna tütrel passi kaasas ei olnud. Kirjutasin neile mup.gov.rs lehel ja vastuseks sain, et Serbiast läbisõidul piisab ka id kaardist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased