Piiriületused Balkanimaades

Tere. Kas sealkandis piisab ID-kaardist või vajalik ka pass? Nt kui liikuda Bosnia ja Hertsegoviinast Horvaatiasse, Montenegrosse ja Serbiasse? Liikumine maad mööda.

Tänud!

Kõigisse Balkanimaadesse saab EL-i ID-kaardiga. Kosovo oli viimane, kuhu Eesti vananenud ID-kaartidega ei pääsenud, aga nad muutsid mõned aastad tagasi seadust ja nüüd pääseb ka Eesti ID-kaardiga riiki.

Kõigi riikide vastavaid seadusi ei viitsi otsima hakata, kui tekib jälle vaidlus, et väljaspool EL-i on ID-kaart olematu dokument jne jne.

Mõnes riigis võib olla teenuseid, mida erafirmad välismaise ID-kaardiga ei paku. Aastaid tagasi oli Albaanias ühest firmast SIM-kaarti ostes vaja passi. See on u 10 aasta jooksul Balkanil reisides ainus kord, kus ID-kaart ei kõlband. Piiridel pole kunagi probleeme olnud. Ei lennujaamades ega maismaapiiridel.

2
1

umbes kuu aega tagasi käinud ja võin kinnitada et absoluutselt kõikidest Balkani piiridest saab üle ID kaardiga. Alati on kahtlemata hea kui pass on kaasas, aga saab ID kaardiga üle küll.

3
0

Tere! Meil löödi Serbias tempel passi nii sisse kui väljasõidul.

2
0

Muidugi pandi kui sa passi esitasid, miks siis mitte panna.

2
0

Siin on Välisministeeriumi ametlik kinnitus: https://reisitargalt.vm.ee/kontrolli-reisidokumente/

1
0

Seiklesin paar nädalat tagasi Balkanimaades (IG: captu_red_moments). Enamus kohtades küsiti piiril passi - hakkas see pull pihta Rumeenia piiril.

0
0

Ja kui oleks andnud ID kaardi, oleks ka üle piiri saanud. Aga reisil on alati hea omada kahte, teineteisest eraldi hoitavat, isikutunnistust.

5
1

Tere! Sõltub ka piirivalvuri tujust.

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased