Piiriületused Euroopas

Kuidas nüüdsel ajal Euroopas sõiduautoga piiriületused toimuvad. Kui sujuv asi reaalselt on. Jutustage kellel kogemusi on. Huvitab marsruut Eesti-Läti-Leedu-Poola-Slovakkia-Ungari-Rumeenia-Bulgaaria-....-Slovakkia-Tsehhi-Poola. Kas Schengeni maades võib vabalt ilma peatumata piire ületada või on ikkagi mingid onklid sauaga ees ja juhatavad kes võib minna ja kes läheb kontrolli. Ja kuidas on lugu selliste Euroopa Liitu kuuluvate maadeega kes Schengenisse ei kuulu: Rumeenia ja Bulgaaria?

Kas isikut tõendava dokumendina kõlbab neis maades ID-kaart või igatseb mõni ikka passi järele?

Tänud ette vastajatele.

Schengen annab õiguse ületada viisaruumi kuuluvate riikide piirid ilma dokumente esitamata, niiet kurjad onud ei tohiks kiusama tulla ja piiri võib ületada omale meelepärasest kohast. ;)

0
0

Hiljutine kogemus selline, et nii LÄtis kui ka Leedus peeti paar kilomeetrit peale piiri kinni ja kontrolliti dokumente. Mujal ei tülitanud keegi.

0
0

Minu kogemus on et Lätis ja Leedus ei huvita kedagi, Poolas varahommikul pandi korra sau ette aga kui nähti lähemalt et tegu eestlastega lasti kohe edasi ilma passi näitamata. Slovakkias näitasime passi sõidu pealt läbi autoakna ja Ungaris näitasime ka passi, aga see oli peale keskööd juba. Aga oleneb vist ka kust kandist sa riiki sisse tuled, meie tulime Horvaatiast.

0
0

Käisime ära otsaga Sloveenias ja Itaalias ja mitte ühelgi piiril ei tuntud meie vastu huvi. Polnud õieti kedagi, kes oleks üldse tunda saanudki. Muul ajal ei olnud ka mingeid kokkupuuteid korrakaitsjatega.

0
0

Kuna Rumeenia ei ole Schengen, siis piiri yletades kontrollitakse passe. Ei tea, kuidas maanteel, rongides kyll.

0
0

Kuni Rumeenia piirini kulgeb sul kenakesti ilma peatusteta kui politsei ei peata, Ungari Rumeenial on yhine piirikontroll, alul vaatab yks ja nimetab k6iki passis olijaid nimepidi siis teise riigi ametnik, vahel ei viitsi teine seda enam teha. Enamasti ei pea autost väljumagi ja piiriyletus ei tohiks kesta yle 5 minuti. Yliharva v6ib juhtuda, et palutakse avada pagasiruum, et veenduda, et seal kedagi pole. Tolli sellel piiril pole, seega kaupa v6id vedada palju tahad. Sama olukord on Rumeenia Bulgaaria piiril. Rumeenias kihutades ää kiirust yleta rohkem kui 15 km/h, siis ei tohi probleeme olla (spidomeetril siis enamusel autodel 20 km/h). Mul oli kiiruseyletus 17 km/h. Peatati (Rumeenias), v6eti dokumendid, koostati protokoll ja kui siis kysisin paberi kättesaamisel mis ma sellega teen, siis seletati, lubatud oli 70 ja mina s6itsin 87ga. Et midagi tegema ei pea ja raha pole vaja maksta, s6idku rahulikult edasi, see on niisama paber. Eks ma s6itsin siis kenasti paar kilomeetrit aeglasemalt.

0
0

schngeni maades piiril probleeme pole. võibolla kui näkkab, siis pärast piiri võidakse dokumente kontrollida, kuid piirid ju vabad. Paar päeva tagasi sai tuldud Serbia poolelt Ungarisse, siis seisime piiril kuskil 1h, sest kõikidesse autodesse vaadati ka sisse, uuriti mis pakiruumis on. Pärast piiriületust oli aga autode saba, kes tahtsid siseneda Serbiasse mitme km pikkune, niiet selle rivi otsas poleks tahtnud olla. Muidugi ei tea, kuidas on lood Ungari-Rumeenia piiril.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased