Pikk nädalavahetus Veneetsias

Plaanis on minna novembris või detsembris 2008 pikale nädalavahetusele Veneetsiasse. Kas keegi teab, millised lennufirmad oleks soodsad selliseks reisiks? Plaan on siis minna reedesel hommikul või päeval ja tagasi tulla pühapäeval, soovitavalt pärast lõunat. Olen püüdnud otsida soodsaid lende, kuid hinnad edasi-tagasi algavad 5700 kr'st. Kas keegi teab ehk soodsamat varianti? Abi on teretulnud :)
Samas võiks anda teada, mida võiks teha sellisel ajal seal!

Nädalavahetus Veneetsias on paljude unistus, seetõttu ei saagi sa ilmselt palju odavamalt käidud.
Pealegi on teil aega napilt, nii et kaugelt ringi lendamine ka ei aita.

Ühe odava aga mitte just liiga mugava variandi leidsin:
Easyjet
Tallinn- London (Stansted)
flight 3446; dep. Fri 14 Nov 12:00
arr. Fri 14 Nov 12:50
Ryanair
London (Stansted) - Venice (Treviso)
Flight FR 798; dep. Fri, 14 Nov19:05
arrive Fri 14 Nov 22:00

Venice (Treviso) - London (Stansted)
Flight FR 799 dep: Sun, 16 Nov 22:25
arrive Sun, 16 Nov 23:30
Easyjet
London (Stansted) - Tallinn
flight 3445; dep. Mon 17 Nov 06:45
arr. Mon 17 Nov 11:30

Kõik kokku maksab 3500.- EEK/inimene, kuid öö tuleb veeta Stanstedis, võimalik võtta lennujaama Hiltonis ka tuba (ca 1500.-), Radisson samas veidi kallim.
Ja muidugi, Ryanair lendab Trevisosse, mis Veneetsiast siiski ca 60 km kaugusel.
Ja tagasi jõuate esmaspäeva lõunaks. Samas jääb Veneetsiasse siiski 2 pikka päeva.
Nädalavahetusel on hotellid Veneetsias suhteliselt kallid, soovitan peatuda Veneetsia vanalinnas, mitte näiteks Mestres või mujal kaugemal, kasvõi tagasihoidlikum, aga keskel.

Arvan, et kõige mugavam ja odavam viis Veneetsiasse lendamiseks on AirBalticuga Riiast. AirBaltic lendab Riiast Veneetsiasse Marco Polo lennuväljale 2 korda nädalas, esmaspäeviti ja reedeti. Hetkel on novembriks-detsembriks üsna head hinnad.
Näiteks: reedel 05.12. kell 11.30 Riia - kell 13.10 Veneetsia ja
tagasi esmaspäeval 08.12. kell 13.50 Veneetsia - kell 17.30 Riia.
Hind inimese kohta 105.70 LVL (see on vähem kui 2500 EEKi.) Siia lisandub veel pagasitasu.
AirBaltic on mugavam ka sellepärast, et lendab Marco Polo lennuväljale, mis on Veneetsiale lähemal kui Treviso lennuväli. Ilusat nädalavahetust!

Ja kui need Air Balticu ajad ei sobi, siis võib ju ka alati lennukit + rongi kasutada. Sai just mõned nädalad tagasi Milano - Veneetsia otsa sõidetud ja super. Rongid mugavad, korralikud, kiired ja täpsed. Vähemalt kiirrongid küll.
Ja Milanosse läheb odavlende parves :)

Võib olla täpsustad, kui palju maksab üks ots rongiga Milanost Veneetsiasse, või lingitad, kust täpset infot saab?

Vist oli midagi 20 euro kanti per nägu, ei mäleta päris täpselt enam. Sõidetud sai päris palju rongiga: Milano-Bologna, Bologna-Verona, Verona-Veneetsia ja Veneetsia-Milano otsad.
Piletid sai lihtsalt mindud ja raudteejaama kassast küsitud 2. klassi omad. Praegu sellelt netilingilt vaadates on sadat sorti erinevaid pileteid võimalik osta, aga seal küsiti kassas ainult et mis klassis sõita soovid. Igatahes seda küll mäletan, et see Milano-Bologna ots maksis millegi pärast hulka rohkem, kuigi sõit ei tundunud sugugi oluliselt pikem. Äkki sõitis lihtsalt rong kiiremini :)

Ahjaa, soovitav oleks pigem natuke varem jaama minna ja piletid ära hankida, kui asi viimasele hetkele jätta. Milanosse tagasi sõites ei olnud esmaspäeva hommikul kahele-kolmele rongile järjest kohti enam saada ja pidime jaamas üle tunni passima, enne kui peale saime.
Kui aga vaja kindlaks kellajaks kuskil teises linnas lennukile jõuda, siis ega see niiväga mõnus ootamine pole :)
Aga eks see vist oli ka täpselt selline töölesõitmise aeg itaallastel...

Uurisin, kuid kas ka nii on, et soodsaim viis on osta ühistranspordi mitmepäeva kaart, mis tuleb siis kokkuvõttes soodsaim liikumisviis seal?!

Kuidas läks sul NUPSIK talvel seal Veneetsias, tahaks isegi nüüd veebruaris minna, annad äkki infi?

Käisin Veneetsias ära. Kusjuures samal nädalal oli seal ju viimaste aastate suurim üleujutus. Õnneks, kui sinna jõudsime, oli kõik korras. Ilm oli super. Ja ka linn ise jättis väga hea mulje. Talvel reisimisel sinna on suureks plussiks kindlasti see, et sa näed ka seal midagi ja ei pea turistide massis sumpama. Detsembris oli sooja +5 kuni +10 kraadi.
Ühistransport oli seal väga hea - täpne.
Olime kohal 3 päeva, millest jätkus täpselt kogu Veneetsia läbimiseks, kusjuures jalgsi :) Välja arvatud muidugi saartevahelisel liikumisel.