Playa del Inglesi olukord hetkel

Kuidas on olukord kuurordis hetkel? Kas on võimalik reisida nüüd oktoobris? Lufthansa müüb läbi Frankfurdi lennupileteid.

Keegi vist ei tea :( Tahaks ka teada.

Ehk saab siit abi

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/tenerifel-praegu

Reisida on ikka võimalik, oli tripiski pakkumised aga kohapealsete nõuetega peab arvestama.

Oleme hetkel Moganis, Gran Canarial, Radisson Blu hotellis. Tulime Lufthansaga ning vaja oli ainult http://spth.gob.es vorm täita, piiril näitasime QR koodi . Retseptsioonist öeldi, et 1000 inimese asemel on praegu hotellis lisaks meile 30 inimest. Gran Canaria nakkuskordaja on 46. Igal pool on maski kandmine kohustlik, ka õues. Kuigi paljudel on maskid lõua all ning kui keegi vastu tuleb tõstetakse mask üles. Moganis, sadamas on paljud restoranid kinni. Maspalomases, Faro tuletorni juures liigub inimesi rohkem, kuigi ka osad restoranid on kinni. Vaatamata piirangutele on väga mõnus, sest peamiselt basseini ääres aega veetes maski kanda ei ole vaja, söögid on buffeena ja väga maitsvad, mistõttu välja väga hotellist ei  kipugi. Varem saarel juba paar korda käidud ka. Pigem julgustan Gran Canariale küll tulla, turiste on ikkagi väga vähe ning teenindus igal pool on väga hea. Isegi kahju hotelli ja restoranipidajatest, nad väga pingutavad.

Oleme Gomeral, suuremate saarte kohta ei tea. Siin küll keegi maski ei kanna ja kõik toimib vanaviisi. Iseasi, kuidas siia kohale saada.

Hetkel Tenerifel. Tänaval ja siseruumides peab maski kandma. Üldjuhul on tänaval mask lõua all ja kui keegi vastu tuleb, tõmmatakse ette. Aga vastutulijaid on väga vähe. Mere ääres saab maskita olla. Väga paljud restod ja hotellid kinni. Hotellis desotakse käsipuid, lamamistoole-matte jne. Tulime Ryanairiga läbi Stanstedi (ööbimine lennujaama hotellis). Kõigil maskid ees, teenindajad klaasi taga. Toad ekstra puhastatud. Lennukis kõigil maskid ees, keegi ei köhinud ega nuusanud. Ilmad mõnusad, vesi soe, hotellis kõik olemas. Igatahes tasub sooja tulla, sest siin ei ole hüsteeriat kusagil. Ainult saarerahvast kahju, sest turism ju nende elatusallikas.

Ja nagu eespool kirjutati, siis tervisearuanne vaja täita. Seda kontrollitakse kõigil. Sama ka Inglismaa kohta täita, ainult, et seal ei kontrollitud.

Hetkel Las Palmas Gran Canarias, olukord sama nagu eelmised kõnelejad kirjeldasid. Mendid jälgivad maske kõvasti

Kas keegi jagaks, kas on vaja teha test saarele jõudes või Eestis enne ärasõitu ja nagu kuskilt lugesin ka enne saarelt ärasõitu?

Meie sõitsime 16.10 Tln-Stansted. Internetis täitsime ära terviseankeedi, mida keegi ei vaadanud. Öö veetsime Stansted Hiltonis ja hommikul vara Tenerife lennule. Hispaania jaoks täitsime jällegi internetis terviseankeedi, mille QR koodi Tenerife lennujaamas piiksutati. Täna lendasime London Stanstedi tagasi ja olime jällegi täitnud netis Inglismaa terviseankeedi, mida lennujaamas vaadati. Siiani on kogemused lennujaamadega väga meeldivad. Siiani ei ole ka kusagil kraaditud, testi tehtud ega muud moodi märku antud, et oleme võimalikud viirusehunnikud. Eks näis kuidas homme Tallinnas tervitatakse. Kahjuks ei saa ka siiani veel Eesti terviseankeeti netis täita, Digiriik ;) 

Igaks juhuks mainin, et proovisime ära nii Stansted Hiltoni kui ka hetkel siis Radissonis ja no ärge siia küll tulge. Kliimaseadet ise reguleerida ei saa, s.t et toas on kogu aeg 20-21 kraadi ja pidev tuuletõmme. Loodan, et hommikuseks lennuks nohu ei saa. Ise ütlevad, et see on koroona pärast, aga pigem vist ikka kokkuhoid.

Aitäh info eest! Kokkuvõtes tundub, et ainus jama seoses Kanaaridele reisimisega on hetkel isolatsioon Eestis ja minnes pole vaja teha mingeid teste (erinevalt nt Küprosest, kuhu veel hiljuti sai isolatsioonita, aga olukord on muutunud seal vist)

No ja Tallinna lennujaam ei olnud ka kõige meeldivam koht. Seisime seal kõik oma isolatsioonijäämise paberitega järjekorras kui tädi vaevaliselt andmeid arvutisse toksis. Ca 100 inimest vast ikka oli ühes suures ja avatud ruumis. Tädi ohkis ja toksis. Siis jõudsime tolli juurde, kus kaks kurjade nägudega tädi möödujaid piidlesid. Ei märganud neid ei Stanstedis ega Tenerifel. Ehk siis kogu reisi ebameeldivaim osa oli koju naasmine ja muidugi 14 päeva isolatsiooni, mis millegipärast just pikemate hulka kuulub.

Ise pean plaani jaanuaris 2 nädalaks minna ja vaatasin pileteid üle Londoni, mis on hea hinnaga saada. Hea uudis see et kui on ööbimisega Londonis et ei pea kuskil isolatsioonis istuma. Eesti tagasi tulles ju saab teha testi, siis ei pea peale testi tulemusi (kui on negatiivne) isolatsioonis olema.

Eks kõik võib jaanuariks muutuda, aga tundub, et UK on parim/kindlaim valik, kust sooja lennata. Kuna minnes oli terve päev vaba, siis käisime ka Stansted expressiga Londonis.  Vagunis oli vast ca 8 inimest ja needki úksteisest kaugel. Rongijaamas ja vagunis kõigil maskid ees. Tänaval oli maskiga ja maskita inimesi. Rahvast jõe ääres jalutamas vähe. Käisime ka Wasabis söömas, lauad hajutatud ja enne uute inimeste lauda minekut lauad desinfitseeriti. Igal pool desovahendid uste juures.

Saabusime äsja Tln-Frankfurt-Tenerife-Frankfurt-Tln. Ja pean tõdema, et kõige ohtlikum viiruse mõttes ja tülikam oli saabumine Tallinna lennujaama kahjuks :( Äkki on kasuks ka planeerimisega Gran Canariale.

Saksamaa ei nõua transiidil midagi, nii et Frankfurdis sujus kõik nii sinna kui ka tagasi väga hästi. Tenerifele saabudes piiksutad täidetud terviseankeedi QR-koodi (täita 48h enne saabumist https://www.spth.gob.es/) ja üks onu pisteliselt kraadib, keda soovib.

Playa de las Americas on kõik rahulik ja kena, maskikohustus, kui pole võimalik hoida 1,5 m distantsi ja siseruumides. Kohalikud hoiavad väga puhtust, destsifitseerivad kõike ja on rõõmsad külaliste üle. Paljud kohvikud, baarid ja hotellid kinni, kuid avatud piisavalt, et nälga ei jää.

Tallinna lennujaamaga on tõesti see lugu, et paberi täimisel on suur hulk inimesi koos ja ka testi tegemisel ootab hunnik inimesi väiksel alal koos. Tark on täita saabumise ankeet enne (https://www.politsei.ee/files/2020-10/liikumispiirangu-kinnitusleht-15.10.20-ee-16.10-mn-ee.docx?cfaeba3626), siis ei pea seal täitma ja järjekorras ootama. Testimas oli ikka kogu lennuki täis, aga testijad olid nobedad ja see käis kähku. Kui saabumise ankeet on enne täidetud, siis test oli tehtud ja lennujaamast väljas ca 30 mintsaga. Esimese testi tulemus tuli 8 tunni pärast SMS-ga.

Katrin N, sul ilmselt vedas, et esimeste hulgas igale poole jõudsid. 

Meie ankeedikontrolli läbimine läks väga vaevaliselt, sest tädi otsustas kolme inimese andmed arvutisse sisestada, kuigi oli biomeetriline pass ja elukoht, telefon, e-mail jne olid ankeedis kõik ühesugused. Oli aega ringi vaadata ja ei märganud, et teised järjekorrad nii aeglaselt liikusid.

Lihtsalt infoks, et ise jälgin nt neid lehekúlgi:

https://www.webtenerife.co.uk/blog/2020/09/tenerife-travelling-to-tenerife-update-information/

https://covid19-country-overviews.ecdc.europa.eu/

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Ma arvan, et kuldvõti oli meil selles, et printisime ja täitsime ette ära selle sisenemise ankeedi ja seetõttu saime passikontrolli esimeste seas. Aga jah, digiriigist on asi kaugel (2016. aasta 2.kohalt vist 16ndale) ja viiruse leviku seisukohast oli Tallinna lennujaam ohtlikuim koht - maske ei kanta ja distantsi ei hoita.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/hispaania-kehtestas-oise-liikumiskeelu?id=91463154

Uusi erakorralisi meetmeid, mille kehtestamist nõudis Hispaania 17 piirkonnast üle poole, kohaldatakse kõigi piirkondade suhtes, va Kanaari saared

Kuidas praegu Gran Canarial? Jagage kogemusi ja infot. Mis on avatud / mis suletud?

Kas kohalikud autorendifirmad ka toimivad, sellised, kus saad päevaks võtta auto? Soovitusi nende osas võib ka jagaga (ma hetkel mõtlen, kas on mõistlikum võtta päevaks kaheks või kogu perioodiks - 2 nädalat - aga vist ei ole mõistlik kui enamus aega veeta rannas/bassseini ääres).

Olin Gran Canarial 2.–10. jaanuar, siis liikusin edasi Fuerteventurale. Cicari auto maksab praegu €13-14/päev. Oli rahulik, kõik toimis. Liikusin ringi, kolm erinevat majutust ja 3 ööd telgis vabas looduses. Ükski majutus (linnahotell, tuba Maspalomases ja apartamento Puerto Ricos) ei tundnud huvi negatiivse testi sertifikaadi vastu. 

Mõni kuurort, nagu Puerto Rico, oli väga tühi (5–10% tavalisest), Puerto de Mogan oli üsna elav. Playa del Ingles oli ca 30%. Las Palmas-Santa Catalina nägi välja, nagu tavaliselt. Prantslased ja belglased olid lõunas rohkem esil, kui tavaliselt. 

Minu ajal oli saar kohaliku foori süsteemis roheline, praegu on punane. Erinevused rohelise ja punase vahel on üsna väikesed - kõige olulisem see, et 1) punasel saarel on söögikohtade siseruumid suletud. Kui on kaugtööd vaja teha kohvikust, siis pistikupesa leidmisega rohkem jama Ja 2) põhimõtteliselt ei tohi ilma essential reasonita punasele saarele siseneda-sealt lahkuda. Kas ja kuidas seda viimast reeglit turistidele rakendatakse, on minu jaoks endiselt väga ebaselge.