Poola lennujaam - self-transfeer

Hei,

Vaatan lennupileteid Khutaisi -> Tallinn ja pakkumises on tagasilend läbi Varssavi lennujaama.

Saan aru, et tegemist on Self-transfeeriga ehk siis peame väljuma transfeer tsoonist ning uuesti läbima turvakontrolli (check-inid saame vast online teha ja plaaniks minna käsipagasiga).

Aega kahe laenu vahel on selleks 1h - kas läheb liiga kriitiliselt kiireks, on kellelgi kogemust?

Tänud ette :)

Ja kuidas te aru saate, et tegu on self transfeeriga?

0
0

Self-transfer ei pruugi automaatselt tähendada turvakontrolli läbimise nõuet - näiteks kui lendad käsipagasiga ja online check-iniga Stockholmist Tallinna ning Tallinnast edasi Viini, siis piisab sellest kui tuled lennukist terminali ja seal jalutad ilma kontrollita otse oma väravasse.

Pigem on oluline asjaolu et Kutaisi on Schengeni väline ala, mistõttu pead saabudes läbima nii passi- kui turvakontrolli. Täpsem info Varssavi lennujaama kodulehel (NS-S: https://www.lotnisko-chopina.pl/en/transfer-passenger.html#tab19). Varssavi lennujaamas on turvakontroll tavaliselt üsna kiire. Tallinnas näiteks on peale passikontrolli, ning enne pagasiala eraldi uks mitte-Schengenist Schengenisse minejatele, aga kas ka Varssavis, seda täpselt ei tea.

1
0

@isaac Piletit otsides momondo läbi suunab Kiwi-sse ja seal kirjas :)

0
0

Mis lennufirmaga tegu? Igal juhul soovitaks otse nende käest osta, mitte vahendajalt.

0
0

Alustame sellest, et Varssavis on kaks lennujaama - Modlin (WMI) ja Varssavi (WAW). Antud juhul käib jutt ilmselt siiski WAW-ist, sest Modlinist ei lenda ei Kutaisisse ega Tallinna. Aga hea teada, sest nt Riiga saab Modlinist küll (Ryanair).

Kutaisist tulles pead kôigepealt läbima passikontrolli, see on täiesti kindel.

Kui sul pole pagasit, saad pärast turvakontrolli suunduda oma teise lennu pardakaardiga transfeerkoridori kaudu tagasi turvaalasse, läbides turvakontrolli (aga teises kohas, st mitte nö väljast, vaid transfeeris).

Kui on pagas, siis pead selle välja vôtma ja uuesti ära andma ja otsast peale turvatsooni sisenema.

Kutaisi lend on kindlasti WizzAiriga, sest LOT sinna ei lenda. Tallinna lend on LOTiga, sest muu sinna Varssavist ei lenda. WizzAir ja LOT omavahel koostööd ega koodijagamist ei tee.

Elades Varssavis ma kohe kondlasti ei soovitaks valida self-transfer lendudega 1h ümberistumist, isegi ilma pagasita (kindlasti mitte pagasiga!). Tõenäosus maha jääda on suur - sisenev lend vôib hilineda (vt Flightradar24 KUT-WAW lennu statistikat), passikontrollis võib olla järjekord, turva vôtab aega. Tagatippu reisikindlustus sellise ühenduse korral kahjud ei kataks, sest eraldi piletite puhul on jäetud selgelt liiga vähe aega.

8
0

Varssavis (WAW) on mitteSchengenist saabuvatel EL kodanikel võimalus minna läbi e-väravate (passikontrollist vasakul pool). Enamik inimesi neid väldib. Aga 1 h erinevate piletitega on riskiga äri tõepoolest.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased