Portugalist välja lendamine test

Kas keegi on maikuus Portugalist välja lennanud ja on PCR test kohustuslik riigist lahkumiseks? Reisi targalt lehe järgi on. Lennufirmale sobiks antigeeni test, lihtsam, kiirem ja odavam.

Sõltub sellest , mis tingimused on seadnud väljumiseks Portugal, aga sisenemiseks transiitriik (nt. Saksamaa)  ja Eesti.

Mina sain aru, et Portugalist väljumisel peab olema  PRC test mitte antigeeni test (vaata allpool).
https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

"Flights to and from Portugal are allowed for:
Non-essential travels from the countries of the European Union, from Schengen Associated countries (Liechtenstein, Norway, Iceland, Switzerland) and from the UK (see specific information for UK travellers at https://www.visitportugal.com/en/content/uk-travellers-travelling-and-testing-procedures.)
Passengers must present proof of a negative test to COVID-19 (RT-PCR), carried out within 72 hours before boarding time."   

Palun uuri kindlasti  ka ise  ja anna teada ka teistele reisihuvilistele!

NB! Küsisin täna ise e-posti teel infot PRC- testi kohta Porto lennujaama Synlabist (analoogiline on ka Lissaboni lennujaamas). Ehk on abiks ka nende info:

" At Porto Airport you can find us at Departures (Floor 3) from 7:00 am to 7:00 pm, every day of the week.

Regarding the tests that are performed:

PCR - It costs 100 € and you get the result between 12h to 24h;

PCR Express - It costs 130 € and you get the result in 8 hours;

Antigen Test - it costs 30 € and you get the result in 30 minutes;

Test results are sent by email and in several languages. You should always confirm with the airline which test to perform, according to the requirements of the country you are traveling to.

We do not make appointments at the airport, tests are performed on a first come, first served basis."

Suur aitäh Sulle Merlin! Minek nädala lõpis,küsin minnes piiri pealt ja äkki loodetavasti juunist asjad muutuvad. Ma ise olen ka tegelikult nii aru saanud.

Aga kui ma üritasin Synlabi aega panna Portugalis, siis Synlab vastas nii: If the country of destination requires only Antigen test, you dont need to do anything more.

Only to enter Portugal it's necessary to have a PCR test. Seega ei ole visit ikkagi seda PCR riigist välja minnes vaja.

Portugalist lahkumiseks pole kindlasti testi vaja.

Kui sihtkoht või transiitriik testi ei nõua, siis pole probleemi.

Sain asja enda jaoks selgemaks - Portugalist väljalennul sõltug tõesti lennufirmast ja transiitmaast.

Kui lendad Lufthansaga, siis on testi vaja, kuid piisab õnneks ka antigeentestist.

Portos tegime antigeeni testi Lufthansa lennule  ja vastus pidi meilile tulema 1-2h pärast, aga tuli 2,5h pärast. Soovitati teha lennujaama Synlabis, aga tegime Porto linnas esimeses ettejuhtuvas ja elava järjekorraga, läks kiirelt. Lennujaamas selgus, et Olin pannud vale e-maili, seega läksin lennujaamas uuesti Synlabi järtsu, väga pikk, printisid mulle tseki alusel uue tōendi. Kui test teha lennujaamas soovitan tulla lennujaama vähemalt 5h varem. Lufthansa lennule saime antigeeni testi ja vaktsiini tõendiga. Samuti kt telefonist, et vähemalt 1 piiriületusdeklar Eestisse oleks tehtud.

Nüüdsest saab Portugali ka antigeeni testiga. Tundub imelik, et kui riigist lahkun, pean tegema ka testi, kuigi selleks ajaks kehtib vaktsineeritus

Portugal seda ei nõuagi, Lufthansa nõudis. Lufthansale sobis nii antigeen kui vaktsineeritus.

Kas keegi on lähipäevil Portugali lennanud Lufthansaga? Kas nõuti antigeenitesti või covid testi ? Mitu päeva enne peaks olema tehtud antigeeni test? 

Vahepeal reeglid muutuvad nii kiiresti, ühel hetkel nõuab Portugal ühte ja luft teist. Lisaks välja lendamine Portugalist, siit lugedes sain aru, et  piisab antigeeni testist, mida saab teha lennujaamas? Kas ka lufthansa seda aksepteerib? 

☀️

  • The test must be carried out at the earliest 48 hours (antigen test) or 72 hours (PCR, RT-LAMP or TMA test) before entering Germany. You must present a corresponding negative test certificate or, if applicable, proof of vaccination or immunity before departure and upon entry.

Mina otsustasin minnes PCR testi kasuks (reis tuleval esmadp), algul panin ka antigeeni testi aja. Kuid kuna jah, reeglid muutuvad kogu aeg, siis PCRiga tunne kuidagi kindlam. Tagasi tulles kehtib mul vaktsineerimine, testi ei tee.

Saksamaa pani alates teisipäevast. 29.juunist transiidivõimaluse Portugalist tulijaile mujale Schengenisse (k.a Eestisse) lukku.  Reis nädala pärast Lufthansaga Assooridele. Mida teha või millised võiksid olla võimalikud variandid? Sinna saaks probleemideta, aga tagasi?

Mina sain neist reeglitest nii aru, et Portugalist tulles on mitte-Saksa kodanikel transiit jätkuvalt lubatud.

Passengers of other nationalities but only if they have a connecting flight to a Non-Schengen state and do not leave the transit area in Frankfurt or Munich. Excluded from this are:

  • Passengers of other nationalities on a flight from Portugal (whether with a final destination in Germany or a connecting flight).

Mina näen seda:

2. Passengers arriving from Botswana, Brazil, Eswatini (Swaziland), India, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibia, Nepal, Portugal, Russian Fed., South Africa, United Kingdom, Uruguay, Zambia or Zimbabwe are not allowed to transit through Germany to Austria, Belgium, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Slovenia, Spain, Sweden or Switzerland. - This does not apply to nationals and residents of Germany.

Ma pole RKI lehelt jm vaadanud. Vaatan vaid Lufthansa pakutud infot.

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Aga enne reisi vaataks muidugi, kas see erand on kusagil ametlikul lehel ka kirjas.

Meil samuti Portugali reis juulis ehk kahe nädala pärast. 

Selle peale vist ei tasu loota, et miskit muudavad Saksa poolt. Püüan Lufthansast infot saada.

Sakslased täpsustavad nimkirju iga reede.

Info tuleb õhtuti siia - https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

Nende eranditega lendamiseks jms RKI ei tegele. Sellega tegeleb keegi muu. Pole uurinud, kes hetkel need erandid Lufthansa lehel lubanud on.

Assoorid/Madeira mingi muu reegli alla ei käi? Numbrid ju oluliselt teised kui maismaa osal.

Kogu see sisenemistingimuste ja transiiti puudutav info Covid-i piirangute valguses on nii segane ja kohati erinevates allikates ka vastukäiv, pealegi pidevas muutumises. Näiteks kui Assooride valitsuse lehel on alates tänasest täielikult vaktsineeritutel siseneda lubatud ilma eelnevalt koroonatesti tegemata (https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908#vacinacao) siis nii https://www.visitazores.com/en/trip-info kui IATA kuvab ikkagi tingimuseks testi tegemise kas enne reisi või kohapeal...

Lufthansa enda leht ütleb et Portugalist läbi Saksamaa mujale ELi lendamine pole võimalik ja vajalik on broneeringu muutmine kas My Bookingu all või kõnekeskuse kaudu. Esimesest variandist palju tolku ei ole, kuna kõik pakutavad alternatiivid on läbi Saksamaa. Kõnekeskusesse helistades oldi esmalt imestunud, et ahhaa, kas tõesti on selline piirang olemas (eelmine laupäev). Eile oldi juba teadlikumad, aga öeldi, et nende süsteemi järgi lennud toimuvad, seega mingit põhjust piletit muuta ei ole... ühesõnaga igaüks vaadaku ise kuidas tagasi Eestisse saab. Loodetavasti lähipäevad toovad selgust, ei taha olla olukorras, kus hakkad tagasi lendama ja LH su lennujaamas lihtsalt lennult maha jätab.