Probleem Qatar airways pileti muutmisega

Kas keegi oskab selgitada, kas lennufirma võib minu broneeritud lende muuta ilma minu nõusolekuta? St mul on konkreetselt olukord, kus on broneeritud piletid märtsi suunal Helsinki-Doha-Malediivid. Mõlemal suunal oli valitud spetsiaalselt vahemaandumine, mis on opimaalne - 2,5 h. 

Nüüd sain kirja, et lend muudetud, ning tagasilennul on pandud viimane ots Doha - Helsinki üks päev hilisemaks ehk peaaegu 24h peatus Dohas, mis pole nagu üldse see, mis mulle sobib. Kirjutasin neile FB chatis, ja nad väitsid, et kui soovin mõnda teist varianti (sama päev saaks ka normaalse ühendusega või nt alustada tagasilendu päev varem) siis see on teises hinnaklassis ja tuleb maksta vahe kinni (mis muudab antud pileti kasutamise üldse mõttetuks, st kui nad korra tegid sellise asja, mis neil takistab uute piltetitega sama jama korraldada?).  Tühistada ka nagu hästi ei tahaks, st sama soodsa hinnaga pileteid ei ole (mul tekkiski mõte, et tehti see vangerdus, et inimesed ise tühistaks oma piletid ära). 

St kas Qatar võibki niimoodi lambist teha, mis tahab ja reisijal õiguseid selles osas ei ole? 

Juhul kui tõesti on nii, kuidas Qatariga on? St kas neil on ka mingi blacklist või piirangud riiki sisenemisel (kas loeb rahvus, või lennu alguspunkt?)?  Kui oleks võimalik võtta väljaspool lennujaama (transiittsoonis ei tundu normaalset ööbimisvõimalust olevat) üheks ööks majutus, ei olekski kõige hullem vist. Aga ma ei kujuta ette, mida Qatar nõuab selleks, kas vaja negatiivset testi või piisab paberist, et nt vaktsineeritud?

Kui mingeid ekstranõudmisi ei ole, siis ma kasutaks Doha stopoveri mõnuga ära. Väga lahe koht olemiseks ja nautimiseks.

0
0

Qatar airways ise seda teenust hetkel ei paku. Tundub ka, et Eesti ei ole ilmselt low-risk country, kust saaks siseneda riiki, samas ma ei tea, kas loeb hoopis Malediivid kui viibin enne seda seal? Siiski ma ei leia infot ühe öö ööbimise võimaluste kohta. igal juhul, mul endal puudub igasugune soov üks öö lisaks Qataris passida ja läbida selleks igasugu passikontrollid ja viisaprotsessid.

0
0

Kas neil mingi toimiv telefoninumber ka on? Just Euroopa riikides, mitte Kataris, kuhu kõne rohkem maksab. Siis võiks helistada ja rääkida uuesti. Ja ära maini, et sa juba chatis suhtlesid sellel teemal. Kogemused näitavad, et samas lennufirmas võib olla väga erinevaid töötajaid, kes ka asju väga erinevalt ajavad.

Seadusandluse kohta ei oska öelda. Lennufirma pole ELi oma ja muudetud lend ei alga EList. Seega siinsed reeglid automaatselt ei kehti. Kas sellised asjad nõustutud tingimustes on täpselt mainitud, seda ei oska arvata.

0
0

Kas lennuaegu muudeti nii, et ei jõua Helsingi lennule või tühistati teie lend vahelt üldse ära?

0
0

+48 717563201 see on nende EU "tagaukse" number. Väga sõbralik teenus ja kõik sai lihtsalt vahetatud ilma mingi lisakuluta.

0
0

Kui lennufirma muudab lennud nii, et lennuajad on kasvõi mõni tund muutunud (rääkimata juba 24h), peab lennufirma pakkuma võimalikult sarnast alternatiivühendust. Mul on seda seni kõik lennufirmad ka teinud, sh Qatar - kui koroona alguses hakkasid osad lennud harvemini lendama ja nt Varssav-Doha enam ei lennanud, pandi mulle kenasti Lufthansa lennud hoopis jne. Kui lende muudab lennufirma ise, ei saa nad lisaraha küsida. Kui neil ei ole reaalselt ühtegi head ja Sulle sobilikku ühendust pakkuda, peavad nad kas pakkuma Sulle majutust, või kogu pileti tühistama ja raha tagastama jne. 

Isikliku kogemuse pinnalt - helista Qatari klienditeenindusse. Me oleme sealt saanud lahenduse kõikidele olukordadele (v.a. jama nende upgrade'idega, aga see polnud ka midagi üliolulist). Ma ise olen helistanud eeskätt nende Poola esindusse (+48... telefon) ja Belgia esindusse (+32 ... telefon). Lahendatud on ka "not possible..." variante, nt kui alguses väideti,  et voucheri puhul ei saa alguspunkti muuta, siis helistamise peale sai ikka küll. 

Ise täheldasin, et nn ise online Qatari piletit muuta üritades, on enamasti teised na palju kallimad hinnaklassid. Helistades aga olen saanud kogu olukorra ära lahendada alati. Seejuures Sinu juhtumi puhul on oluline, et muudatud on lennufirma poolt.

0
0

Mulle said nad asemele lennu, mida neil koduleht ei näidanud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased