trip-krainetrip-ukraine-dark
Püramiidid

Kuidas meeldis püramiidi sisse minek? Kui palju see maksab? Kus ja mis kellast mis kellani sinna saab?

Vihjeks niipalju, et Dahshur'i punakääpasse saab tasuta, aga see polevat vaeva väärt.

peaaegu 5 aastat tagasi Menkaura püramiidis sees. See on Giza kolmest kõige väiksem. Nüüd paari nädala pärast, kui veab, tahaksin ka kõige suuremas ära käia. Tookord maksis pilet Menkaurasse 20 EGP. Hufu püramiidi pääseb igal hommikul mingi kindel arv turiste- äkki 300- kui õigesti mäletan. Püramiidid on UNESCO maailma pärandifondis ja massiline turistide vool sisemusse on keelatud. Väikesesse püramiidi oli keelatud ka kaasa võtta fotokaid. Need võeti sissepääsu juures meilt igatahes tookord ära ja anti välja tulles tagasi. Sisse minek on mööda laudadega kaetud kaldteed ja suhteliselt kitsas ning madal. Mina igatahes lootsin seal sees mingit erilist feelingut tunda, aga turistide voolus seda ei tekkinud kohe üldse. Võibolla siis tunneks, kui oled seal sees väikese kambaga ja pikemat aega ning üritad kõigi oma meeltega tajuda seda, mida sellises kohas olek tajuda laseb. Sisse pääsuks suurde tuleb hommikul varakult kohale minna- äkki isegi kella 7-ks juba. Väiksemasse peaks saama päev läbi. Millal lähed, mutianpu? Ma olen kuu lõpuks tagasi Egiptist, siis võin ehk täpsemalt kirjutada veel. Endal ka küsimus püramiidide kohta. Kas Sakkarasse tasub minna? Seal ju see Džozeri astmikpüramiid. On mõtet vaatama sõita või pole seal erilisi vaatamisväärsusi? Kaugus muidugi pole suur, 25 km vist umbes Gizast.

... maksab praegu 100.- egp täiskasvanule. Kaamerad korjatakse sissepääsul ära. Väravad avatakse kl 9. Siis tuleb osta piletid territooriumile 50.- ja püramiidi sisse 100.- ning jooksujalu edasi. Siis esimesena sisse pääsedes, kõige varem ehk kl 9.15 vast õnnestub sul hordi vältida. Sees väga umbne, räägitakse. Ise pole taht minna just turistide hordide tõttu.

Olen Koptimaal 12. novembrist 6 detsembrini

Leidsin veel, et: Posted 06-Nov-2008 15:00

Hi I have just returned from Egypt and have my ticked stubs with me - all prices in Egyptian pounds (L.E) Giza Pyramids - 50 L.E + an extra 50 to go into the great pyramid, less for the other 2 pyramids Dier al-Madina (Queen Hatshepsut) - 25 L.E Madinat Habu - 25 L.E Ramesseum - 25 L.E Temple of Seti I - 25 L.E Karnak Temple - 50 L.E Luxor Temple - 40 L.E Abydos - 25 L.E Dendara - 25 L.E

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=1690882&tstart=0

Kui seal sees selle raha eest midagi asjalikku ei koge siis pigem jätaksin tolle basaari vahele ja ei võtakski kõigi kolme (Giza, Dahšur, Sakkara) kääpavälja läbiratsutamist ette vaid uitaksin mõnes rahulikumas kohas (näiteks Dahšuris).

Sihuke hinnakiri on kah muide, aga see on pidevalt maas: http://www.touregypt.net/egyptmonumentpricing.htm

Püramiididesse sissepääsu pilet?

Tere, On plaanis osta ekskursioon Kairosse. Tean, et sellesse hinda kuulub ka püramiidide külastus, aga pilet konkreetsesse püramiidi sisenemiseks tuleb veel eraldi koha peal osta. Kas keegi on hiljuti käinud ja oskab öelda midagi hindade kohta? Aastal 2005 oli keskmisesse püramiidi sisenemine ca 80 eek ja suur midagi üle 200 eek / inimene. Äkki on olemas mõnda lehekülge, kus need hinnad võiks leida?? Tänud juba ette.

Tean, et märts 2011 Giza püramiidide (lihtsalt platsi peal uitamiseks) külastuseks pilet oli 60 L.E. Sama hind ka Kairo muuseumis. Suurtesse püramiididesse ei olnud põhjust minna, sest saime tasuta ja väiksema vaevaga elamuse kätte väikestest püramiididest. Ja kui aus olla, siis suure küürutamise ja kitsates tunnelites kolamise tulemusel on elamus sama, ei pidavat midagi erilist seal olema, ainult tunnelid kordades pikemad (giidi jutt). Eelnev link väga hea, tunduvad täiesti reaalsed hinnad. Ise ostsime Kairo reisi kohalike käest ja saime 45 dollariga/ nägu :) Reisisime vahetult peale mäsu ja siis olid ekskursioonide hinnad all. Vaevalt, et praegugi rahvas murdu jookseb, tasub kaubelda.

Olen käinud suurimas püramiidis.Teekond pikk ja paneb mõtlema,miks pole seintel maalinguid. Viimati käisime püramiidide juures aastal 2009.Enne "töödeldi" meid.Lõpuks valisime 300 egiptuse naela nägu.Ekskursioon sisaldas hobuseid ja giidi läbi Giza platoo.Ei kahetse.Igal giidil on sellest ajaloost oma nägemus.Tõde ei tea keegi!