Puerto Ricost laeva/lennukiga Neitsisaartele!!!

Tere,
plaanime neljakesi veebruaris USA trippi, mille lõppu jääb ka Puerto Rico külastamine. Oleme saarel 5 päeva, kuid tahaks väga ka Neitsisaartele minna. Kas keegi oskab öelda, kuidas see liiklus seal on? Kust Puerto Ricos saaks Neitsisaartele ja kas laeva või lennukiga? Kuidas hinnad on? Kas peaks ka kuidagi ette broneerima? Ja tahaksin üldse kuulda teie kogemusi...äkki peaks veel mingile saarele põikama?:)
Suur aitäh ette!

Samuti veebr lõpus Puerto Ricos (19.-26.veebr) ja sama soov minna sealt nt St Thomasele ja kõik info võimaluste kohta teretulnud

Puerto Ricos 23. veebr. kuni 2. märts. :) sõbralikud inimesed(kes seal samal ajal) on teretulnud sõbrustama!!

Airsunshine teeb iga päev regulaarlende USA Neitsisaartele St.Thomasesse ja Briti Neitsisaartele Tortola ning Virgin Gorda saartele http://www.airsunshine.com/PuertoRico-VirginIslands.htm Edasi-tagasi piletid 250 USD nägu, kuid kui samal päeval tagasi minna, saab kohapeal siiski suhteliselt vähe olla (maksimum 5-6 tundi miinus see aeg, mis enne lendu kohal olema peab), nii et nimetatud raha eest kas just eriti mõtekas, Puerto Rico ise nii huvitav saar, et sealgi 4-5 päevaks kõvasti tegemist.

ST. THOMAS to PUERTO RICO FERRY
Transportation Services (776-6282)
One Way $60 - Round trip $100. Takes 2 hours.
Between Charlotte Amalie and Fajardo.
Leaves twice a month on Friday mid-afternoon; returns
Sunday (check for time). Includes free transportation to
Condado. Advance purchase required.

Aga olevat suurema tuulega päris hirmutav laevasõit...

Hmm, eksisin, oleme saarel hoopis 4 päeva (14-18 veebruar)...Oleks väga tore, kui samal ajal veel eestlasi seal oleks, et nautuke ka kaasamaalastega suhelda saaks :)
Aga 250 USD inimese kohta on ikka suhteliselt palju, oleme neljakesi ning see tuleks päris kallis...et tea, kas on mõtet tõesti. 100 USD edasi-tagasi in kohta on juba täitsa mõeldav. Kuid kaks korda kuus sõidab leav? Kahtlen, et just siis, kui meie seal oleme...
4 päeva on vist Puerto Ricos isegi nii palju teha, et äkki ei jõuagi teistele saartele tõesti. Olen kuulnud, et Puerto Ricos tasub vihmametsa külastada, kuid mida veel? Meid huvitab eeskätt just imeilus loodus (valged liivarannad, vihmametsad, kosed jne...)
:)

Kindlasti ei jõua Neitsisaartele aga võib ära käia näiteks Culebral, mis maksab edasi tagasi ainult 4,5 USD-d
www.islaculebra.com - Flamingo Beach.
Siis on veel väärt külatamist CAMUY CAVE PARK & ARECIBO OBSERVATOORIUM, EL YUNQUE RAIN FOREST.
Saare keskel asub Utuado, Dos Bocas järv ja Caguana Indiaani Ceremonial Keskus ning Botaanikaaed Lõunas Ponce - mida kutsutakse Lõunaranniku pärliks.
nendelt lehekülgedelt saab väga kasulikku infot
http://welcome.topuertorico.org/
http://travelandsports.com/magazine/epr

Tere pinnuke!

Oleme kahekesi ka Puerto Ricos 14-19. veebruar. Mainisid, et oleks tore koos eestlastega suhelda.

...oleme Puerto Ricos, saabume Miamist 13.00 lennuga ja lahkume New Yorki 7.10 lennuga. Elamine kogu ajaks broneeritud San Juani, Ashford Imperial Buildingusse, Mariott hotelli vastas, Condado rannas. Aga plaan vähemalt üheks päevaks auto võtta, et ka ülejäänud saart näha (El Yungue, koopad, Palomari teleskoop, Ponce).

Meie saartele eraldi ei jõudnud. Samas paar sõpra käisid kuskil saarel (hommik sinna ning sama laevaga tagasi). Ütlesid, et vale otsus. Culebral tasub käia ning ära näha Flamenco beach. Kohalikud soovitasid seal juba päev paar olla, muidu ei saa maiku suhu. ps!Hinnad pidid Culebral kallid olema. Puertost veel, olime kohapeal 8 päeva ning seda jäi paratamatult väheseks. Arvestades kohalikku liikulustihedust ning teedevõrku mägede vahel, siis jõuate ühel päeval külastada üht, maks kahte kohta (ja seda normaalse tempoga). Arvasime ka, et jõuame kõvasti näha. Reaalus on, et igas kohas läheb aega ning kõike lihtsalt näha ei jõua. Ideaalne on, ühes kohas 1 päev. Saad rahulikult süüa juua ning nautida kohalikku elu. Eelmisele kommentaariks, ärge Poncele liiga suuri lootusi pange. Linn on tõesti suuruselt teine, kuid meie ei leidnud seal tegevust. Linn on lihtsalt teistsugune. Vanemale inimesele võibolla sobib, nooremale vist mitte. liikusime edasi Rinconi piirkonda ning pesitsesime seal (loe tripi sissekandest http://trip.ee/node/47714 ). Vaatamiseks võtsime seekord (justnimelt seekord:)) lääne ja lõunalääne osas ning põhja piirkonda (Arecibo, San Juan Bacardi tehas) niipalju kui teele ette jäi. Tagasi tahaks kindlasti tulla, sest 2/3 saart tegelikult on nägemata. 8 päeva oli reaalselt vähe:). PS! ..ja rumm on kuradima odav ning ka sellega arvestage ;)))
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal seda tulevikus endal teha!