Q: Transport Berliinis

Küsimus, mis võimalused ja kuidas saab öösel kella 24:00 ajal kõige paremini (loe: soodsamalt) kuuekesi Schonefeld lennujaamast Hauptbahnhof rongijaama (ma loodan, et lühend Berlin Hbf tähendab Hauptbahnhof rongijaama?)? Sama küsimus vastupidises suunas kella 16:00 aeg.

Transpordi liik - ca. hind inimese kohta või kokku?

Takso hinna arvutamiseks on päris hea see leht: http://www.worldtaximeter.com/berlin/Schonefeld/Hauptbahnhof-station/00-10

0
0

Sellega saaks päeval raudteejaamast - lennujaama. Aga lennujaamast - raudteejaama on täpselt sel ajal öösel paus :) (22.55 peale ei jõua).

On veel mingi võimalus lisaks taksole?

0
0

http://www.fahrinfo-berlin.de/Fahrinfo/bin/query.bin/en - siit sai ka veidi abi - napiks läheb see rongi peale jõudmine :)

0
0

http://www.bahn.de soovitan otsingusse panna Berlin Schönefeld - Berlin Hauptbahnhof. S-bahn sõidab linna poole kell 23:58 (otse) ja veel hiljemgi (ühe ümberistumisega). Pileti hinda ümberistumised ei muuda, osta tuleb A+B+C tsooni pilet (üksikpilet 2,60 EUR). Mäletamist mööda on olemas ka mingid grupipiletid, aga selle kohta ei oska rohkem öelda. Samas on seal piletiautomaadid suhteliselt loogilised.

Tagasi on juba palju kergem tulla, kuna raudteejaamast käib S-9 iga paarikümne minuti tagant ja lisaks saab uurida ka regionaalronge (näiteks sealtsamast bahn.de leheküljelt), mis sõidavad pisut kiiremini.

0
0

Läksime juuli alguses sama lennuga. Lend hilines tund aega ja saime ikkagi ilusti rongi (S9) peale. Seega käivad rongid hilja ööseni. Teistpidi tulles soovitan Airport Expressi. Sellega saab kohale kiirelt ja mugavalt.

0
0

Otse Hbf-i. Hinnad on mõistlikud, täpsem info Bvg.de. Enam kasutajasõbralikum ja tõhusam ei saa üks linnatranspordisüsteem olla.

0
0

Vastus küsimusele sõltub sellest, millisel päeval Berliini jõuad ja kui kiiresti ja mugavalt kesklinna jõuda tahad. Kui jõuad reede või laupäeva õhtul, siis nendel päevadel sõidab S-Bahn öö läbi, seega on lihtsaim variant kesklinna jõudmiseks. Muudel õhtutel pääseb kesklinna ööbussiga, tõsi, peab ca 2 korda ümber istuma. Sõiduaeg HBF-i kokku on mõni minut alla tunni. Kui Berliinis on su lõppsihtmärgiks mitte raudteejaam, vaid mõni muu konkreetne sihtkoht siis võib sõiduaeg olla ka erinev. berliini HBF on suhteliselt kõrvalises kohas, seega kui su sihtpunkt (nt majutus) asub mujal, siis võib ka marsruut olla teistsugune. Igal juhul on www.bvg.de lehel olev reisiplaneerija väga suureks abiks, sisestav vaid vajalik aeg, algus ja lõpp-punkt ning leiad sobivad marsruudid. Berliini ühistransport töötab kõigil päevadel 24h, lihtsalt mõnel ajal on see aeglasem ja vaevanõudvam kui teisel.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased