Raha inglise kontolt eesti kontole.

Millega oleks kõige lihtsam ja soodsam kanda raha inglise kontolt eesti omale ? Paypal blokeerib suurema summa puhul konto ära, kuidas on lood moneybookersiga ? Kui pangast panka saata (Lloyds- SEB ),palju SEB vahelt võtab ?

Ma ei tea, kas see on kõige soodsam, aga ma kandsin läbi interneti panga Lloyds-Swedbank.Teed rahvusvahelise makse ülekande ja 1000 naelase ülekande puhul oli teenus 10 naela.

SEB pangas, nagu ka teistes Eesti pankades, on ELi sisene nn SEPA sissetulev euromakse tasuta (http://www.seb.ee/hinnakiri#maksed). Seega sõltub teenustasu Inglise panga hinnakirjast. Lloyds TSB väismaksete hinnad on siin: http://www.lloydstsb.com/travel/online_international_payments.asp, ehk siis sõltuvalt summast 10-17.50 naela. Võimalik, et teistes pankades on see isegi soodsam. Näiteks ise oman kontot Belgia ING pangas ja seal on euromakse tegemine lausa tasuta, mistõttu on mul SEBi kontole makset teha odavam Belgiast kui Eesti Swedpangast...

Täiendus: leidsin netist järgmise kommentaari "The cheapest SEPA Credit Transfers from UK-based banks are from the likes of Bank of Ireland and Allied Irish Banks - as the Republic of Ireland currency is the Euro". Ehk siis kõige soodsam on Eestisse raha üle kanda mõnest Suurbritannias asuvast eurotsooni pangast, näiteks Iiri pangast. Bank of Irelandi hinnakirja (http://www.bank-of-ireland.co.uk/fs/docs/GBGEN22_5_GB_PersSoc_BOIUK_Feb11_CURRENT.pdf) andmetel on euromakse neil tõepoolest tasuta (vt lk 7), seega peaks sealtkaudu saama lausa tasuta Suurbritanniast Eestisse ülekandeid teha.

Äkki oskab keegi moneybookersist ka rääkida ? Tean, et paypalis blokeeritakse konto ära kui suurema summaga tegemist ja et sellega on tükkaega jamamist, et oma raha kätte saada. Kas moneybookersis käivad asjad samamoodi ?

Buldooza - kas SEPA makse ei ole mitte ainult euromakse? UK kasutab ju naela. Vähemalt Nordeas on SEPA kindlasti ainult euromakse ehk siis valuutaks on alati euro. Kui valuuta ei ole euro, siis on tegemist tavalise välismaksega. Ise olen üle kandnud Nordea kontolt välismaale dollareid ja Keenia shillingeid. Tasu olenes summast, väga väike see küll ei olnud - samas, kuna ülekannet oli vaja teha, siis ega muud üle ei jäänud.

Ka Suurbritannia kuulub SEPA süsteemi: http://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area. Mõtlesin pigem süsteemi, et kui Suurbritannias teha sissemakse eurodes nt mõnda Iiri panka, siis kehtiksid tavalised euromakse tingimused.

Aga lõpetuseks - alles täna levis meedias uudis, et Eesti mehed on UKs püsti pannud Transferwise süsteemi, mille kaudu olevat rahaülekanded Inglismaalt Eestiosse konkurentsitult soodsaimad, vaid 1 GBP alla 300 GBP makse korral, kusjuures kursiks on ametlik turukurss: vt http://transferwise.com/. Tundub olevat parim variant!

Moneybookersiga on võimalik küll aga konto peab eelnevalt ilusti verifitseeritud olema. Vajalikud dokumnedid saadetud, id kooopiad jms. Siis tuleks lisada konto külge pangakonto. Sellisel juhul peaks tekkima jama sellega et kui sul on Eesti aadress siis pead lisama Eesti konto, ja UK oma enam ei saa ja vice versa. Muidugi kui tellid endale MB prepaid kaarti võid iga päev hakata sullis välja võtma seda 250 kaupa või 1000 kaupa makseid tegema. Ise kasutan MB kaarti pea iga päev erinevateks tehinguteks poes jms, töötab kenasti. Aa, sulas välja võtmine on 1.80EUR

Mul on küll Moneybookersis lisatud nii UK konto kui ka Eesti oma. Kannan raha UK kontolt MB-le ja siis teen withdraw Eesti kontole. See on MB ametlik soovitus, kui tahad raha kanda oma kontole teises riigis. Kirjutasin neile ja küsisin nõu.

Loe Moneybookersi lehel, mis on ülekande limiit, seal peaks kirjas olema.