Raha Mehhikos

Tere!Kas kellelgi kogemusi Mehiko hindadega. Plaanis külastada GOZUMEL-i ja osta natuke suveniire ja meeneid. Mis rahas on mõtekas tasuda,kas usd või peesod?

Maksin Gozumel'is sukeldumise eest dollarites, aga söömas käies peesodes. Näiteks läks detsembris värskest kalast tehtud roog ühes LP-s soovitatud pererestoranis maksma 170 peesot (koos joogiga); kohvi teises kohas sadama vastas aga 40 peesot. Suveniiride hinnad sadama ümbruses on kõrged tänu pidevalt kohalviibivatele kruiisilaevadele, hinnad näidatud "päris rahas":)

Enamus aja sai ikka kohalikus rahas tasutud, korra vist rolleri rendi eest maksin 5 USD-d..Cozumel-le ongi just paras rolleriga tiir peale teha, kariibi poolses otsas on metsikud lained.

Kas rolleriga sõites kannatab ka külastada mõnd kauplust või randa,võib rollerit vabalt jätta,on see turvaline?

Sai rannas käidud küll.Hästi ei usu, et seal keegi neid varastaks. Võti ka neil ju olemas.

Värskendaks veidi infot.

  • Kas ka Mehhiko puhul pädeb tavapärane reegel, et raha on kasulikum vahetada kohapeal? Natuke kaasa Tavidist, enamuse vahetaks siiski kohapeal?

  • Kas mu eeldus, et Mehhikos on kasulikum vahetada USD-e, mitte eurosid, on õige?

Tänud!

Tavidist ei ole tegelikult üldse mõtet rohkem võtta kui takso raha lennujaamast hotellini sõiduks. Mina olen kogu aeg automaadist välja võtnud ja kurss vägagi meeldiv, ei ole mõtet USD-e ega Eurosid seljakotiga kaasa vedada.

Viibin hetkel Mehhikos, Cancunis. Mexico City lennujaamas pakuti detsembri alguses 1 euro eest 17 peesot, mujal nii soodsat kurssi pole näinud. Automaadist väljavõtmisel tuleb ilmselt arvestada mõneprotsendilise teenustasuga.