trip-krainetrip-ukraine-dark
Railay Bay Resort& Spa Krabi - kas kellelgi kogemusi?

Detsembris minek esimest korda Taisse ning sihtkohaks valitud siinsete soovituste põhjal Krabi. Broneerisin ka kaheks esimeseks päevaks nimetatud hotelli, kuid nüüd olen hakanud muretsema, kuidas sinna üldse kohale saada? Nimelt tuleb välja, et vaja vist sõita nii auto kui laevaga. Kui lennuk jõuab Krabisse 18.25 siis kas üldse on veel võimalik samal päeval kohale jõuda? Kas see laev sinna väljub siis tihti? Ehk on kellelgi kogemusi ja head nõu anda.

Lennujaam ise ka natuke Krabist eemal. Mingit püsivat ühistranspordiühendust linnakesega ei hoomanud, kui ise seal käisin. Lennujaama eest ka taksosid näha polnud - natukene maad uurides tuli välja, et lennujaama sees(eraldi lett selle jaoks) tuli osta takso pilet(hinda ei mäleta) ja see viis siis sind palutud sihtkohta. Nüüd kohapeale saamisest: Kui juba niikuinii takso võtate, siis soovitan ennast Ao Nangi viia lasta. Sealt siis sadamast lasta ennast paadiga või mis iganes seal välja pakutakse viia Railayle. Miks Ao Nangist - sest sealt Railayle hulga lühem vahemaa, kui Krabist. Krabist küsivad paadimehed ilmselt tunduvalt suuremat hinda Railayle viimise eest(ise maksin vist mingi 600B). Kuna Railays on kolm nö. randa siis lase ennast West randa viia- Ao Nangi poolne rand(vahemaa paadiga sõites umbes 2 km.) Tavaline paadisõit maksis Ao Nangist Railayle aasta tagasi 50 kohalikku - juhul kui paat sõitjaid täis sai. Ilmselt on ka teisi võimalusi sinna saamiseks - aga eks teised oskavad ehk soovitada(ise kasutasin ainult paaditeenust). Krabis eneses käimiseks soovitan ka Railaylt Ao Nangi minna ja sealt kastitaksoga Krabisse. Ao Nangist Krabisse on 10-15 km.

PS. Kuna esmakordselt lähete, siis ärge laske kohe endal nahka üle kõrvade tõmmata hindadega. Kuigi õhtul tuleb ilmselt vähe suuremat hinda maksta Railayle saamiseks. Kui raha pole probleemiks, siis hotelli nö. kodulehte: http://www.agoda.com/asia/thailand/krabi/railay_bay_resort_spa.html uurides on ilmselt ka nendega võimalik mingile (rahalisele)kokkuleppele jõuda, et lennujaama järgi tulevad ja kohapeale toovad(endale muretum alguses). Nende poolt küsitud 1200B on ülemakstud ilmselt.

Lisa2. Vastan siis küsimustele ka :) Jõuab küll samal päeval (õhtul) Railayle. Mingit laeva ei tea, et käiks üldse Railayle-kasutatakse 6 kohalisi puupaate, millel edasiviivaks jõuks vana automootor. Erilist sadamat pole ka mõtet otsima hakata - vaata kus hulgim paate koos, seal ka sadam ;)

Takso hind Krabi lennujaamast Ao Nangi 600 bahti.

Ao Nang´ist Krabi lennujaama 400 THB. Vastupidisel suunal pole sõitnud. Võibolla tõesti küsitakse rohkem, kui lennujaamas taksosid pole. Arvan siiski, et 500 bahti on lagi. Paadisõit Ao Nang´ist West Railay´le maksis 50 THB ja pileteid müüakse kioskis, mis töötab umbes 18.30-ni ehk kuni pimedaks läheb. Kuna sina, Krissu, jõuad sinna suht hilja, siis tuleb sul ilmselt paadimeestega hinnas kokkuleppele jõuda. Sõidavad nad igal ajal, aga mingit öist tariifi kahjuks öelda ei oska. Äkki leiab infot neti avarustest. Mis puutub sadamatesse, kui neid üldse nii nimetada saab, siis neid on Ao Nang´is kaks, mõlemas ranna otsas. Sina peaksid jõudma "sadamasse", mis asub Ao Nang Villa nimelise hotelli ( seda peaksid kõik taksojuhid teadma ) vahetus läheduses. Teine on Nopparat Thara poolses otsas, mis jääb Railay´st veel mõned kilomeetrid kaugemale. Soovitaks siiski hankida mingi reisijuhi nt LP, kus ka väiksemate kohtade kaardid olemas. Endal lihtsam ja oht, et nahk üle kõrvade tõmmatakse väiksem. Toredat reisi!

Aitäh kõigile asjalike soovituste eest!

Õnnitlen, see Railey beach oli üks kenamaid :)

Aga õhtuti oli inimestel paras tegu paadi peale saamisega, kuna tavaliselt oli siis mõõn ja jala mööda seda muda marssida on päris raske. Need tai poisid mingit raskemat kohvrit õlal tassida ka ei jaksa. Üldiselt istuvad need paadipoisid kuni päris hilja õhtuni ja ootavad kliente, veidike maad eemal istuvad vist teise firma omad ja need olid, mulle tundus, öö läbi triksis traksis. Minu arust see hotell kuhu sina lähed asub selle väiksema rannariba juures ja see oli jaanuarikuus(2007) päris palju rahvast täis.

Mõõn oli küll jah aga ega sa iga päev suure kohvriga ei mütta seal ning Railey beachil oli öösel niigi tegemist - ei pidanud kuhugi sõitma. Mulle meeldis Krabi randades just see, et sai oma bungalowst jalutada plätudega 50m randa, kus olid kokteilid, tuleshow. öösel sai mägironijatega (Tonsai beachilt) ujumas käidud jne. Huvitaval kombel pakkusid kõik Tonsai beachi baarid öösel ka marijuanat, kuigi ... ma arvasin, et Tais on see võimatu (lugedes artikleid ja vaadates filme).

Meil ei olnud paadipoistega kordagi probleeme, et ei leiaks neid või oleksid nad kallid.

Olime Railayl eelmine aasta ja sinu valitud hotell oli minu meelest Westil parima hinna ja kvaliteedi suhtega. Eriti lahe oli nende bassein, mis asus otse rannas :) Mina sinu asemel jääksingi sinna, sest võib juhtuda et Westil on lihtsalt normaalse hinnaga hotellitoad detsembrikuus otsas.

Transpordist veel, et olenevalt kellaajast võib tõesti aega minna, enne kui paadimehed paadi täis saavad. Õhtu poole peaks iseenesest lihtsam olema. Meie ei viitsinudki oodata nt ja maksime paadimehele rohkem, et ta meid ära viiks. Tingi kindlasti!

Aga jah, Railay oli minu täielik lemmik Tais! Kõik täpselt nii lahe nagu Aku rääkis :) Me lahkusime sealt ainult PhiPhi saare külastamiseks ja sellekski ostsime reisi sealtsamast rannast.