trip-krainetrip-ukraine-dark
Rand Pattayas ja saartel

Hei ! Dets lõpus minek Taisse ja plaan ka 10 p rannapuhkust teha. Kuna turiste liigub sel ajal hulgakaupa, siis ei taha Bangkokist kaugele minna. Ilmselt jääb siis Pattaya. Kas oskab keegi soovitada sellist randa ja hotelli: -mitte Pattaya beach ja Walking Streedist piisavalt eemal -rand mõeldud ka päevitamiseks ja ujumiseks, soovitavalt lai rannariba -hotell mere ääres ja basseiniga -hinnatase u 400-450 eeku Kas midagi Jomtinenist või hoopis põhja poolt? Või hoopis lähedal asuval saarel? Eelmisel aastal käidud Pattaya rannas Walking striidi lähedal, seda küll perereisiks ei tahaks.

Aastavahetusel on enamuses keskmise taseme hotellides ainuüksi pühade lisatasu umbes 300 krooni.

Julgeks soovitada Cosy Beach Hotelli.

http://www.sawadee.com/hotel/TH_pattaya_cosy.html

Randa peab treppidest alla minema, liikumiseks soovitav tsikkel rentida, kui muidudgi üldse on vaja palju liikuda. Seal ümbruses on söögikohti küll. tavahind standardtoas on 400 krooni ringis, aastavahetusel juurdehindlus. Samas üks meeldivamaid hotelle Pattayal nii asukoha, kui hinna-kvaliteedi mõttes. . . . Trip.ee lisas suured algustäghed!

Ko Samet tundub olevat hinnaklassis 850-1200 kr, veits kallivõitu, sest reis on 21 päeva pikk ja hõlmab ka Bangkokki ning Hongkongi, millest just viimane ei ole ka kõige odavam linn Aasias. Ei taha eelaravet üle a´ 25 000 kr ajada, sellepärast ka hinnatundlikkus. Tahaks head ja odavat korraga :)

Cosy Beach on piltide järgi mega. Ka hinnalisa 1000 BHT tundub rakenduvat alates 27 dets. Kavas olla Pattayal 16-27 dets ja siis läbi BKK ja HKG 31-ks tagasi.

Vabandan küsimuse pärast, aga kas aktiivsed grandoldman´id ja nende pruudid jäävad pisut kaugemale? Vaatasin tubade pildid üle: kas standard seaview (1750 THB) on hea või ajab ka standard asja ära, sest palju seal toas ikka seda merd vahid? Standard on vist sissepoole ja vaatega basseinile ? Millises ise olid, Af?

Kui grandoldman´id ja nende pruudid segavad, siis soovitan Pattayasse üldse mitte minna, sest neid on seal igas hotellis ja iga nurga peal nii kui nii :)

Sancs, küsimus oli hotellide ja ranna kohta. Pealegi on piletid juba ostetud ja valik oli BKK lähedusse hoida. Pattaya rannapuhkus on vaid üks, kuid oluline osa puhkusest. Varem ka käidud Pattayal ja BKK-s ning Samuil ning olukord tüdrukutega on laias laastus selge. Pattaya on väga suur piirkond ja ma usun, et näiteks Jomtineni rand ning Central biitš on selles suhtes ikka erinevas kaalukategoorias. Olekski palunud teadjatel nõu anda, milline rand oleks rahulikum, kus saaks päikest võtta ja ujuda: Jomtinen või põhjas või muu? Väike vihje hotellile oleks samuti väga teretulnud, sest ilmselt tuleb kõik ööd ette bronnida. Või minna siiski kuhugi lähedal asuvale saarele?! Seda Sa pidasid silmas?

No see piirkond ja hotell pole kindlasti mitte seksturistide lemmikala. Tavalised turistid, kellest enamus Euroopast, mitmeid gruppe, ka Aurinkomatkat jne. Ise olin ka odavamas standardtoas ja ei ole midagi ette heita. Isegi osades odavates standardtubades on merevaade. Selle tiiva (oli vist garden wing) ülemise korruse kaugemad basseinipoolsed toad igatahes olid täitsa ilusa merevaatega. Minu arust üks parimaid hinna-kvaliteedi hotelle üldse, kus olen viibinud ja seda mitte ainult Pattaya kategoorias.

Nagu öeldud, on Cosy juures täiesti ok rand ka. Sametile aastavahetuse paiku ei soovita minna, sest rahvast on jubedalt ja hinnad kirved. Väga mõnusa saarepäeva saab teha ka otse Pattayal. minge hommikul Bali Hai sadamasillale, kust 40 bahti maksab pilet Koh Larnile. http://www.kohlarn.com/ Nüüd saab osade laevadega ka otse saare randa ja mitte külasse. Veidi alla tunnine laevasõit on elamus omaette ja veel sellise raha eest. Viimati käisin selle aasta kevadel Tawaeni rannas otse selle suure laevaga. Saarel ei läinud ma kaid mööda suurde randa välja, vaid valisin sillast paremale jääva väiksema ranna. Nime ei tea, aga väga mõnus oli. . . . Trip.ee lisas suuri algustähti ja palub postitajal seda tulevikus ise teha!

Tänud, Af, kuldaväärt nõuannete eest! Kui soovid India kohta infot, anna teada:)

*Väike parandus, et kirjapilt Pattaya linnaosal on Jomtien, mitte Jomtinen (otsingu seisukohast tähtis)

Tõelist rannapuhkust soovitaks isegi pigem mõnel saarel nautida. Koh Larni miinuseks on see, et rand on suht tihedalt rannatoole täis pikitud nii, et maksu- ja inimvaba pinda ei ole seal võimalik eriti leida. See jutt käib siis saare sadamapoolse ranna kohta.

Soovitan ikkagi Koh Sametit. Pattaya rannad on kõik ikkagi linnarannad ja see pole SEE.

Mina soovitaks ka kindlasti minna pigem mõnele saarele. Koh Sametile sõitis Bangkokist minu mäletamist mööda umbes 5 tundi, Koh Chang on mõnevõrra kaugemal aga selle kohta olen ka ainult kiidusõnu kuulnud. Pattayale ise ei läheks, kuna olen kuulnud, et seal rand ja meri on üpris räpased. Koh Samet oli väga mõnus ja puhas, kuigi seal oleks vist mõistlik mingi hotell ette broneerida. Kohalikud armastavad seal ise puhkamas käia ning seetõttu on eriti nädalavahetuseks üpris raske tuba saada. Koh Sameti hinnaklass oli tegelikult üpris odav, keskmiselt maksis konditsioneeri ja sooja veega majake 1000 bahti, luksuslikumad suured majad umbes 2000-3000, aga sinna mahuks juba kogu perekonnaga elama kui vaja. Hotellitoad olid ka kõige kallimad umbes 2000 bahti.

Kas oskab keegi öelda, kuidas on praegu olukord Pattaya piirkonnas ranna ja vee puhtusega ja mis on Pattayale lähimad rannad, kus päikest võtta ja ujuda kannatab?

Kas tripi seltskonnas, või külaliste hulgas on neid, kes lähevad 15.03 Taisse, Pattayasse. Mind huvitab, kuidas lähete Riiga. Ja üldse arutaks seltskonna loomist, et poleks igav reisida seda pikka edasitagasi lendu.