Rannad Itaalias

Hakkan kuu aja pärast sõitma Itaaliasse. Oma autoga lähen. Eesmärgiks külastada linnu (Veneetsia, Verona, Firenze, äkki ka Napoli (kuigi siit loen, et see pole külastamist väärt) ja kindlasti nautida loodust ja vaatamisväärsusi (mingi mägi, nt Monte Baldo, äkki Dolomiidid, siis koopad (Frasassi), järved (ilmselt Garda, aga võib-olla ka Como), loomulikult Vesuuv ja Pompeii, ilmselt ka Pisa. Lõpuks tahaks aga Amalfi rannikule jõuda ja pikemalt seal viibida, ringi vaadata. Kavatsen sealkandis liikuda ühistranspordiga, kuna tean parkimise võimalikkusest ehk siis võimatusest Lõuna-Itaalias. 

Aga nüüd on küsimus, et mismoodi siis Itaalias neid rannamõnusid nautida saab?  Saan aru, et kõik ilusamad ja suuremad ja liivasemad rannad on tasulised. Ok, aga kui palju siis maksavad ja kas ma saan seal olla ka oma rannamati peal või pean ikkagi rentima tooli? Ega vist seal Sorrento kandis tasuta randa kuskil ei saagi? Aga eelkõige ma mõtlengi, et kas neis tasulistes ranadades on mingi sisenemise maks? Ja kas oma päevituslinaga ülde saab/tohib seal olla? Mahub kuskile sinna sadade ja tuhandete rannatoolide vahele ? Ja kas nii üldse tehakse või on see imelik

Amalfi kandis on randade hinnad erinevad. Paar a tagasi maksime ühes rannas kahe rannatooli ja varju eest 70 eur, teises kohas 35 eur. See oli juunis ja rannas kolmandad read. Esimesed tunduvalt kallimad.

Sõber maksis sama komplekti eest augustis 300 eur… 

Seega oleneb ajast ja kohast.

Suuremates liivarandades   (Küll mitte Sorento ps, vaid mujal Itaalias) oleme ka oma rannalinaga käinud. Seal teisi veel sedasi. Seal maksad pm rannatoolide eest, oma linaga olles tasuma ei pea. A eks see ka erinevates kohtades erimoodi.

0
0

Ńo ma ei tea, miks peab oma raha peale vihame olema ja mingite rannatoolide eest 300 euri maksma?  Reaalne info peaks olema, et sul on õigus tasuta randa minna nii avalikus kui privaat- rannas, lihtsalt tasulises eraranas sa ei tohi oma asju maha panna ja ise ära minna, samas ujuma võid minna jne. Lisaks on suures osas randades minu teada avalik osa ka olemas. 3-5 m rannariba peab ohutuse mõttes olema kõigis randades vaba ja seal kõndimist ja viibimist ei saa keelata. Veneetsia lähedal on lisaks Lido de Jesolo rannale natuke Trieste poole megasuur Caorle rand, soovitan.

5
0

Nagu aru saan, on need kaks viimati soovitatud randa (Lido de Jesolo ja Carole) on tasulised rannad. Või saab oma rannalinaga tasuta sisse?

Ja veel. Ma ei saanud aru sellest, et ei või oma asju maha jätta. Et nagu tasuta tohin vaid vette minna ja isegi rätik ei tohi kaldale maha jääda? Mul pole iseenesest maksmise vastu midagi, aga toole ja varju ei tahaks rentida. Reisin koos kolme lapsega. Kas see tähendab, et pileti pean ostma kõigile?

0
0

Kirjutasin, et tasulises rannas sa ei tohi ilmselt oma laagrit niisama üles lüüa, küll aga võid jalutada rannaribani, jätta kedagi valvama ja ujuma minna, st see 3-5m avatud riba peab olema päevitajatest jne vaba, et vetelpääste jne saaks liikuda vajaduse korral.

Vaata lihtsalt koht, kus näed inimesi rätikutel päevitamas ja sea end sinna sisse, kindlasti on avatud osad randades olemas nagu minu nägemise järgi oli septembris kogu see Carole rand tasuta. Kui rannatoolide vastu pole huvi, siis ei tasu end lasta ka lollitada, a la muidu randa ei saa jne.

3
0

Itaalia rannad ongi prügised. Konid, prügi, plastik... Ja see, et sa maksad lamamistooli eest, ei garanteeri puhtust. Hotellide juures on olukord parem, aga seal ka tasu suurem. Sõltuvalt tuule suunast on see sodi ujuma minnes vees ka. Kahlad läbi kuni puhtama mereni jõuad. Olen kogenud ka kohti kus noorukid ilma maksmata randa ei lubagi.

0
0

Ei tasu randu üldistada. On randu, kuhu ei tasu minna, nt Rimini ja on randu, mis on imeilusad, nt Due Sorelle, Conero ja Sardiinia rannad.

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased