Hyljatud

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 kuu tagasi

0 meeldimist
2 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tundub, et see dokumentide kontroll piiridel on suht üki-kaki-kommi-nommi, sest mina olen nüüd Horvaatias. Ise täielikult vaktsineeritud, lapsed mitte. Tegin enne reisi neile testid, laadisin alla kõik sertifikaadid, Lätlase jaoks täitsime covidpassid, sama tegime Sloveenias horvaatlaste tarbeks. Ainus koht, kus pidin akna alla kerima ja piirivalvega suhtlema, oli Horvaatia piiril. Ja see küsis ka vaid ID-kaarte. Võimalik, et tutvus piiksutamise ajal ka meie täidetud ekektrooniliste ankeetidega, aga kahtlen, sest ta tõesti tegi kaardiga vaid piiksud, samal ajal vestles minuga teemal, kui kaugel on Eesti ja kas ma tõesti sõitsin terve tee üksi. 

Samas, ma nägin, et Läti piiril siiski osad autod võeti kõrvale.  Niiet, midagi ja kedagi siiski kontrollitakse.

Ööbisime Poolas ja see on täiesti transiit.

Nüüd ma ei teagi, kas teha siis lastele Horvaatias enne ärasõitu testid või mitte. Samas sinna on veel aega ka, lahkume alles kuu aja pärast.

Sõidan autoga. Läbi Sloveenia, Austria, Tšehhi, Poola, Leedu ja Läti. Ma olen aru saanud, et ikka peavad tegema testi need, kes pole vaktsineeritud.

Kui see olukord nii keeruline, siis äkki seekord loobuks sellisest reisist arvestades epidemioloogilist olukorda.

Ei, ma nüüd päris ära seda reisi ka ei tahaks jätta selle epidemioloogilise olukorra pärast. Lihtsalt arvasin, et äkki siin on keegi juba selle teemaga kursis, st hetkel ja praegu nt Horvaatias või viimastel nädalatel seal olnud, ja oskab nõu anda, kus ja kuidas kodu poole tagasi sõites testi saaks teha.

Hetkeseisuga pole Horvaatiast tulles testi enam vaja.

Aga mida see täpsemalt tähendab? Et Eestisse tagasi sõites ei nõua meilt negatiivset testi ei Sloveenia, Austria, Tšehhi, Poola, Leedu, Läti ega Eesti isegi? Enda pärast   ma ei muretsegi - olen vaktsineeritud. Aga kaasas on kaks vaktsineerimata teismelist, 13- ja 14-a.

Ja oskab keegi ka seda kommenteerida, kus ja mismoodi siis tagasisõidu tarvis uued PCR testid teha?

Kaardiga saab seal kiirteemaksu maksta? 

Serbiasse ma ei läha, aga rahv.vah. juhiloa olemasolu kontrolli kardan Bosnias. Huvitav, mis olukord seal on üldse? Kontrollitakse piiriületust Horvaatiast? Sest siis ilmselt tahavad ju ka PCR testi näha. Ja seda juppi Bosniat on nii vähe, et jõuda Dubrovnikusse.

Kas Horvaatias on kütuse võtmiseks pigem automaattanklad või nn mehitatud? Ma mitte kunagi välismaal tankides ei tea, kas käib nii, et tangin enne ja siis lähen sisse maksma voi käin sees, “tellin” kütuse ja siis lähen auto juurde, et tankida. Vot nii rumal olengi.

Palun selgitage, mismoodi seal Horvaatias siis see kiirteemaksu tasumine käib? Ostan mingi päevapileti või on iga kiirtee otsas putka, kus tuleb tasuda? Või mismoodi see kilomeetrarvestus käib?

Rahvusvahelise juhiloa olemasolu ei kontrollita ka Bosniast see 10 km läbi sõites, et jõuda Dubrovnikusse?

Aga kas Horvaatias saab okeilt sõidetud ka mitte kiirteid kasutades?

Aga kuidas nende kiirteemaksudega oli? Saan aru, et Tšehhi oma saab tasuda netis, aga Austria oma ju mitte. Sest me tahame sõitma hakata nädala pärast, aga seal https://shop.asfinag.at/en/ ütleb ju, et kehtima hakkab see maks alles 18 päeva pärast. Kas siis ostan ikkagi piirilt selle kleepsu? Ja Sloveenias kuidas käib tasumine? Palju üldse Sloveenias on see maks? Ja Horvaatias vist ka tuleb putkas tasuda? Palju seal maksab?

Äkki oskab keegi anda nõu ka ses osas, kui on soov minna Dubrovnikusse, siis kas seal seda väikest juppi Bosniat läbides ka PCR testi tahetakse? Ja kas oluline rahvusvaheline juhiluba?