Rattaga Aafrikas

Tere,olen rattaga Marokos ja suunaks oli vahemere kallastpidi Indiani s6ita,v6i v2hemalt niikaugele kui v6imalik.Viimasel ajal olen kuulnud arvamusi,et Alzeeria on sisekonfliktide t6ttu turistidele suletud ja v2ga ebastabiilne,kas kellegil on hiljutisi kogemusi? Samuti jagage infot Syyria ja muude eesootavate riikide kohta,ait2hh !

Ilmselt on see mingi nali, aga kui Vahemere kallastpidi sõita tahad, siis kaugemale sõita ei olegi võimalik :) Antud teekonna läbimine maadmööda on võimatu.

Sain meili,kus viidati v2lisministeeriumi seisukohale,tundub t6esti et alzeeriasse siseneda ei 6nnestu,ehk keegi oskab r22kida ringiga minekust maadm66da ja ka praami hindadest kui neid peaks liikuma ymbes probleemse ala. Mart,mida silmas pead,miks ei ole v6imalik?

Kas tõesti läksid Marokosse nii, et eeltööd ei teinud? Alzeeria viisat Marokost ei saa. Alzeeria/Maroko piir suletud. Liibüasse ja Süüriasse Sind ei lasta. Lõunasse minnes on Mauritaania ja Mali hetkel väga ohtlikud, eriti rattaga minekuks http://saharaoverland.wordpress.com/kidnappings/

Põhimõtteliselt saaksid praamiga Hispaaniasse ja siis maad mööda Türgi idapoole välja (ka seal idas on üsna ohtlik juba). Siis tulevad Iraak (saab hoiduda), Iraan, Afganistaan jt kahtlased riigid vastu. Üksiku ratturina ei soovita kindlasti sinna sattuda.

Maroko - Alzeeria piir on juba 19 aastat suletud.

Kui on plaan altpoolt Saharat minna, siis saab infot, millistest piirkondadest saab läbi sõita, ja millistest mitte (näit Darfurist ei saa)
http://www.horizonsunlimited.com/hubb/sahara-travel-forum/

Eespool juba mainitud Sahara Overland http://saharaoverland.wordpress.com/

Veel - Tuneesia on viisavaba ainult lennukiga ja turismigrupis saabujatele, laevaga saabudes oli vaja viisat, mida saab Poolast (aega läheb paar nädalat).

Liibüa kohta omal viimane info puudub, aga 2010 aasta kevadel Tuneesiast kohapealt viisat ei saanud.

Egiptuse viisa saab piirilt, aga edasi?? Ok, Nuweiba-Aqaba käib laev, Jordaania viisa saab piirilt. Edasi on valida kas Süüria, Iraak, või Saudi Araabia. Google aitab kodutööd teha ...

Miksmitte tõesti minna sealt hops Hispaaniasse ning siis turvaliselt mööda ilusat vahemere rannikut edasi?
Istanbulist alates mööda Musta Mere rannikut ja sealt siis juba Iraanini välja.
Läbi Iraani alla Lõunasse Pakistani piirini ning sealt mööda mere äärt juba Indiasse.

Iraan on pikkades pükstes meessoost jalgratturile täiesti mõeldav, aga see Pakistani-osa on küll kahtlane. Balutšistan ja Sindhi lõunaosa pole just kõige rahulikumad paigad. Pealegi on välismaalastele Pakistani-India piiriületuseks avatud üksnes Lahore'i lähedal asuv Wagah' piiripunkt. Lisaks on Pakistanis palju piirkondi, kus tohib liikuda vaid relvastatud konvoi saatel ja ka keelualasid. See kant tahab enne minekut põhjalikku kodutööd.

Edu Sulle seiklustes, kindlasti on Sul olemas kõiki riske kattev piisav reisikindlustus ja plaan B tagavaraks. Et kui midagi peaks siiski viltu minema, Sa ei looda maksumaksja kulul päästeoperatsioonile.....
Kui Sa ei ole siiski päris kindel, mine vast ikka eelkõnelejate soovitatud marsruudiga.

Enamasti 66bin telgis ja hispaania on selleks liiga kylm,just tulin m66da kallast 1700kmi ja plaanis tagasi yles minna pole,ilmselge et ma ei plaaninud enne siia tulekut indiasse s6ita,muidu polekski eestlane marokos,seega ei olnud ka p6hjust eelt66d teha,hiljuti tuli m6te ja eelt66 on praegu..
6nneks on ka palju asjalikke kommentaare ja suur ait2hh nende eest
Reisi k2igus olen kohanud 2 inimest,Prantslane ja Rootslane,m6lemad individuaalselt telgiga tiiru ymber Aafrika mandrit tegemas,h2id inimesi maailmas on rohkem kui halbu niiet 2rge laske inimesed ennast liialt hirmutada,surma v6ib ka eestis saada,kui on 6ige aeg tuleb minna nagunii,p2ikest!