Reis.

Olen ise 17 aastane neiu ja nüüd mõtlen, et kui suvel saab kool läbi tahaks Eestist ära minna. Aga on tekkinud selline huvitav, aga iseasi kas teostuv plaan. Ma pole väga palju selle kohta leidnud, niiet just sellepärast ma siia kirjutangi. Kas pole kuidagi võimalik laevaga terve aasta lihtsalt reisida? Et välismaal, kui kunagi käisin sain ühe tüdrukuga tuttavaks ja tema rääkis, et ta käis ka sellisel "retkel" või kuidas iganes öelda, aga neil oli ka terve aasta kool seal laeva peal nagu. Et mindki hakkas see asi huvituma, iseasi kas meil leidub selliseid asju. Oleksin väga-väga tänulik! :)

Meil, Eestis, on terve aasta avatud laevaliin Rootsi ja Soomega. Saad terve aasta laeval olla ja kui raha otsa saab, siis ehk sebid siin kohalikule laevale ennast eesti keeles ametissegi. Aga ehk on odavam madri ja Saaremaa vahel loksuda?

Sellise "retke" nimi võiks olla ümbermaailmareis või mõni USA penskarite aastane kruiis vms. Kahetsusväärne on see, et selle eest tuleb üsna ropult pappi välja käia. Kui ei tuleks, siis kruiisiks pool maailma ookeanidel. Ei ole ka eriti tõenäoline, et keegi 17-aastast plikatirtsu kruiisilaevale avasüli tööle võtaks. Jänesena sõitmisse eriti ei usu.

Siiski olen midagi näinud (süvenemata), et mingile jahtlaevale meeskonnaks kogunevad erinevad noored kokku ja siis nad seilavad maailma erinevates paikades. Samal ajal täidavad madruse ja peatuspunktised mingeid heategevuse ülesandeid. Arvan, et see kindlasti pole tasuta projekt.

  1. aasta Kiidjärve matkalaagris rääkis Carolina Pihelgas, kuidas ta pea aastakese mööda maailma purjetas. Ka nii üsna suvaliselt, üsnagi rahata, lihtsalt meeskonnaliikmena. Võta ühendust ja uuri?

Aga ta oli kindlasti vanem kui 17, ta sai sinna läbi miskite välismaal õppides kohatud sõprade ja ilmselt pidi ise väga hakkaja olema. "Kooli" seal purjekal kindlasti ei olnud, ehkki kogemus-elamus kogu ülejäänud eluks oli see kindlasti.

Ma olen selle sisulisi pornofilme näinud Spice Platinium kanalilt.

Triplekix, see käis preili Pihelga kohta? (mul pole seda kanalit...)

Ei käinud Pihelga kohta. Teemaalgatajale oli see suunatud. Mõte oli selles, et ma olen sellelt kanalilt näinud kuidas saab ilma rahata soojades maades resida ilusate luksuslike jahtide peal. Ja usun, et makstakse veel palka ka:))

Tere!

Olen ka kuulnud nendest projektidest, kus terve kooliaasta veedetakse laeval, aga Eestis sellist projekti pole kunagi olnud. Samas on reklaamitud mingit laeva-ülikooli, aga nii palju kui olen kuulnud, siis on see üüratu raha eest. Muidugi on variant otsida tööd kruiisilaeval kui 18 täis saad, aga see on ikka rohkem töö kui lõbu.

Ma ise päris ilma rahata reisil ei käinud, töötasin enne aasta Norras ja panin raha kõrvale. Lennupiletite, toidu jne peale kulub ikka raha. Alati võib arvestada, et umbes sama palju kui kodus. Igaks juhuks.

Mina leidsin laeva tuttavate kaudu. Selle kodulehekülg on grappen.dk (taani keeles). Üldiselt on aga neid lehekülgi, kus otsitakse meeskonnaliikmeid / laeva, väga palju. Google-otsing "sailing crew" vms aitab sind kohale.

Inimesi on muidugi erinevaid. On laevu, kes maksavad sulle selle eest, et sa neid aitad -- ja siis tuleb muidugi ka üsna parajasti tööd teha. On laevu, kus sa ei maksa midagi ja teed samuti oma osa tööst ja on laevu, kus sa pead ise peale maksma. Kõik sõltub omaniku rahakotist. Rikkaid paarikesi, kes suure jahiga mööda ilma ringi purjetavad ja abikäsi vajavad on siiski hea hulk.

Kui internetist laeva otsimine tundub liiga kahtlane, siis on kõige parem kuhugi ise sõita ja hakata ringi vaatama. See võtab tiba rohkem julgust, aga vägagi mõeldav ja võib-olla isegi parem kui netist otsimine (kuigi neid kahte saab ju omavahel ühendada). Mulle tundub, et need kohad, kus kõige tõenäolisemalt meeskonda otsitakse on: Austraalia idarannik (Cairns, Gold Coast), Tai (Phuket), Panama, Kariibi mere saared üldiselt (Võib-olla ka Singapur ja Filipiinid). Euroopas ilmselt Kreeka. Kui kuulutusi uurida, siis jäävad silma tüüpilisemad sadamad, kus peatutakse. Siis lihtsalt sadamasse ja iga päev kuulutusetahvlit uurida, inimestega juttu teha. Ise võtsime samamoodi mitu inimest niimoodi pardale kui puudus tuli.

Ühesõnaga, kogu pisut raha ja inffi ja võta kätte ja mine proovi ära. Kindlasti hea kogemus!