Reis Iisraeli ja Jordaania viisa.

Tere,oleks siis selline küsimus.Plaanis oleks meil teha nädalane reis Iisraeli läbi Jordaania Aqabast.Sai bronnitud nii lennupiletid kui ka hotell Eilatis läbi soome reisiagenturi.Nüüd tekkis küsimus Jordaania viisa kohta.Uurides siinseid postitusi ja http://www.vm.ee kodulehelt sain teada et on võimalik ka lennujaamast kohapeal saada viisa.Otsustasin igaks juhuks pärida infot reisikorraldajalt,kuid nad ei osanud vastata kuna oleme eesti kodanikud.Helistasin mitmesse eesti reisiagenturi,kuid sealgi ei osatud vastata.Lõppuks siis helistasin ka Jordaania saatkonda Helsigis ning selgus et see ajutiselt suletud.Kas kellelgi on viimasel ajal kogemust olnud viisa tegemisel piiril.Oleks tõesti ebameeldiv üllatus kui piirilt saaks mingil põhjusel eitava vastuse.Tänan

Eesti passiga saab Jordaania viisa juba üle 10 aasta Jordaania piirilt. Kas lennuk maandub Aqabas? Kui nii, siis saad lennujaamast tasuta viisa, sest Aqaba on erimajanduspiirkond. Antud viisa on tegelikult lihtsalt tempel, millele mingid andmed juurde kirjutatakse. Sama viisaga võid viibida loomulikult kogu Jordaania territooriumil. Kui Iisraelist tagasi tuled, siis pead piirilt uue viisa võtma ja Aqaba juuurest sisenedes on see jällegi ilma rahata. Lisaks pead Jordaaniast Iisraeli minemisel maksma Jordaaniast lahkumise tasu, vist 5 dinaari. Iisraelist lahkudes pead veel neile ka oluliselt suurema summa maksma. Lennukiga lahkudes on maalt lahkumise tasu tavaliselt juba pileti hinna sees. Kui seda teil kuskil reisipaberites mainitud ei ole, siis küsige reisifirmast järgi. Kui õigesti mäletan, siis neid tasusid võeti Jordaanias ainult kohalikus rahas. Või siis eurodega makstes maksad piirivalvuri sel hetkel kehtestatud kursi järgi. Seega tasub Jordaaniasse jõudes juba lennujaamast veidi raha välja võtta, et need tasud, taksod jms saaks kohaliku rahaga ära maksta.

1
0

Tänan põhjalikku ja ammendava vastuse eest.

0
0

Ammani lennujaamas sai viisa osta piirilt, enne piirivalvuri juurde minekut oli valuutavahetus kassa, viisa maksis 20 JOD, äralendamisel ei maksnud midagi.

0
0

Tänan Fatima . Veel selline küsimus teadjatele , et kuidas lühiajalise viisa ostmine lennujaamas käib ? Kas vajalik mingi kohalik viisa ankeet täita ja lisada fotod või siis löövad nad passi ainult templi . Kuna absoluutselt puudub sellealaadne reisikogemus siis oleksin tänulik igasuguse info eest mis aitab riigi sisenemisel ja väljumisel vältida arusaamatusi . Tänan .

0
0

Lihtsalt löödigi tempel passi ei mingit probleemi , kõik lihtne, teenindus sõbralik.

1
1

Täpsustamiseks , et lennuki pardal tuli täita ankeet , mille stjuardessid jagasid laiali.....

1
1

tulin just nädal tagasi Jordaaniast ja Iisraelist,,viisa jah piirilt ja mingeid probleeme seal olla küll ei tohiks.

0
1

Iisrael lööb Jordaaniast Iisraeli sõites oma templi passi sisse ,nii et osadesse islami riikidesse enam selle passiga ei pääse.Informatsioon on vastuoluline ,sest on inimesi kelle soove mitte lüüa tempel sisse on aksepteeritud ja on inimesi kellele vastu nende tahtmist on tempel ikka passi sisse löödud. See probleem on just maismaa kaudu piiri ületamisel.

0
1

Novatoursi charterlennuga eelmine oktoober löödi Ovdas samuti kõigil templid passi, seega vahet ei ole kust sisened.

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased