Reis kuhugi Euroopasse juuli lõpus

Sellel aastal sai puhkus juuli lõppu ja soov ikkagi perega (2+2) kuskile Euroopasse reisile minna. Igalt pool on aga soovitus, et ärge te mingil juhul juuli lõpus küll sinna ja sinna puhkusele minge, rahvast nagu murdu, kõik on kallis jne ;) Eelmine aastal sai juunis käidud näiteks Baierimaal, 2 nädalat, rentisime auto ja sõitsime lihtsalt ringi, ise ja lapsed olime täitsa rahul. Mõtlesime, et sellel aastal reisiks Horvaatiasse, aga kui loed foorumeid, siis juuli lõpp pidavat seal ikka päris "hullumaja" olema. Kas kellelgi on mingit head soovitust paremale paigale või ei ole see Horvaatia mõte nii hull midagi?

Alates 1. augustist algas Horvaatias hullumaja, Itaalia turistihordid tekitasid korraliku ummiku.

Horvaatia kindlasti kõige parem sihtkoht Euroopas, kuhu augustis minna. Lennud 200€ nägu Finnairiga Dubrovnikusse ja lisaks meeletult ilusad vaated, superkliima ja randasid ei ületa. Ise olime 7-15 august aga rahvas küll palju ei olnud. ( olime külas nimega Tucepi ). Leidsime rannas alati vaba koha kuskil 2 tunniga. Aga see täiesti tavaline. Ja tänaval mahtus käima ka, seega rahvast oli täiesti normaalselt.

Juulis ja augustis on tõesti tipphooaeg aga see pole nii kole. Loomulikult on paljud hinnad siis tiba kõrgemad. Ööbimist ei saa õhtul otsida ja igale poole minnes pead natuke ette planeerima aga soojad ilmad ja selline meeldiv melu ja ööelu on ka midagi väärt. Kujuta ette promenaadi, kus kõik kohvikud on rahvast täis. Igal pool muusika, melu, sume öö... Päeval on soe vesi garanteeritud.


Olen enamuse puhkustest veetnud Euroopas just juuli-august ja lähen jälle.

Juulit ei oska kommenteerida, olin ise juuni keskpaigani horvaatias. Aga soovitan ka horvaatiat väga!! Eriti meeldis Hvari saar ja Plitvice rahvuspark. Nendesse minge kindlasti. Horvaatia on minul kindlasti yks lemmikumaid kohti nii terves maailmas, kui ka euroopas. Imeline loodus. 


Meie läksime Plitvice hästi vara hommikul, ja päevapeale oli päris palju hiina turiste kyll. Tasub minna hommikul, usun et siis pole hullu midagi. 

Olen mägede fänn ja juba aastaid olnud jaanipäeva aegu Alpides. Vahet ei ole kustpoolt läheneda. Vaatad kuhu mugavama ja odavama lennupileti saad. Pea igas külas basseiniala ja tõstukid mäkke. Võtke jalgrattad, sõitke ringi. Matkake nn klammides. Majutuse olen homeawayst või mujalt ette bronninud (lastega ei taha majutuse otsimisele aega raisata, eriti kui 2 autot inimesi).  Vahel avastanud, et ups, eile Saksas, täna Austrias. Saab minna ka Itaalia Gardalandi, Saksa Legolandi või Europa parki kui sõita viitsite. Bodensee ilus ja ka Ahvidemägi väärib külastamist. Jõeraftinguid on erinevatele tasemetele. Meil on välja kujunenud, et oleme ühes majutuskohas 2-max 3 ööd ja liigume edasi. Kõik sõltub laste vanusest ja reisimisharjumustes. Väikeste lastega planeerisime edasisōidu uneajale, Suurematega planeerime vahele lastele meeldivaid tegevusi ja kohti. 

Minu kogemused juulis-augustis Horvaatias või veelgi allpool on pigem olnud ebameeldivad suure palavuse tõttu. Lastele muidugi ainult soojas vees mulistada meeldib ja neile pole pidev liikumises olemine oluline.