Reis Kuldigasse

Kas keegi on käinud Kuldigas? Tahaks infot, kuidas sinna oleks kõige parem sõita nii, et ei peaks Riiast läbi sõitma. Milline tee oleks kõige otsem? Ja hea oleks head nõuanded selle kauni linna külastamisel. Tänud ette, kes viitsivad vastata :)

Paraku on nii, et kahte head asja korraga ei saa. Võta google maps lahti ja näed, et kõige otsem tee on läbi Riia. Kui ei taha linnast läbi sõita, siis on võimalus minna mööda riia ringi.

Riiat saab vältida keerates enne Riiat vasakule, kust näitab ka viit lennujaama poole (vist oli mnt A4).  Tee kulgeb Salaspilsi piirkonnas Daugava jõe äärest.

Tänud. Kui otse ei saa, siis tuleb ringi minna. Ja miks mitte :) Puhkusereis, aega on ja vaadata ongi rohkem. 

Riia linnal pole häda midagi. Sirge tee otse läbi linna, enne jõge paremale, üle silla ja peagi see kena Kuldigagi paistma hakkab. Muidugi võib ka suure tiiru ümber linna teha, kuid siis võiks Pärnu poolt tulles juba otse Bauskasse sõita, seal üle Lielupe jõe ja kohe paremale umbes 10 km ning sealt vasemale kena Rundale loss ning lossiaed üle vaadata ja sealt edasi Kuldiga peale mööda väga rahulikke teid.

Säti ennast siis jaaniööl kell 3 Kuldiga sillale, imetle Euroopa laiemat juga ja jookse koos lätlastega alasti üle silla!

Riiast saab läbi ja mööda mitmel viisil. Täiesti linna vältimiseks suur ring, otse minnes läbi kesklinna või kolmanda variandina läbi äärelinna marsruudil IKEA -Lubanas iela - Maskavas iela - Karla Ulmana gatve

Jaanipäeval oleks seal heameelega, aga reis ja elamine on broneeritud juuli lõpuks. 

Kui juba Kuldigasse minna, siis tasuks ära käia ka Ventspilsis. Sadamalinna promenaadid, korrastatud tänavad ja pargid, huvitavad lehma-skulptuurid, lilledest kellad, kalad, linnud jne, super liivarand, tegevust jätkub kõigile. 

Ventspils on tõesti tõeline kuurortlinn, oleme seal mitmeid kordi viibinud. Pikk liivarand, kaunis promenaad ja vanalinn koos oma kuulsate lehmakujudega. 

Jaaa, Ventspilsi on ka täiesti kavas külastada. :)

Kuldiga kivisild, Venta juga ja  Kuldiga mõis.  Südalinn on väike ja kompaktne. Läbi linna voolab majade vahelt Alekšupite jõgi. 


Kuldigast natuke põhja poole on Riezupite koopad.  Koobastesse saab sisse koos giidiga, päris huvitav elamus. 

Kui sõita Kuldigasse Tukums - Sabile  - Kuldiga.  Sel juhul jääksid te peale Cinevilla kinopark, koht kus on filmitud nii mõnigi läti film.

Pures on šokolaaditehas.

Sabile on tuntud oma viinamarjamäe poolest. Suvel pole marjad veel valmis, kuid väikseks jalutuskäiguks oleks see sobiv.