Reis Ukrainasse autoga mida vaja teada

Plaanime sõita Ukrainasse autoga, auto liisingus ja firma nimel, mina vastutav kasutaja, kas ma peaks midagi veel teadma. Korra käidud söjaperioodil Ukrainas kuid isikliku autoga. Nüüd soov minna suurema autoga (koos perega) , mida vaja, et auto pääseks läbi piiri ehk kas saab liisitud autoga sõita Ukrainasse või mitte. Oleksin tänulik kui keegi oskaks vastata.

Aga mida arvab see kellele auto kuulub? Ehk peaks sellest alustama.

8
0

Mida arvab liisingu firma? Või mida arvab auto nn omanik.

2
1

Enne sõda lubati liisingu autoga küll üle piiri. Loe sealt äkki on abi https://visitukraine.today/

1
1

Uuri jah omanikult (liisingult), kas tohib minna. Ilmselt tähtsaim, kas sõjapiirkonnas kindlustused ( Kasko / liiklus) kehtivad või mitte? Või saab midagi ise juurde osta.

1
0

Ma siin nagu mingit infot auto tüüpide kohta ei näe. Ei ole kirjas autode kohta seal midagi.

0
1

Tiit1977 mis firma liisingul oli?

0
0

Ingemar K-R, Luminori liising oli. Sa võid sealt ka uurida https://dpsu.gov.ua/en/lead/ või saatkonnast küsida. Minu teada tuleb autole Ukrainas teha lisakindlustus, Eesti roheline kaart seal ei toimi.

0
0

Autot liisiv firma peab sulle tegema notariaalse kinnituse, et auto on antud sulle tähtajaliseks või tähtajatuks kasutuseks. Parem, kui tähtaliseks. Sel juhul ei tohiks piiriületusel mingeid probleeme olla. Liisingufirma ise seda notariaalset kinnitust ei saa anda. Reisikindlustus tuleb samuti kasuks.

0
0

Vahepeal uurisin ja sain info, et kasko Ukrainas ei kehti olenemata kuhu piirkonda sõidad.

1
0

Meie ei hoolinud liisingust üldse kui möödunud aastal käisime, ei tulnud selle pealegi. Teadsime et kasko ei kehti. Aga peale seda kui meid oli juba kolmas hambuni relvastatud patrull kinnipidanud ja dokumente kontrollinud ja sõidu eesmärki küsinud läks meil isu ära seal riigis ringi sõita. Kuni sõda kestab liikuda küll saab, aga on ohtlik. Järgmisel päeval tabas linna kus me olime venelaste mürsk ja see oli ju kaugel, Lviv.

5
4
Lennupakkumised
Reisikaaslased