Reisikindlustus rasedale (enne 28 nädalat)

Tere,


Plaanis minna Küprosele puhkama nädalaks ja otsin reisikindlustust, mis kataks ka rasedusega ette võivaid tulla  probleeme. Võrreldes erinevaid pakkumisi siis leidsin ainult kaks firmat, mis pakuvad raseduse reisitõrget. Bupa Global ja Seesam. Bupa Global kindlustusmakse on päris krõbe, kuid kindlustuskaitse ja hüvitisemäärad ka kõige suuremad. Kuid tegemist ei ole Eestis tegutseva ettevõttega (vähemalt mina ei suutnud tuvastada) ja seda vahendab Iizi. Kas kellelgi on olnud selle firmaga kogemusi kui reaalne kindlustusjuhtum on toimunud.
Teine on Seesam. Seal oleks nagu rasedale reisitõrge kaetud, kuid meditsiiniabikulud reisil tekkivate komplikatsioonide tõttu on rasedal vaid 5000€. Samuti googeldades siitsamast foorumist, siis inimestel on olnud Seesamiga kindlustusjuhtumi korral üsna negatiivseid kogemused.
Et kas on Eestis veel seltse, mis rasedal reisitõrget kindlustavad ja kuidas on olnud kogemused eelpool nimetaud Seesami ja Bupa Global seltsidega.

Tänan juba ette vastuste eest

Minu kogemus IHI Bupaga on positiivne, tõsi, 10 aasta tagune. Käisime abikaasaga Balkani reisil, 6. raseduskuul, ja Serbias tekkis vajadus arsti juurde minna. Arve tasusin kohapeal, skaneerisin kviitungi ja Bupa kandis nädal hiljem raha üle.

Reisikindlustuse ostmisel ei peaks olema mingilgi moel määravaks see, kas tegemist on Eesti firmaga. Enamus neist ei ole Eestis tegutsevad.  Suur rahvusvaheline firma on minu jaoks palju kindlam valik.

Loe paari kogemust eelmise aasta teemas https://trip.ee/foorum/uldfoorum/reisikindlustus-rasedale


Kuna just eelmine kuu puutusin asjaga ise jälle kokku, siis selle tulemuseks oli see, et võtsin tavapärase ERGO reisikindlustuse otse nende kodukalt. Kui aus olla, siis ma Iizi lehel neid kõige odavamaid ei hakanud väga analüüsima, sest enamasti on seal ikka mingi "aga" kuskil sees.
ERGO tingimustest lugesin raseduse kohta välja ainult ühe välistuse "raseduse ja sünnitusega seotud meditsiiniabi kulu (v.a rasedusega seotud tüsistused, mis on ilmnenud esmakordselt reisi ajal, pärast kindlustuslepingu jõustumist);"

Ehk selle järgi kõik, mis ei ole otseselt seotud sünnituse endaga ongi ju enamasti mingid tüsistused ning need kaetakse antud lepinguga vastavalt valitud katte määrale.

Dante, eeldamine on kõikide p***seminekute ema, mina seda ei julgeks rasedale soovitada. Enne tasuks Ergost järgi uurida. 

Eeldamise osas olen täiesti nõus ja sellepärast ka tegelikult helistasin ERGOsse ja vestlesin sealse reisikindlustuse inimesega. Unustasin seda eelnevalt mainida.

Neil oli seal kuskil (telefonis oli, webibrauseris ei õnnestunud leida) eraldi välja toodud reklaamlause "Kindlustame rasedaid" . See mul küsimuse tekitaski, et kas on mingi eraldi pakett veel rasedatele. Tuli välja, et ei ole, kehtivad standardsed tingimused ja ainus erisus, millega arvestada on p.2.3.2.

Dante, kas oled kindel, et katab ka enneaegse sünnituse ja vajadusel haiglakulud nii emale kui beebile? Meenb Türgis sündinud beebi lugu ja kuidas pool Eestit talle raha korjas...


Ise samas olukorras olles tegin Bupa kindlustuse. kasutama õnneks ei pidanud, aga mitte ka pead vaevama, mis on kaetud ja mis mitte...

Ega ei ole kindel, kui sa nii küsida ja must-valgel kirjas pole. Mul endal lihtsalt pole hetkel see case väga tõenäoline. Aga eks siis kindluse saamiseks tuleks ERGOsse kirjutada ja saada kirjalik (telefoni konsultatsioonil on see halb omadus, et ei jää head jälge maha) kinnitus, kas enneaegne sünnitus on tüsistus või mitte.


Kokkuvõtvalt (enda jaoks) - kui tiksuvad juba "finišilähedased" nädalad, siis võtta raseda eripakett sellelt, kes seda pakub. Minu case'i puhul on veel "finišini" aega, sellest ka ERGO valik.