Reisimarsruut Tais

Tere,

Lähen esimest korda kaheks nädalaks Taisse ja koostan marsruuti. Hetkel on planeeritud reis selliseks:

  1. Bangkok (1 öö)

  2. lennukiga Krabisse (1 öö) -

  3. kl 9 praamiga Phi Phi saarele (2 ööd) - seal tahaks viewpointis käia, suured pidutsejad me pole, seega ei näe mõtet kauem olla seal.

  4. 11:30 praamiga Koh Lantale (2 ööd) - see pidi olema rahulik saar ehk midagi meile, aga kuna kaks nädalat tundub nii lühike aeg, siis kauem ei raatsi ka seal olla. Seal tahaks snorgeldamas käia ja selle nelja saare tuuri teha.

  5. Ao Nang (2 öö) - seal tahaks võtta tuuri: 5km raftingut, 30 minutit elevandiga, kose külastus ja ahvide koobas.

  6. Khao Sok (3 ööd) - ühe öö nendes parvmajades. Sealt Surat Thani lennujaama, tagasi Bangkokki, öö seal ja tagasi koju.

Kas peaks ehk milleski loobuma ja pikendama ülejäänud kohtades olemise aega, et terve reis ei oleks kuskile kiirustamine??? Samas ei suudaks nagunii terve päeva rannal lebada. Kui nii kaugele sõit ette võtta, siis ikka käia ja vaadata... Kunagi tahaks Bangokis ka pikemalt olla ja sealse kultuuriga tutvuda, aga mitte seekord.

Mis te arvate?

PhiPhi - 2 ööd. Arvan, et see on piisav. Tegelikult oled sel saarel 1,5 päeva, sest peale teist ööd läheb Sul juba 11.30 praam (ise läksin samaga Ko Lantale). Kui saabud, siis esimene pool päeva siis käi ära view pointil, jaluta randades ja vaata niisama ringi. Kindlasti soovitan ikkagi uurida ka seda, et mida ööelu pakub.
Teisel päeval tasub võtta siis ikkagi mingi saarte tuur- maya beach nt.

Ao Nang- 1,5 päeva nagu aru saan. Ka meie olime seal 1,5 päeva. Pool päeva tutvusime Ao Nangiga - jalutasime, sõime ja õhtul vaatasime mis ööelu pakkus, võtsime ka massaaži. Täispika päeva veetsime me Railays- käisime piirkonna jalgsi läbi, rannas, ronisime, matkasime. Mõnus oli. Õhtul taas Ao Nangis käisime ringi ja siis peale teist ööd hommikul läksime minema. Meile ausalt piisas sellest. Ao Nang rand ei olnud midagi väärt. Samas väljas süüa ja jalutada meeldis.

Lanta. Oled tegelikult seal ka 1,5 päeva. Mis kell läheb praam, kas õhtul või hommikul? Lanta jaoks 1,5 päeva on liiga vähe. Meie esimesel poolel päeval rollerit ei võtnud. Võtsime kaheks järgmiseks täispikaks päevaks. Meie olime kohal kaks täispikka päeva ja 2 poolikut päeva. Sõitsime rolleriga väga palju.

Khao Sok. Ei oska miskit selle kohta öelda. Meil on reisi lõpus 4 ööd (ehk 3,5 päeva) Patongis. Minule, kes ma rannas ei viitsi vedeleda ja ööelu ka vaid korraks vaatan, oleks olnud seal 3 ööd suht piisav.

Bangkok - kui soov meeletult shopata ja ringi käia, siis reisi lõpuks jätta on väsitav. Ma ei ostnud Phiphilt, Ao Nangist ja ka mitte Phuketilt mitte midagi, mõtlesin, et jätan selle shoppamise Bangkoki peale, aga sinna jõudes ei viitsinud enam sellega tegelda, kaup tundus kallis, neid asju seal ei olnudki mida saartel oli jne. Peale selle oli õhk nii saastatud, et ei tahtnud seal mööda vaatamisväärsusi ka käia. Bangkoki vaatamisväärsused vaata kohe reisi alguses ära- kui ajagraafik nii sobib. Meil ei sobinud.

Ma praegu ei hakka üle vaatama, äkki keegi teine oskab paremini nõu anda. Kas poleks mõttekam - Bankok-Krabi-Lanta-PhiPhi-Ao-Nang-Khao Sok-Bangkok?

Aitäh nii põhjaliku ja asjaliku kommentaari eest!

Praamipiletit Lantalt tagasiminekuks ei ole veel ostetud, seega otsustasime Ao Nangi mõneks järgmiseks reisiks jätta ja selle aja Lantas olla. Elevandi sõitu saab Khao Sokis ka teha ning loodetavasti ka raftingut.

Lilleke,kus või kuhu te Phiphil rolleriga sõitsite?seal pole ju teidki ja 2 päeva jooksul ma ei näinud ühtegi...

Poegkaru, tänan. Parandasin vead ära, lõigud olid sassi läinud. Rolleriga olime Lantal. Kogemata kirjutasin phiphi lõiku selle info.

Pole hullu. Arvasin et mul jäi mingi jupp saarest nägemata...

lillekke, see on hea, et sa oma muljeid jagad aga mul on tunne, et sinu teadmised on siiski pinnapealsed. Ao Nang ja Krabi ümbrus on ikka natuke rohkem, kui Railay rand. Seal on mitmeid asju mida inimesed vaatavad, buddad, templid(või kuda neid iina asju kutsutakse), kuumavee "jõgi" , koopad, saare tuurid. Isegi Krabi turg on vaatamist väärt. Phuketi poole sõites on igatsorti rannakesi. Kui võrrelda Lantaga, siis Lanta küla vs Ao Nang, kell kümme on lights off :) . Ao Nangis saad vähemalt ViruValge koksi ja Alecoqi õlut. Kiirjooksuga niisama linnukesi kirja panna on suht mõtetu, milleks seda vaja? Teiste ees eputamiseks? Ma ei saa sellest tripist hästi pihta, tulete Krabisse, sealt lähete Phile ja siis tulete seal Lantale ja siis uuesti Krabisse(Ao Nangi) ja siis Soki? ilge tiirutamine ju, teil puhkamiseks aega ei jäägi, transfeerid võtavad ju ka oma aja, osad keeravad terve päeva pekki. Kui juba kihutamiseks läks, siis Krabi(Ao Nang) edasi Phi ja sealt Soki. Lanta on mõtetu punnitamine, eemal ka teistest, parem põigake enne Soki Phuketilt läbi. Kuigi olen ise Bangkoki vältinud, on ka seal mitu päeva käimist.

Punkel. Nõus, ongi pinnapealne. Küsija on kava üles ehitanud nii, et 2 ööd igas kohas olla tähendabki seda, et saad vaid kiire ülevaate. Ka meil oli sama plaan/reis ja minule see esimeseks reisiks sobis st kogu aeg teel olla. Seljakott oli ka olematu, seega aega ei kulunud asjade pakkimisele, et taas edasi liikuda. Järgmine kord olen rohkem paiksem ja uurin konkreetset väljavalitud piirkonda rohkem. Sellelt ülevaatlikult reisilt jäi miskit silma, mida tahan rohkem vaadata.

Ao Nangis olimegi vaid 2 ööd (1 täispikk päev) ja sellega ei annagi suurt midagi ette võtta. Ka küsijal oli sama plaan- 2 ööd. Mulle esimeseks reisiks sobis ka kiire sõit Railayle. Krabi lennujaama maandusin, aga Krabi townis ei käinud. Seega jäigi vaid Ao Nang beach, jalutamine, mõned söögid joogid, massaaž ja Railay.

Lanta on vaikne. Esimene õhtu oli väga harjumatu, sest kell 20.00 oleks võinud vabalt ära magama minna. Samas ei peagi reisi kõik päevad olema pidu varajaste hommikutundideni. Vahelduseks oli väga mõnus seda vaikust nautida ja saar sai ka suht põhjalikult läbi sõidetud. Maitse asi :). Mulle meeldis.

Õige jutt on ka see, et sõit ühest kohast teise võtab suhteliselt palju aega. Näiteks meil Lantal Phuketile läkski peaaegu terve päev (hommikust õhtuni).

Ka mina ei saa sellest marsuudist aru.
Mina veedaksin kaks päeva Bangkokis, eriti kui ei ole enne aasia suurlinnas olnud. Käiksin vaatamas templeid, linnaelu, turgu. Seejärel läheksin Krabile (mis mulle meeldis tunduvalt enam kui Phuket). Kui aega siis külastaksin sealt kuumavee allikaid džunglis, koopaid, teeksin nelja saare tuuri kui on soovi rohkem randu näha. Seejärel siis võiks minna Phi Phile, kus meie veetsime 4 päeva. Lihtsalt nii mõnus oli. Käisime snorgeldamas jne. Seal on randu ja trippe küll millega oma aega sisustada. Sealt siis läheksin otse Khao Soki või siis sõidaksin laevaga Phuketisse, mis sobiks paremini marsuuti ja sealt siis edasi Khao Soki. Seda kas ma jõuan Phuketisse ja kui kaua ma seal jõuan olla vaataksin ma jooksvalt kohapeal.

Jessica ole mureta Koh Lantal on ilusasti elevandid samuti olemas, mingi isegi ÖKO Farm nagu nad seda ise nimetasid, väga mõnus oli just mööda saart ringi sõita rolleritega (oma olemuselt selline veidi hipiliku hõnguga)! Hääd reisi!

Väga palju sõltub sellest, mis kellelegi huvi pakub. Me olime mõlemad täiesti pettunud PhiPhi saares. Teadsime küll, et märksõnad on "peod" ja "turistid", aga saarel toimuv möll oli ikka täiesti üle võlli. Meile ka meeldib õhtul õlle või kokteili libistada ja niisama tsillida - aga PhiPhi pööras õhtuks täitsa koledaks joomaurkaks. Ringi tuigerdasid öökivad purupurjus noorukesed (ma ise olin siis alla 30:), tühjad pudelid ja okse ääristasid tänavaid ja igast suunast röökiv muusika tegi kurdiks. Saare rannad pole üldse erilised. Ilusam neist oli teisel pool saart, kui teha lühimatka üle mäe sadamast teisele poole saart. Maya beach - tahtsime minna, aga kui nägime ma sukeldumipaadilt seda rahvamassi ja randa lükatud paatide arvu, läks tahtmine ära. Toda piltidelt tuntud ineilusat randa ei paistnud masside vahelt väljagi.
Eriti kole oli varahommikul sukelduma minnes astuda mööda okseloikudest. Samal ajal magasid tänaval ületarbinud noormehed ja tütarlapsed. Väga inetu vaatepilt.
Sukeldumine oli seal muidugi väga kihvt. Käisine vist 4-5 korda ja väga ilus oli - nii päeva- kui öösukeldumisel.
Majutust tasuks võtta keskusest eemale, muidu ei saa selle lärmi ja muusika sees magada. Me olime kahes erinevas kohas - üks sadamast eemale piki randa, kallim koht. Ja siis hiljem peaaegu mäe jalamil, keskusest samuti eemal.

Bangkok väärib enamat kui 1 p. Näpista vähemalt üks lisapäev sinna. Vaatamist seal jagub.
Ao Nang - olime 1,5 p, niisama puhkasime pärast pikka lendu. Meenuvad head toidukohad.

Tip4...sa vist Phiphil sattusid sinna poole ikkagi kus peod ja mõll.Käisin ise kah seal ja üle poole tunni ei kannatanud.Pole ju normaalne kui seistakse jalgupidi vees ja tehakse suitsus jne.Minule jättis just Phiphi hea mulje (kuigi eelarvamus pidude ja möllude kohta oli suur).Sest sattus hotell hoopis teise ka kanti ja oli väga rahulik ja mõnus.Või siis lihtsalt juhtus....

Olime just vahetult enne aastavahetust 5 ööd-päeva PhiPhil pikali ning sellist "oksetralli" nagu Tip siin värvikalt kirjeldas, küll ei näinud! Ka Full Moon Party ööl, 25. detsembril, ei tehtud seal miskit üleloomulikku pauku - pigem ikka tavaline tants ja tagaajamine nagu igalpool mujalgi... Saare väiksuse tõttu on kogu aktiivne ööelu ja enamus hotelle koondunud suhteliselt väikesele alale, mis tekitabki sellise tunde, kus ööl ja päeval vahet ei ole, kuid nii nagu eelnevas kommentaaris kirjeldati, on võimalik leida ka vaiksemaid kohti, kus rahulikult rannabaaris õlut libistada või ilma suurema kisa ja kärata hotellis ennast välja magada!

Long Beach Phi Phil jättis väga hea mulje, kuigi sinna saamiseks peab veidi turnima või siis minema paaditaksoga mööda vett! Maya Bay rand ise pole tõesti teab mis vaatamisväärsus kuid ümber nurga Phi Leh laguunis paadiga vedeleda ja ujumas käia on vägagi OK!

Tänaseks oleme juba 5 päeva Samuil olnud ja peab ütlema, et see Krabi kant (Ao Nang, Railay, PhiPhi) jätsid küll märksa vingema mulje, kui Samui! Ka meil oli esialgu plaanis Lanta sisse võtta, kui hea et seda ei teinud, sest üle 2 päeva jälle kohvrid näppu oleks lihtsalt liiga palju olnud!

viinaonu, Samui on mini Phuket. Minge ikka sõitke natuke ringi ka, siis ehk saate pihta. Ainuke mida Samuil ei ole, see on snorgeldamine, võibolla, kui on vesi "väga õiges" kõrguses ja põhja ülesse ei keera, ehk siis on ka mingi läbipaistvus olemas.

Kasutan juba olemasolevat teemat ja uurin täpsemalt Khao Sok-i kohta. Kas ma saan õigesti aru, et mõistlik on sinna oma käe peal mingi transpordiga kohale sõita, bronnida endale pargist väljaspool ööbimine ja siis kohapealt võtta erinevaid päevatrippe? Samas netis inimeste reisikirju lugedes jääb mulje, nagu oleks pakkumisel ka paaripäevaseid trippe, mis juba sisaldavad ka ööbimist pargi territooriumil. Kuidas siis on? Ja kas jõulude ajal (jah, mõtlen juba nii kaugele ette :) ) on mõtet jääda lootma kohapeal ööbimise leidmisele või oleks mõistlik see enne bronnida?

Meil minek Taisse märtsis ja bronnitud kaheks ööks Khao Soki. Öömaja hinnad soodsamad kui Ao Nangis ja hetkel on küll veel saadaval suht palju. Ma bronnin alati kõik ette, lihtsam ning ei pea ukselt uksele aega raiskama.
Plaan Ao Nangist kohale minna. Transpordi saan ehk tänavalt putkast osta ja päevase tripi koos järve paadimatka, maaaluse tunneli ja dzunglimatka ostaks kohapeal. On keegi kasutanud sealset kohapealset trippi ja kas on võimalik ning mõistlik privaat trippi võtta või hoopis koos ööbimisega täispakett otse Ao Nangist?

Seega sa Anni plaanid osta kohapealt mitu ühepäevast trippi? Saan õigesti aru? Kuna ööbid kaks ööd seal?

Ei, plaanis oli ühel päeval peale lõunat kohale minna, öömaja juurest võimalik võtta tuure. Teisel päeval võtta pikk päevane tripp ja õhtul puhkaks sööks-jooks-lebotaks ja järgmine hommik kuidagi tagasi Ao Nangi. On see hea mõte? Ühte päeva tundub, et jääb liiga palju.

http://www.khaosok-treehouse.com/tours.html Võtaks siit selle kuuenda tripi, tundub igati ahvatlev.