Reisimine lemmikloomaga

Tere, selline mure. Plaan minna Tartust Berliini. Vaatasin, et Ecolines-is on väga head pakkumised, kuid loomi nende bussidega vedada ei tohi. Nimelt on meil tuhkur. Mis võimalusi on reisida loomaga Berliini? Lennukiga läheks asi vist väga kalliks...

Kolimise mõttes kaasa? Või reisile kaasa?

kolimise möttes. ükski bussifirma loomi vedada ei luba, nii palju kui ma uurinud olen. lende teeb airbaltic...aga neil on lubatud pagasikaal väga väike...

Loomaga saab reisida küll - eelkõige muidugi lennukis, kui just oma autoga sõita ei taha. Berliini kohta ei tea, aga näiteks Estonian Airil maksab väiksema lemmiklooma transportimine lennukisalongis 50 eurot üks suund. Minu kiisu reisib septembris Brüsselisse.

Lemmikloomaveo tingimused on lennufirmades erinevad, nagu ka tasud. Lemmiklooma ei arvata tavalise käsipagasi hulka ja etma vedu maksustatakse miu teada kõigis firmades eraldi. Vt allolevalt ka p 8.9.3. Ehk siis täpsema info saamiseks uuri konkreetselt lennufirmalt. Bussi peale minu teada loomi ei lubata.

Air Baltic´u kodulehelt: 8.9 ANIMALS

8.9.1 If we agree to carry your animals they will be carried subject to the following conditions:

8.9.2 You must ensure that animals such as dogs, cats, household birds and other pets, are properly crated and accompanied by valid health and vaccination certificates, entry permits, and other documents required by countries of entry or transit failing which, they will not be accepted for carriage. Such carriage may be subject to additional conditions specified by us, which are available on request.

8.9.3 If accepted as Baggage, the animal, together with its container and food, shall not be included in your free Baggage allowance, but shall constitute excess baggage, for which you will be obliged to pay the applicable rate.

8.9.4 Guide dogs together with containers and food accompanying Passengers with disabilities will be carried free of charge in addition to the normal free baggage allowance, subject to our Regulations, which are available on request.

8.9.5 Where carriage is not subject to the liability rules of the Convention, we are not responsible for injury to or loss, sickness or death of an animal, which we have agreed to carry unless we have been negligent.

8.9.6 We will have no liability in respect of any such animal not having all the necessary exit, entry, health and other documents with respect to the animal's entry into or passage through any country, state or territory and the person carrying the animal must reimburse us for any fines, costs, losses or liabilities reasonably imposed or incurred by us as a result.

jaa, seda airbalticut ma lugesin. loom läheb käsipagasi alla nii öelda. aga mis mind selle juures häiris, et salongi vöib vötta inimene ühe pagasi kuni 5 kg ja registreeritud pagas 20 kg. seda köike on natuke vähevöitu. sest kui loomapuur juba ise on pagas, kuhu panna siis läpakad ja fotokad ja muu selline kraam. airbalticu oli iga viies lisakilo juba lennujaamast ostes 75 eurot. ma ei julge möeldagi, mis see summa löpuks kokku tuleb. ümmarguselt 100 eurot lend, 50 eurot loom jne jne

Oot, läpakad ja fotokad paned ju käsipagasisse. Lisaks tuleb loomapuur. Loomapuur võib, aga ei pruugi olla salongis - suuremaid loomi nt pannakse eraldi. Aga loomapuur EI ole käsipagas. Vaata veel p 8.9.3.

Kas Sa AB-sse helistasid ka ja uurisid? Tõsi, looma eest maksad eraldi, EA-l nt 50 euri. Ma ei oska küll öelda, aga kolimisel kannatab selle vast ära (sügavalt isiklik arvamus). See kõik peaks ju kolimise ettevalmistamisel olema põhjalikult läbi mõeldud. Lisaks on alati võimalus minna nt autoga. Või rongiga (kuigi siit Saksamaale annab ringiga sõita).

Rahu ja loe seda ka nt: http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=65&t=2781 Vs seda: http://www.vm.ee/?q=node/4831

Ma tegelikult ei kujuta ette, mismoodi on võimalik oma lemmiklooma "pakkida" kuskile bussi pimedasse pagasiruumi. Olgu ta kasvõi lendorav.

booking house'is on selline lause: Käsipagas Teie ja kaasreisijate ohutuse ja mugavuse tagamiseks tohib iga reisija pardale võtta vaid ühe ühiku käsipagasit, mille kaal ei tohi ületada 5 kg. see tähendab siis seda, et loomapuur tuleb juurde ja selle eest tuleb circa 50 eurot maksta? samas traveleurope pakub samale lennule odavamat piletit ja puur ei lähe eraldi tasu all. sellest ma ei saagi aru, kuidas on ühe ja sama lennu puhul eri firmadel erinevad tingimused. üldiselt ma ei ole päris kindel kas lendamine on rahaliselt köige parem variant, oleks mingeid alternatiive? bussidega ei saa, see on selge ja tött-öelda loomale ka päris karm. ronge nagu tundub eestist samuti ei sõida. aga kas ei ole mingeid car sharing lehekülgi nagu mujal euroopas?

Lemmikloomal on nn lemmikloomapilet ja ilma selleta sind koos lemmikuga lennukisse ei lasta. Lisaks see asjaolu, et ühe lennuki peale on lubatud max 2 lemmiklooma. Lemmikloomapiletit ei saa online osta, küll aga on nii AB kui EA kinnitanud lemmikloomapileti saadavuse kiiresti e-maili teel. AB puhul on hea see, et kui on jätkulend, siis maksad lemmiku eest 1x ehk siis Tallinn-Riia-Berliin on kõik justkui 1 ots. Ja lisaks veel see, et lemmikuga reisides ei saa teha online check-in´i, isegi siis kui pilet on edasi-tagasi ostetud ja lemmikloom reisib ainult ühe otsa.

Keegi viskab autoga Varssavini, sealt rongiga Berliini.

Unusta ära mida kirjutab sulle bookinghouse ja traveleurope. Loevad lennufirmareeglid millega lendad. Loomi saab lennukiga vedada kahte moodi: PETC ehk siis pet in cabin (loom salongi kaasa) ja AVIH ehk animal in hold (läheb lennuki lastiruumi) Tavaline reegel on see, et loomad koos puuriga alla 8kg saab võtta lennukisse salongi kaasa, mis üle läheb lastiruumi ja sellest tuleb ka hinnavahe. Air Balticul on PETC ka 8 kg samuti ka käsipagasi limiit. Aga minu teada närilisi ei või lennuki salongi turvakaalutlustel võtta ehk siis neid saab transportida ainult AVIHina. Rohkem informatsiooni leiad siit: http://www.airbaltic.com/public/lemmikloomad_airbaltic_lendudel.html?highlite=bG9vbWE=

Igaks juhuks tuletan meelde, et ka tuhkrul peab reisimiseks olema mikrokiip, europass ja selles kirjas kehtiv marutaudivaktsiin. Kui bussile tuhkrut ei lubata, siis jäävadki reisimisvahenditena lennuk, auto ja rong. Tingimusi konkreetse sõiduvahendiga looma transportimiseks peaks küsima kindlasti vedajalt, mitte jututubadest, sest reeglid muutuvad... Kindlasti tuleks firmast info küsida e-maili teel, et oleks võimalik seda hiljem ka tõestada, et reeglid sellised olid, sest telefonivestlused ei ole siduvad.

Väga huvitav...Küülikut vöib salongi vötta, kuid närilisi mitte. Küülik on näriline. Tuhkur kohe kindlasti mitte. Väga loogiline... Tal on mikrokiip, europass ja kehtiv marutaudivaksiin olemas muidu, see ei ole probleem. Tahtsin pigem teada, kas on veel alternatiive peale lennuki, aga tundub, et ei olegi.

Ju siis sellepärast, et küülik on suur näriline, keda on võimalik kerge lennukis kinni püüda. Hiir, hamster läheb kuhugi auku, pilusse plehku ja võib põhjustada nt. juhtmeid närides suuri ohuriske.

Arvatavasti vist tuhkurit ei lubata salongi võtta haisuriski pärast. http://www.petcenter.lv/ee/home/dzivnieki/151/

Küülik ei ole näriline. Küülik kuulub täitsa omaette suguseltsi, aga seda lihtsalt informatsiooniks. Päris pisikeste närilistega on see probleem, et nemad lihtsalt ei kannata rõhuvahesid lennukis ja suure tõenäosusega saavad hukka. Selle pärast nendega pole mõistlik lennata. Kõik lennufirmad ei luba ka küülikut lennuki peale. Kuna EL-sisesed reisimisnõuded on eelkõige mõeldud koerale, kassile ja tuhkrule, siis kiputakse seda automaatselt neid üle kandma ka teistele loomadele (olen kokku puutunud olukorraga, kus nõutakse marutaudi vastu vaktsineerimist meriseale ja küülikule, kuid neile mõeldud marutaudivaktsiini vähemalt Eestis kindlasti saadaval pole). Alternatiive ju on - kui lennuk ei sobi, siis jääb veel auto ja rong :) Päris palju on inimesi, kes liiguvad autoga Eesti ja Berliini vahet, tuleb nad vaid üles leida ja paluda teenena loom autos kaasa võtta.

Lihtsalt tagasisideks minu kiisu reisist Brüsselisse.

Kiisu transpordiks sai soetatud vastav kandekott ja ostetud Estonian Air´i loomapilet. Kassi saab edukalt võtta salongi (PETC - animal in cabin). Pöörake tähelepanu kandekoti / puuri mõõtmetele! Infot EA osas: http://estonian-air.ee/en/travel-information/before-the-flight/passengers/pets/

Minu juhtumi puhul oli Estonian Air vahetult enne mu reisi täiendanud oma loomapuuride mõõtmete nimekirja Embraeri jaoks sobilike mõõtmetega ja minu kandekott päris kõikide mõõtudega kokku ei sobinud. Vahepeal jõudsin EA-ga juba suhtelielt tülli minna, lõpuks lihtsalt ütlesin, et mu kandekott on painduvast materjalist ja ma saan selle vajadusel istme alla lükata.

EA-l maksab loomapilet jätkuvalt 50 euri, kui loom on salongis. Salongi kaasavõetava looma puhul on ka kaalupiirang, nimelt ei tohi loom ja puur kaaluda kokku üle 8 kg.

Check-inis sooviti näha kassipiletit ja kassi passi. Pardakaardil oli kirjas, et animal in cabin:) Pardakaart oli muidugi minu, mitte kassi oma.

Lennukisse istudes öeldi mulle, et ma ei pea puuri istme alla panema ja tohin teda süles hoida. Ainult paluti, et ma kassi puurist ikkai välja ei võtaks, äkki see teistele reisijatele ei meeldi:) (mitte et mul selline mõte oleks olnud). Lisaks kassile oli mul käsipagasina kaasas käekott ja väike kohver. Probleeme käsipagasi kogusega ei tekkinud.

Kass käitus reisi ajal väga ilusti. Natuke nuttis, kuid üldiselt oli reis sujuv ja murevaba. Stjuardessid olid väga abivalmid ja toredad, pakkusid kiisule vett jms. Kokkuvõttes oli igati mugav ja hea sõit, ei ole millegi üle nuriseda. Vajadusel sõidame Tibuga veel:)

Tere! Ma olen oma kiisuga juba paar korda lennanud, kuid seni on tal olnud puur, mis tegelikult ei mahu lennukis eesmise pingi alla. Seni on mind kuidagi nurumisega läbi lastud, kuid üks stjuuardess konkreetselt hoiatas, et sellise puuriga saadetakse loom alla pagasisse. Nüüd seisab aga taas lend ees ja ma ei julge jätta asju õnneliku juhuse hooleks, seega olen meeleheitlikult otsinud sobivates mõõtmetes puuri- paraku tulemusteta. Niisiis minu suur küsimus- KUST LEIDA KABIINI KAASA VÕTMISEKS LUBATUD SUURUSEGA LEMMIKLOOMA PUURI? Kõik mida eri lemmikloomapoodises olen uurinud on olnud lubatust suuremad! Väikseim plastikust puur, mis ma seni olen leidnud on 48-30-28cm, ja ArBaltic lubab konkreetselt vaid mõõtmeid 55-40-20, see viimane number on just see, mis tekitab probleeme. Muude mõõtmetega puure on saada küll. Pehmeid käekotte jmt on ka pisemaid, kas kellelgi on ehk pehme kotiga kogemusi? Niisiis, palun soovitusi, nõuandeid, abi. Ette tänades,

Pehme kandekott on ju täiesti ok, milles küsimus.

Kassiga reisides päris kõik lennufirmad pehmet kotti heaks ei kiida, sest nende väide on see, et kass võib selle oma küüntega ära lõhkuda. Samas peaks kass/koer saama selles nn kotis või puuris ka vabalt püsti seista. Selles mõttes on 20 cm kõrgust absurdne. Ise olen koertega AirBalticuga väga palju lennanud ja pehmet kotti ei ole kunagi mõõdetud, kuigi mõõt on oluliselt kõrgem kui lubatud.

Mina olen oma kassiga lennanud juba aastaid ja korduvalt, alguses kasutasin ka 25 cm kõrgusega transpordikasti (selle leidmine oli juba omaette ooper), kuid kui EA muutis kasti lubatud kõrguse 20 cm peale, siis sellist transpordikasti enam leida ei õnnestunud ( va väikeloomade oma, kuhu kass enam sisse ei mahu) ja ostsin pehme koti. Samas on tõepoolest nõue, et loom peab saama kotis või puuris püsti seista, mis on täiesti absurdne. Olen lennanud erinevatel liinidel ja probleeme pehme kotiga pole tekkinud ( olen kohe broneerides edastanud info, et kass reisib pehmes kotis, kord ammu EA-ga läks vaidluseks sellel teemal, aga ettenägelikult oli mul broneering välja prinditud ja kaasas ja sellest ajast peale olengi selle kinnituse igaks juhuks ka prindituna kaasa võtnud). Kotti on paar korda kaalutud, seega kui loom üle lubatud kaalu ( osadel lennufirmadel 5 kg, osadel 8 kg), võib probleeme tekkida. Mulle tundub, et kotis on tal ka oluliselt parem olla, kui plastikust puuris.

Minu Tibu reisis EA Embraeriga (puuri / kasti kõrguse nõue 20 cm) sellises pehmest plastikust kandekotis: http://www.crazypaws.net/en/p-ca-01.html. Koti saime Eestis PetCenter´ist. Kuigi kandekoti kõrgus on lubatust suurem, on kott painduv ja sain selle kenasti paigutada eesoleva istme alla. Tõsi, kott veidi paindus - aga materjal ongi painduv. Tibule kott täitsa meeldib, saab seal ka püsti seista (ta on väiksemat sorti siiamitüdruk).