Reisiplaan - Rootsi kaudu legolandi

Koostasin reisiplaani, et sõita suvel autoga läbi Rootsi Taani legolandi. Mõtlesin seda plaani Teiega jagada ning äkki on mingeid soovitusi anda reisi osas või on tulevikus kellelgi sellest plaanitoorikust kasu :)

START
Reisijad - kaks täiskasvanut ja kaks last(3a ja 7a)
Pühapäev 14. juuli kell 18 Baltic Queen
pileti hind 118€

Esmaspäev 15. juuli, kell 10 Stockholmis.
Stockholmist Kolmardenisse on u200km
Umbes kell 13-14 jõuab sihtpunkti.
Loomaaia külastus (safari ja okenaariumi ei lähe)
pileti hind u 140€
õhtul kuskil 19 ajal sõidab Norköpingusse u 30km
Peatus hotellis.
Mida linnas vaadata???

Teisipäev 16. juuli, söök ja tutvumine linnaga.
Kell 12 start 500km kaugusele Helsingborgi
Umbes 18 kohal, hotell, tutvumine linnaga, söök.
Mida vaadata Helsingobrgis???

Kolmapäev 17. juuli, söök.
Kell 10 start u400 km kaugusele Billundisse
Rootsi Taani silla ületus maksab 47€ ja Taani
sisese silla ületus 44€.
Billundis võiks kohal olla kell 14-15 vahel.
Kuna Billundis on nii hostel kui hotell väljamüüdud,
siis ööseks tuleb mõnda naaberlinna.
netist ostes on legolandi ühe päeva perepileti maksumus
867DKK ehk 116 euri. kaks päeva siis 230 euri.
Legoland avatud kell 20ni.

Neljapäev 18. juuli, söök ja uuesti legolandi
Kell 17 start Frederikshavn suunas. Teekonna pikkus u300km
ja ööbimine hotellis.

Reede 19. juuli hommikul kell 10 praamiga Frederikshavn - Göteborg.
Praamipilet maksab 150€
Sõit kestab umbes 2 tundi. kell 12 algab sõit u400km Kolmardeni.
Kell 16 okenaariumi külastus ja kuskil kell 18-19 safari (siis peaksid loomad juba taas ärkvel olema).
ööseks sõidab umbes 35km kaugusele Nykopingusse hotelli.

Laupäev 20. juuli hommikul start Stockholmi. Linna külastus ja
õhtul laevale.

Pühapäeva hommikul Tallinnas!

eelarve -
bensiin - u 4000 km = 400€
laevapiletid edasi tagasi - 240€
hotellid 6ööd 600€
legoland 2 päeva 230€
kolmarden 2 päeva 250€
söök ja jook 250€
praam Taani ja Rootsi vahel 150€
sillamaksud 2x 100€

kokku u 2200€

Suhteliselt kallis... Võibolla annab teha korrektuure kuskil.

See on väga väsitav plaan. Teekonna pikkuse järgi olete enamik aega autos.
Minge Tallinnast lennukiga, lapsed ei pea seda loksumist vastu. Kogu pere veidi üle 1000 € Air Baltic Riia kaudu. Billundis võtke rendiauto, ca 300 €. Eeldusel, et hotelli leiad oma eelarve järgi, jääb raha ülegi ja aega kuipalju. Avastage rohkem Taanit, just seda osa, kuhu ei satu tihti. Kui vaja suurlinna, siis Billundist on Kopenhaagen ja Hamburg sama kaugel. Vahvat reisi!

nõustun eelmise kommenteerijaga. Kui lähete ainult legolandi, siis oleks mõistlik juba lennukiga minna. Kui aga tahate Taanis ringi ka vaadata, siis tasub oma autoga minna.
Siis kui meie käisime, oli legolandi teise päeva pilet kõvasti soodsam kui pargis sees olles see ära osta. Võin eksida, aga äkki oli 99DDK.
Otsi varasemaid teemasid, ma ise kunagi kirjutasin enda reisist siin tripis pikalt laialt. Äkki saad sealt mõne mõtte: http://trip.ee/node/49772

Legoland on küll sihtpunkt, kuid ainult sellega ei piirduks. Nagu näha, siis ka loomaaia külastus on plaanis. Samuti kaalun mõtet minna perega Norrköpingus vaatama naiste jalka MM matši Prantsusmaa ja Hispaania vahel... Naiste jalka küll, kuid see peaks olema üks turniiri alagrupimängude põnevaim pala! Seda enam, et naiste jalkat pole kunagi lives näinud :)
Kolm aastat tagasi sai Kolmardenis käidud. Siis ühe lapsega. Rootsi teed olid nii võrd head, et kilomeetrid lausa tuhisesid rataste all - sai lastud stabiilselt 110-115 km tunnis. Tegime ka vahepeatusi. Eks ainus mure on, kuidas väiksem poiss sõidud välja kannatab. Vanemaga pole probleeme olnud. Õnneks on väiksemal veel siiani lasteaia harjumus päeval magada :) Äkki jääb magama ka siis, kui tavaliselt päevasel ajal uude sihtpunkti põrutab.
Lennukiga minna ei taha - soov oleks ikka kolada linnades ringi ja mitte ainult piirduda Taaniga. Üks variant on veel sõita Riiast Rostocki ja sealt edasi Taani ning tulla ringiga Rootsi kaudu tagasi. Pole veel jõudnud uurida, kas Riia Rostock liin üldse veel käigus on...
Ja üldse, tegin selle reisiplaani naise rahustuseks. Tegelikult on nii, et on täielik vabadus! Kui ikka tee peale jääb ilus rand või näiteks laste mängumaa, siis pidurit ja lükkab järgmised sihtkohad edasi. Just selle mõttega ei bronni ka hotelle ära. Samas see riskibisness ole - just viimasel Rootsi käigul tuli sõita Kolmardenist kolmandasse linna, kust sai alles hotellitoa.
See, et osta pargist seest pilet, on hüva nõuanne!
PS: Lugesin ka seda varasemat teemat. Ka sealt sain häid märkusi nagu sillamaksud ja praamireis Taani ja Rootsi vahel.
Reisini on veel üks kuu. Head nõuanded ja mõtted kuluvad ära!

Soovitan sõita Taani üle Göteborgi (kus Põhjamaade vingeid lõbustuspark Liseberg) Stena Line'ga Fredrikshavenisse, edasi Alborg ja Arhus. Viimane on ka Hansa linn.
Kuna reisiplaanis Copenhagenit pole, siis pole põhjust nii suurt ringi (+200 km) teha, hoiate kõvasti aega ja raha kokku ja huvitavam saab ka. Jüüti poolsaar on väga ilus ning läänekaldal pikad liivarannad.
Või siis ühtepidi sinna ja üle Copenhageni-Helsingborgi tagasi - soovitan soojalt. Tivoli on lastele lahe.

See tivoli on minu meelest liiga karm. Olen atraktsioonidest pilte vaadanud. seal saaks juba ise parajalt närvikõdi, kuid mulle tundub, et 7 ja 3 on Rootsi tivoli jaoks veel liiga vara. Neile on paras see eestis ratastel liikuv "tivoli" rongiradade ja pisikeste karusellidega.

Selle ringi sai kavva võetud just nende sildade tõttu. Tahaks neid näha. Lühem tee tuleks Sanderi pakutud variandi puhul küll. Hea, et tuleb häid ideid, saan neid naisele tuvustada. Tema on ikka see, kes otsustab :)

Kui keegi on käinud legolandis, siis mis hinnaga võrreldes Eesti hindadega seal legosid müüakse? Kas tasub sealt tuua? Ja ka seal müüakse vaid lego klotse või ka näiteks lastele käekelli, lego piltidega voodipesu jne?

Päris suur pood on, eelmine suvi sai käidud. Üldiselt on hinnad samad mis meil, ainukese vahega et valik on meiega võrreldes ikka tunduvalt suurem, kõrval on outlet kus on vanad mudelid, hinnad on odavamad aga valik suht kesine. Müüakse kõike, nii mänguklotse, käekella nägin ka, voodipesu ei pannud tähele. Ühesõnaga valik on suur ja hinnad samas suurusjärgus mis meil.

Käisin 3a tagasi, aga marsruut oli pisut erinev:

  1. päev laevaga Helsinki ja Sealife, õhtuks autoga Turu linna
  2. päev Muumid ja seikluste saar, õhtuks laevale Stockholmi poole
  3. päev maabumine Stockholmis, kohe Taani poole sõitu. Sõit võttis väikeste vahepeatustega terve päeva ikkagi, hilisel pärastlõunal Billundi kämpingus. Mul lapsed küll veidi vanemad, 6 ja 8, aga kämpingusse jõudes jooksid mõnuga õues, hüppasid batuudil ja nautisid vabadust, kohe lõbustusparki minnes oleksid ikka omadega päris läbi olnud.
  4. päev Legoland. Ilmaga ei vedanud, palju oli paduvihma hoogusid. Oleks teine päev veel olnud Legolandi plaanitud, oleks ilmselt mõnusam olnud. Billundis veel pisike veekeskus, kus ilmselt tasub ka käia, kui 2 päeva Legolandi jaoks liiga palju. Legod olid ikka tükk maad soodsamad, kui meil mänguasja poodides. Nii soodsalt olen vaid vahel Prismas käinud suuri komplekte.
  5. päev Givskud Zoo, safari, ja siis tagasi kämpingusse. Me pere jaoks on 1 koht/üritus päevas on täitsa piisavalt, et jõuaks rahulikult kõike vaadata, vahepeal piknikku pidada/lõunat süüa, jalga puhata jne.
  6. päev autoga tagasi Stockholmi poole, õhtul laev ja 7. päeva hommikul Tallinn.
    Sõidu pidasid lapsed üllatavalt hästi vastu, arvestades, et suure osa ajast tuli paduvihmas sõita. Tegelikult oli endalgi soov käia ka Kolmårdenis jpm, sh praamiga sõita, aga teades oma lapsi, siis mitut asja/üritust päeva sisse mahutada ei oleks jaksanud.

Ära anda tasuta lastepileteid Taani Legolandi. Kehtivad hooaja lõpuni ehk siis 27. oktoober 2013. Tingimuseks on, et kui üks täiskavanu ostab endale pileti, siis 3–12-aastane laps saab ühepäevapileti tasuta.
Piletid saab kätte tõlkebüroost Keelekoda. Vaadake meie tõlkebüroo kodulehelt www.keelekoda.ee andmed ja kirjutage üldmeilile või helistage. Teemareale kirjutagegi – piletid Legolandi.
Kui kellelgi on plaanis külastada Saksamaal Hansaparki, siis selle lähedasse Timmendorfer Strandi SeaLife on ära anda kuponge, mis lubavad osta kaks piletit ühe hinnaga.
Palun vabandust, et kleebin selle teate mitmesse kohta, aga järsku õnnetsub see aasta piletid laiali jagada – eelmine aasta kõigile omaniku ei leidnudki.

Ja eespool kommenteerijatele - kõik lapsed ja täiskavanud on erinevad - ise olen oma lastega isegi 4 päeva Legolandis järjest olnud - kaks tervet ja kaks poolikut ja oli tegemist küll.
Üks laps mul käinud isegi 5 korda Legolandis - juba siis kui ta oli pere pesamunana kaasas ja nüüd viimased kaks aastat nooremate laste vanema õena - kuna ise nendest atraktsioonidest midagi ei pea, siis nüüd kui on võimalus, jätan lapsed lõbustusparki ja ise käin mööda Taani huviväärsusi - ja niiiii palju on veel nägemata.
Samas ühele meie pere lastest piisas ühes Legolandi käigust, teise korral ta ainult jalutas ringi ja sõi jäätist - aga teda atraktsioonid ka üldse ei huvita ehk seda last pole enam ammu lõbustuspargireisidele kaasa võtnud.